Więcej niż jedna przesiadka

avatar
myles | 2010-10-16 16:43

Witam szanownych forumowiczów.
O ile dobrze pamiętam, w poprzedniej wersji mmpk wyszukiwarka połączeń znajdowała połączenia zawierające więcej niż jedną przesiadkę. W tej chwili możliwości takiej nie ma. Znajduje albo połączenie z jedną przesiadką albo nie znajduje w ogóle. Czy byłaby możliwość wprowadzenia tej opcji spowrotem? Możnaby wrzucić to do ustawień programu, aby każdy mógł sobie zdefiniować, na ile możliwych przesiadek się zgadza. Korzystam z rozkładu krakowskiego, a z racji, że obecnie mamy sporo remontów dróg, wiele linii kursuje innymi trasami, a realizacja połączenia z punktu A do punktu B z tylko jedną przesiadką często staje się niemożliwa. Domyślam się, że nie jest to problem tylko i wyłącznie Krakowa. Pomijając nawet fakt remontów, są połączenia, gdzie jadąc liniami po ich stałych trasach, konieczne jest przesiadanie się więcej niż raz. Dlatego też zwracam się z prośbą i zapytaniem do twórców mmpk, czy możnaby taką opcję wprowadzić?
Pozdrawiam

avatar
user1 | 2010-10-16 20:10

viewtopic.php?f=7&t=807&p=3002#p3002
EDIT: Jeszcze cytat z Instrukcji obsługi mMPK:
W wersji 2.0 aplikacji została dodana funkcja umożliwiająca wyszukanie połączeń (maksymalnie z jedną przesiadką) pomiędzy dowolnymi przystankami.

avatar
adas | 2010-10-17 14:07

+1 (czyli za)
(mimo, że nie ma potwierdzenia, ze kiedyś takie coś było - autor wątku pamięta, ja pamiętam wiec pewnie było ;) )

avatar
mmodzele | 2011-01-11 23:34

Mi też brakuje wyszukiwania połączeń z więcej niż jedną przesiadką
(z domu do pracy nie mam połączeń z jedną przesiadką, zaczyna się od dwóch ...)

Pytanie do admina, czy są plany przywrócenia tej funkcji ?

avatar
alfa333 | 2011-06-08 20:41

Dodam, że w http://www.mpk.krakow.pl/pl/wyszukiwarka-polaczen/ działa wyszukiwanie z wieloma przesiadkami (miewałem wyniki z 3). Jednorazowo odsyła się jedno połączenie i są linki "następne" i "poprzednie". Jest pole gdzie można ustawić max liczbę akceptowanych przesiadek: 0/1/2/3/dowolnie wiele. To czemu tutaj nie? "Silnik" znajdowania połączeń przecież może być taki sam. Chyba, że oni mają mocniejszy komputer (złożoność gwałtownie rośnie) - jeśli z tej przyczyny się nie da poprawić w mmpk tej funkcjonalności, to wielka szkoda. Inne ciekawostki: pora początku podróży lub końca podróży (prosił o to post viewtopic.php?f=5&t=996&start=0&st=0&sk=t&sd=a). W ramach tego limitu pory stara się wyszukać połączenie najszybsze - czasem zaleca przesiadkę z autobusu, który jedzie bezpośrednio do celu ale wolniej niż ten, do którego można się przesiąść.

avatar
user1 | 2011-06-09 21:40

Dodam, że w http://www.mpk.krakow.pl/pl/wyszukiwarka-polaczen/ działa wyszukiwanie z wieloma przesiadkami (miewałem wyniki z 3). Jednorazowo odsyła się jedno połączenie i są linki "następne" i "poprzednie". Jest pole gdzie można ustawić max liczbę akceptowanych przesiadek: 0/1/2/3/dowolnie wiele. To czemu tutaj nie? "Silnik" znajdowania połączeń przecież może być taki sam. Chyba, że oni mają mocniejszy komputer (złożoność gwałtownie rośnie) - jeśli z tej przyczyny się nie da poprawić w mmpk tej funkcjonalności, to wielka szkoda.
Tak, z tej przyczyny, ale być może to się zmieni.
Inne ciekawostki: pora początku podróży lub końca podróży (prosił o to post na viewtopic.php?f=5&t=996 z Sob Maj 29, 2010 1:30 pm ). W ramach tego limitu pory stara się wyszukać połączenie najszybsze - czasem zaleca przesiadkę z autobusu, który jedzie bezpośrednio do celu ale wolniej niż ten, do którego można się przesiąść.
Ta funkcja już jest w mMPK, więc jeśli mówisz o mMPK, to trzeba sobie wtedy ustawić wyszukiwanie połączeń bez przesiadki :)

P.S. Można tworzyć linki bezpośrednio do postów, posługując się linkiem-tematem postu (np. w Firefoxsie: p.p.m.->Kopiuj adres odnośnika).

avatar
alfa333 | 2011-06-10 09:20

Dzięki za P.S. Zaedytowałem tamten mój post, choć nie jestem pewny czy dobrze.

Jeśli chodzi o mMPK, to przepraszam jeśli napisałem nieadekwatnie. Nie mam jeszcze tej usługi (wykupię gdy się poprawi parę funkcji) i swoją wiedzę o niej czerpałem ze stron "reklamowych".

avatar
ablu | 2011-08-06 10:43

Rozumiem problem ze złożonością wyszukiwania przy większej liczbie przesiadek i obawę o przeciążenie serwera. Ale dlaczego nie ma tej możliwości w aplikacjach na telefon. Przecież wyszukiwanie odbywa się offline, co sprawia że mogę co najwyżej przeciążyć sobie telefon.

avatar
user1 | 2011-08-06 15:49

W najnowszej wersji Edytora Połączeń można wyszukiwać połączenia z 2 przesiadkami - serwerowi to raczej nie zaszkodzi:)

Natomiast co do wyszukiwania w telefonie, to być może rzeczywiście np. niektóre smartfony poradziłyby sobie z wykonaniem algorytmu w wystarczająco krótkim czasie.