Samsung SGH D600

avatar
Tymek | 2010-01-04 10:45

Działa idealnie, tylko czas jest nieco przesunięty.. śpieszy mi zegarek w programie. Wiem, że można go zmienić, ale po ponownym uruchomieniu programu ustawienia się resetują... a szkoda.

avatar
admin | 2010-01-06 16:39

Ustawienia powinny się zapisać.
Spróbuj wyjść z programu przy użyciu funkcji 'Wyjscie' a nie ożywając przycisku z czerwoną słuchawką.

avatar
Tymek | 2010-01-06 22:33

1. Jak mówiłem o resetowaniu ustawień to miałem na myśli "Ustawienia czasu", które to zmiany, jak już się dowiedziałem z tego forum celowo są tylko czasowe po to aby sprawdzić rozkład w inny dzień lub o innej godzinie. I jeśli ta funkcja ma służyć tylko do tego to wszystko jest OK.

2. Zmiana czasu (nazywana na forum i w programie kalibracją zegara) ma możliwość zmiany o godziny, a nie o minuty, a w moim przypadku czas w programie tylko o parę minut różnił się od rzeczywistego - tego ustawionego w telefonie. Było to uciążliwe głównie ze względu na kierunek różnicy w czasie. Przykładowo: czas rzeczywisty - 20:00, czas w programie - 20:04 - jeżeli mam jakieś połączenie w przeciągu tych 4 minut to wyszukiwarka już mi go nie wyświetli, bo uzna, że już dany autobus czy tramwaj pojechał.

3. Udało mi się to naprawić podczas pisania tego posta ;) Tak jakoś wpadł mi do głowy pomysł z resetem czasu w telefonie i ponownym jego ustawieniu. Więc wyłączyłem telefon, wyjąłem baterie i kartę SIM, odczekałem kilkanaście sekund (czas może być krótszy lub dłuższy w zależności od telefonu), złożyłem i włączyłem telefon. Wymagał ustawienia daty i godziny. Po wykonaniu tych czynności czas w programie zgadza się z czasem rzeczewistym ustawionym w telefonie. :)

4. Sposób wyjścia z programu nie ma wpływu na działanie programu w moim telefonie. Zarówno za pomocą funkcji "Wyjście" jak i poprzez naciśnięcie czerwonej słuchawki wszystko działa OK.