Rozkłady na "długie weekendy" Święta itp., kolory, czcionka

avatar
myszak | 2009-08-18 13:40

Na początku zaznaczę, że swoje sugestie odnoszę do rozkładów KZK-GOP (podejrzewam, że w innych MPKach może być podobnie).
Jak wiadomo w Polsce dosyć modne są tzw. długie weekendy, w których komunikacja kursuje zwykle nieco inaczej niż to wynika z aktualnego dnia tygodnia. W GOP zazwyczaj jest tak, że jeśli dany dzień nie jest świętem to są to rozkłady na soboty lub ewentualnie rozkłady na dni wolne od zajęć szkolnych (raczej to pierwsze).
Moja propozycja jest następująca - stworzyć swego rodzaju bazę dni, w których występują inne rozkłady i jeśli aplikacja wykryje ten dzień to automatycznie przełączy wyświetlanie rozkładu z 'dzień roboczy' na 'soboty'.
Oczywiście jest możliwość zmiany dnia tygodnia w ustawieniach, ale jest to dla jednej sesji i można o tym zapomnieć ;)

Pożyteczną rzeczą byłoby również oznaczenie rozkładów na różne 'typy' dnia tygodnia innymi kolorami - jest to swego rodzaju problem, ponieważ telefony zazwyczaj posiadają tematy o różnorakich kolorach, jednak w opcjach możnaby pozostawić użytkownikowi możliwość wyboru koloru najodpowiedniejszego dla niego.

Trzecią moją propozycją jest wprowadzenie możliwości wyłączenia w ustawieniach aplikacji pytania o zakończenie aplikacji - mała funkcja a może się przydać ;)

I ostatnią sprawą jest zmiana wielkości czcionki używanej przez aplikację - również widzę to jako ustawienie zmieniane indywidualnie w opcjach (domyślna wielkość taka jak jest teraz =0, czcionka większa +1, +2..., czcionka mniejsza -1, -2...).

Nie jestem programistą, ale te propozycje wydają mi się stosunkowo proste do zrealizowania :D
Mam cichą nadzieję, że autor weźmie je pod uwagę :)

avatar
marcimix | 2009-09-23 18:13

Kolory są beznadziejny to tak jakbym nie wiedział jaki jest dzień tygodnia, a proponuje naprawić wiele błędów np. w "Rozkład przystanku" lub usprawnić "Połączenia" ponieważ już mam dość wprowadzania co 3 aktualizacje nowych(starych) połączeń z powodu zmian w rozkładzie i wysypaniu się funkcji.
Inaczej mówiąc... przy 12 połączeń równoległych może totalnie zdołować :roll:

PS A co do dni świątecznych jestem 100% za, już nie raz w pośpiechu czekałem na przystanku już nie powiem ile xD