Powiązanie przystanków, przejścia piesze

avatar
Wyatt | 2009-05-10 15:11

Witam
Korzystam z aplikacji dla MPK Łódź i mam taką propozycję ulepszenia aplikacji.
W Łodzi sprawa wygląda tak, że gdy mamy skrzyżowanie dużych ulic z torami tramwajowymi czy też liniami autobusowymi, nazwijmy je ulicą A i ulicą B, to najczęściej mamy dwa różne przystanki o nazwach 'A-B' oraz 'B-A', gdzie 'A-B' znajduje się praktycznie na skrzyżowaniu na ulicy A, a 'B-A' przy tym samym skrzyżowaniu, jednak na ulicy B. Najczęściej najprostszą drogą przedostania się z 'X' do 'Y' jest dojechanie z 'X' do 'A-B', przejście piesze na 'B-A' i stamtąd dojechanie do 'Y', jednak wyszukiwarka nie odnajdzie mi takiego połączenia, za to poprowadzi mnie przez pół miasta. Proponuję, by powiązać jakoś tego typu przystanki, np. 'Kilińskiego-Piłsudskiego' z 'Piłsudskiego-Kilińskiego', gdzie w rozkładzie wyszukiwarka uwzględni, że trzeba przejść z jednego przystanku na drugi.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem dość jasno ;)
Liczę na rozpatrzenie ;P

avatar
moe | 2009-05-10 22:11

pamiętacie moja prośbę o funkcję na piechotę?! przecież to byłoby idealne rozwiązanie takiej sytuacji. I na dodatek można czasowo określić ile takie przejście zajmuje (ważne dla dużych skrzyżowań np. Rondo ONZ w Warszawie)

avatar
Wyatt | 2009-05-11 12:52

Byłoby bardzo przydatne.

Gdy sam szukam przejazdu z 'Pisudskiego-Targowa' do 'Kilińskiego-Dw. Fabryczny' znajdę połączenia i dojadę tam w 10 min, a gdy wyszukiwarka wymyśli trasę, to jadę hmmm... 40 min?