Najbardziej uniwersalna wersja na Java bardzo ascetyczna!

avatar
pc_maniac | 2014-01-07 18:29

Jestem użytkownikiem smartfona Samsung Wave z Badą 2.0. Jednak zdaję sobie sprawę, że to system przemijający (jak z resztą wszystkie).

:cry: Wszystkie systemy (no może poza Androidem) pojawiają się i po 2-4 latach odchodzą w niepamięć.
Zaś Java jakoś od wielu już lat trwa i jest ciągle rozwijana.

:idea: Więc czemu programiści mają całą swoją energię wykorzystywać by tworzyć ciągle nowe aplikacje (i aktualizacje) pod różne systemy operacyjne, gdy dużo lepszym pomysłem byłoby skupienie się na mobilnej wersji w Javie?

Niby jest już takowa, ale jej wygląd przypomina raczej lata 80-te ubiegłego wieku. Więc kochani, zróbcie coś z tym, bo Java naprawdę ma potencję, tyle, że przez Was (programistów, którzy stworzyliście tę aplikację) raczej w ogóle nie wykorzystaną.

Dużo lepszym pomysłem byłoby zrobienie widgetów do wersji java pod różne systemy, by móc n.p. posiadać wyświetlanie aplikacji na ekranie głównym..
Widget można zrobić w kilka godzin, a wersja pod Java już istnieje i działa (i co najważniejsze jest uniwersalna dla wielu modeli telefonów z różnymi systemami).

Inną kwestią jest fakt, że obecna wersja java aplikacji jest, że tak powiem baaaardzo ascetyczna (nie powiem, że wizualnie żałosna).

avatar
jasmine12 | 2014-09-25 12:43

Witaj na forum. Jest to bardzo dobra wspólnoty posiadające duży zbiór rzeczy, których pragniemy. My gat wiedzę na temat najnowszych technologii i śmieją się w rogu rozrywki. Bądź błogosławiony.