funkcjonalność wyświetlania linii

avatar
MarCo | 2008-05-06 15:02

Mam parę pomysłów, które chyba pomogłyby w użytkowaniu tej jakże wspaniałej aplikacji :)

1. Wyświetlanie rozkładu pojedynczej linii: dla danego przystanku oprócz spisu godzin odjazdów, można by wyświetlać czas pozostały do najbliższego odjazdu albo zaznaczać jakoś najbliższą godzinę (właściwie to minutę) odjazdu i pokazywać ile jeszcze do tego odjazdu jest czasu.

2*. Rozkład przystanku: rewelacyjna sprawa, ale można dodać coś takiego. Chcąc zobaczyć odjazdy np. za 10 minut, mogę sobie raz czy dwa razy kliknąć "Dalej". Super. Ale jak przeklikam za daleko, to nie mogę wrócić do poprzedniej planszy z rozkładami -> wraca do spisu odjazdów z jednego przystanku. Co więcej, czasem warto sprawdzić odjazdy 1-2 minuty wcześniej i do tego celu bardzo przydałby się guzik "Poprzednie".

3*. Rozkład przystanku: czasem zachodzi potrzeba sprawdzenia odjazdu różnych linii z pewnego przystanku ale dopiero za parę godzin. Żeby to zrobić, trzeba przeklikać to wspomniane wyżej "Dalej" baaardzo dużo razy :? . W związku z czym przydałaby się możliwość podania godziny, dla której chcemy zobaczyć rozkład linii z przystanku.
Można by to jeszcze rozwiązać w taki sposób, że po wybraniu rozkładu dla danej linii, wybierałoby się jeden z czasów odjazdu i dla niego wyświetlało rozkład przystanku (mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to opisałem, choć pewnie przydałaby się tu jakaś prezentacja graficzna :P)

4*. Pojedyncza linia: nieraz mam tak, że potrzebuję być na jakąś godzinę na pewnym przystanku. Wszystko fajnie, bo można sobie zobaczyć na danym przystanku rozkład linii którą chcę jechać i godzinę kiedy tam dociera, ale fajnie byłoby wiedzieć o której godzinie autobus odjeżdża z mojego przystanku. Teraz aby to sprawdzić, trzeba wybierając co 2-3 przystanki "cofać" się powoli do przystanku początkowego, żeby zobaczyć o której z niego wyrusza. Dużo prościej byłoby, gdyby można było zaznaczyć konkretną pożądaną godzinę odjazdu i po wyborze innego przystanku pokazywałoby się o której godzinie autobus z niego odjeżdża (czy to z wcześniejszego czy z późniejszego przystanku).

5. Połączenia: tak samo jak w przypadku rozkładów z przystanku, przydałby się oprócz guzika "Dalej" jeszcze guzik "Poprzednie"

6. Połączenia: czy nie dałoby się dodać opcji, żeby po wyświetleniu połączenia z A do B, można było wyświetlić połączenie odwrotne z B do A? Nie trzeba by go osobno definiować :)

7. Połączenia: czy połączeń nie dałoby się chociaż częściowo tworzyć podczas generowania aplikacji? Bo w tym momencie robienie bardziej rozbudowanych połączeń jest szalenie uciążliwe.

Myślę, że te punkty oznaczone gwiazdką byłyby najbardziej przydatne.
Wiem, trochę się napisałem, ale mam nadzieję, że takie zmiany jedynie zwiększą używalność tej aplikacji :D
Czego sobie i Wam życzę!

avatar
gawron_m | 2008-05-07 14:16

To jeszcze ja dodam swoje życzenie. Przydałaby się możliwość przejścia od połączeń do rozkładu linii. Czyli jestem na połączeniach między dwoma przystankami (kilka autobusów jedzie po tej samej trasie), wybieram dany autobus i mogę przeskoczyć do jego rozkładu.

avatar
user1 | 2010-02-12 19:20

Przydałaby się możliwość przejścia od połączeń do rozkładu linii.
Choć część propozycji z tego tematu została już spełniona, to odświeżam go i popieram powyższy pomysł.
EDIT: Przydało by się, aby taka funkcja była dostępna z poziomu "Opisu połączenia" - dzięki temu można by przejść do rozkładu każdej z linii wchodzącej w skład połączenia z przesiadkami.