Dziwne połączenia

avatar
largusek | 2013-09-21 21:32

Zauważyłem w aplikacji dość dziwny błąd. Przy próbie wyszukania połączenia pokazuje mi dziwne propozycje.
Przykładowo trasa w aglomeracji KZK GOP z:
Świętochłowice Mijanka -> Chorzów Ratusz.

Na liście połączeń znajduje się kilkanaście połączeń bzdurnych. Kolejność pierwszych czterech przystanków powinna być taka:
1. Świętochłowice Mijanka
2. Świętochłowice Gazownia
3. Chorzów Racławicka
4. Chorzów kościół św. Jadwigi
(...)

A w wytyczonych trasach wielokrotnie pokazuje mi połączenia w przeciwnym kierunku jazdy:
1. Świętochłowice GAZOWNIA
2. Świętochłowice Mijanka
i tu chyba mam sobie pieszo iść do Chorzowa na Racławicką

Co gorsza, sprawdziłem dokładnie godziny odjazdów tramwai z gazowni i okazuje się, że się wszystko zgadza. Dlatego nie rozumiem dlaczego aplikacja wyszukuje mi jakichkolwiek połączeń w przeciwnym kierunku. Tak nie powinno być.Aplikacja jest na tyle zarąbista, że przydałoby się w niej wprowadzić połączenia pomiędzy miastami innych aglomeracji, np PKS jak to posiada aplikacja "Rozkład jazdy PKS". Pobrane miasta są na karcie SD i wyszukiwanie odbywa się w wersji offline więc może by się udało to jakoś wprowadzić i połączyć :)

EEEEWWWeeentualnie w wersji płatnej można by było wprowadzić wyszukiwania pomiędzy miastami w formie online. Przykładem może być aplikacja Bilkom, która jest świetna dla połączeń PKP. Warto by było nad tym pomyśleć bo aplikacja jest na prawdę bardzo dobra.

avatar
nemo333 | 2013-10-10 08:39

Z tego co widzę to nie jest błąd aplikacji tylko błąd u Ciebie bo właśnie sprawdziłem i na 2 telefonach bez problemu wyszukuje odpowiednie połączenie w stronę Chorzowa zgodnie z przystankami jakie wymieniłeś...

Odinstaluj aplikację, usuń katalog mmpk z karty pamięci i wrzuć aplikację i rozkład na nowo. Albo masz jakąś starą wersję aplikacji i nowy rozkład ją ogłupia albo odwrotnie - najnowsza aplikacja i starą bazę rozkładu. Ewentualnie uszkodzone pliki powodują takie błędy :)


A co do połączeń między miastami - sądzę że autorzy się tym nie zainteresują. Wielokrotnie widziałem propozycję żeby była opcja dla przewoźników którzy działają na obszarze byłego WPK Katowice i nikt z adminów nic na ten temat się nie wypowiedział. Nie ukrywam, przydałoby się to bardzo bo często już jadąc w Chrzanowie chciałbym zaplanować przejazd a tak to muszę sprawdzać na Jaworznickim rozkładzie dojazd do Sosnowiec Niwka i potem przełączyć się na GOPowski i sprawdzać dojazd do domu :D Opcja włączenia 2 organizatorów których obszary działania w niektórych miejscach się pokrywają byłoby idealne ;) Tylko byłby problem np z MZK Tychy i GOP bo niektóre linie mają te same numery i mogłby się dublować. Trzebaby wtedy dorzucić odpowiednie oznaczenie która jest kogo :P

avatar
largusek | 2013-10-10 10:29

Juz sprawdzalem sposob ktory opisales. Mam najnowsza wersje aplikacji oraz rozkladow jak rowniez wykupiony abonament. Blad o ktorym pisalem ojawia sie gdy w ustawieniach masz zaznaczone "odleglosc od punktu" 400m. Na karcie wyszukiwania polaczen, na dole ekranu jest ludek i jak jego nacisne i wybiore odleglosc wieksza to takie cuda sie dzieja. Jak mam taka odleglosc ustawiona to powinno mi pokazywac i tak polaczenia w kierunku jazdy a nie zebym szedl na nastepny przystanek,cofal sie do swojego. A potem szedl na kolejny przystanek ktory znajduje sie za tym pierwszym. Ustaw sobie odleglosc i sprawdz jeszcze raz :)

avatar
nemo333 | 2013-10-10 20:14

Aaaa, no to zmienia wszystko, ja mam odległość wyłączoną bo nie mam wersji Pro :D