Dostosowanie dla osób z dysfunkcją wzroku (nieowidzący)

avatar
Lowca Androidow | 2016-05-05 17:43

Witam.
Ja jako osoba z dysfunkcją wzroku (I grupa) - pracuję z osobami niewidomymi i słabowidzącymi i miłoby było gdyby była opcja, nakładka, dodatkowa instalka lub skórka czarnobiała - czarne tło i biały teksk - bez wyróżnień kolorysycznych - ewentualnie jakieś linie które uległy zmianie, zmiana trasy np. kolor turkusowy i to wystarczy - w tej formie aplikacja jest mało czytelna dla takich osób jak ja.
Rewelacja gdyby była opcja powiększnaia czcionki.
I kolejna propozycja (dla osób niedowidzących) - w momencie wyboru przystanku wyskakuje okienko z wyborem kierunków - mogło by być to po prostu okno tej samej wielkości, aby było bardziej czytelne bo w tym wyskakującym okienku literki to mróweczki, na ekranie 5", a co mają powiedzieć użytkownicy 3" i 4" ekranów?

Liczę, że ktoś się pochyli nad tym problemem i ułtwi nam niewidomym/niedowidzącym nieco i tak juz trudne życie.

avatar
Lowca Androidow | 2016-05-15 00:21

Widzę, że brak jakiegokolwiek zainteresowania - czyli niedowidzący BUJAJCIE SIĘ
Jesteśmy nadzwyczaj opornym narodem, albo raczej egoistycznym - najważniejsze to JA, ważne żeby mnie było dobrze - oczywiście dopóki mnie nie dotknie jakieś nieszczęście wówczas stajemy się nadzwyczaj roszczeniowi i zapominamy jak to kiedyś mieliśmy głęboko w dupie innych niepełnosprawnych.

Ale MY jesteśmy i nic tego nie zmieni czy tego chcecie czy nie i chcielibysmy jakoś w miare normalnie egzystować w tym śwecie, jest sporo możliwości, ale wprost proporcjonalnie mało chęci pomocy.