Gdańsk/Gdynia/Wejhrowo/Trojmiasto SKM

avatar
maxymilian | 2012-08-17 23:19

Mam prośbę o dodanie do rozkładów komunikacji w
- Gdańsku
- Gdyni
- Wejherowie
- Trójmieście

Rozkładu jazdy kolejek SKM
Bez rozkładu SKM rozkład jazdy w Trójmieście jest niekompletny (SKM w Trójmieście to tak jak WKD w Warszawie)

avatar
jerzyd | 2012-08-30 13:11

Chciałem tylko napisać, że rozkład SKM jest bardzo istotny dla wielu osób jeżdżących po Trójmieście!

Używam mobileMPK od czterech lat, ale NIE KUPIĘ wersji Pro, jeśli nie będzie rozkładu SKM. Powód jest prosty - płacę za Transportoid, a używam go tylko z powodu dostępności rozkładu SKM. Nie będę płacił dwóch abonamentów tylko dlatego, że bardziej mi pasuje interfejs mobileMPK. Sorry.

PROSZĘ DODAĆ ROZKŁAD SKM!!!!

avatar
user1 | 2012-08-30 21:21
avatar
jerzyd | 2012-09-04 11:43

No cóż, już teraz wiem, za co płacę Transportoidowi - za PRZEKONANIE urzędników....

A swoją drogą, SKM jest spółką, w której udziałowcami są Skarb Państwa, Samorząd Województwa Pomorskiego i samorządy miast (organa administracji publicznej). Nie jestem prawnikiem, ale wydaje mi się, że rozkłady jazdy SKM w tej sytuacji są ogólnie dostępną informacją publiczną, z której można korzystać bez specjalnego pozwolenia....

avatar
user1 | 2012-09-04 18:55

Kto wie, czy Transportoid ma rozkłady za zgodą czy bez.
"U nas prawo takie, że jak kto chce, to na każdego kij znajdzie" :) Więc nie dziwię się mMPK, że chcą mieć pozwolenie.

avatar
user1 | 2012-09-05 12:27

No i mamy już dzisiaj oczekiwany od paru lat rozkład SKM :)

avatar
zolwik1985 | 2012-09-11 20:38

Może ktoś wytłumaczyć jak czytać ten rozkład bo nie wiem co oznaczają te cyferki przy kierunkach jazdy. Wydaje mi się, że lepiej byłoby dodać oznaczenia przy godzinach odjazdu.

P.S. Widzę, że po aktualizacji z 16.09 poprawiła się czytelność rozkładu w kierunku Gdańska natomiast dalej pozostał bałagan w kierunku Gdyni gdyż trudno jest odszukać właściwą kolejkę. Przykład chcemy jechać do stacji Redlowo to aby sprawdzić rozkład musimy szukać w kilku miejscach tzn wybieramy np kierunek Wejherowo potem np Słupsk itd. Oznaczenia obok godziny odjazdu rozwiązałoby problem a wydaje mi się, że nie jest to kłopot gdyż takowe istnieją w aplikacji.

avatar
kejo58 | 2012-09-12 21:46

Witam!
Ja tez proszę o pomoc przy czytaniu rozkładu SKM. Jak piszę np. kierunek Gdansk Glowny to nie mam wszystkich odjazdów, a jak wpiszę Gdansk Glowny (1) to nie ma tamtych odjazdów. Ten rozkład SKM jest chyba jakoś podzielony... Ale jak? Czy ktoś wie?... :oops:

avatar
zolwik1985 | 2012-10-16 08:47

Witam

Mam pytanie do autorów aplikacji odnośnie rozkładu skm. Czy coś się zmieni w tym kierunku tzn czy wprowadzicie oznaczenia do rozkładu o których wcześniej wspominałem bo jak narazie rozkład jest naprawdę mało czytelny.

Pozdrawiam

avatar
admin | 2012-10-16 12:58

Witam

Mam pytanie do autorów aplikacji odnośnie rozkładu skm. Czy coś się zmieni w tym kierunku tzn czy wprowadzicie oznaczenia do rozkładu o których wcześniej wspominałem bo jak narazie rozkład jest naprawdę mało czytelny.

Pozdrawiam

Cyfry przy nazwach kierunków są dodawane aby uzyskać unikalność nazw kierunków - takie ograniczenie techniczne.
Faktycznie w przypadku linii kolejowych kierunków jest więcej niż 2 dlatego najlepiej do sprawdzenia rozkładu użyć opcji "Rozkład przystanku" który pokaże rozkład linii odjeżdżających z wybranego przystanku we wszystkich kierunkach.
Jeszcze prościej jest wyszukać połączenie pomiędzy przystankami.