Dodanie nowego dnia

Komentarze i opinie o zmianach wprowadzonych na stronie i w aplikacji.

Dodanie nowego dnia

Postprzez mrowkaz0 w Pon Lis 18, 2013 2:11 pm

Dobrym pomysłem wydaje mi się dodanie dodatkowego (ewentualnie dwóch lub trzech jeżeli jest taka potrzeba) dni, oprócz standardowych poniedziałek-niedziela. Chodzi mi tutaj o dni specjalne jak ostatnio pierwszy listopada czy w niektórych miastach również drugi listopada, które maja zupełnie inne rozkłady jazdy. Za miesiąc będą specjalne rozkłady świąteczne i już wtedy takie dodatkowe dni bardzo by się przydały.

I prosiłbym jeszcze o szybsze aktualizacje, bo np. informacja o dzisiejszej zmianie w Lublinie była dostępna an stronie MPK już w piątek, a dzisiaj rano (w okolicach 8-9) jeszcze nie było aktualizacji MMPK.
mrowkaz0
 

Re: Dodanie nowego dnia

Postprzez mrowkaz0 w Czw Gru 12, 2013 12:24 pm

W Lublinie już są rozkłady świąteczne i Sylwestrowe.
Czy mój pomysł upadł, jest nie do zrealizowania, czy nawet nikt go nie rozpatrywał?

Nie jestem informatykiem, ale dopisanie do programu dni: 25, 26 i 31 grudnia poza standardowymi pon-nd chyba nie jest bardzo skomplikowane, a na pewno ułatwiłoby nam korzystanie z aplikacji, za którą przecież płacimy.
mrowkaz0
 

Re: Dodanie nowego dnia

Postprzez user1 w Czw Gru 12, 2013 4:32 pm

Akurat w dniach, o których mówisz, raczej pojawiają się aplikacje z wersją rozkładu przeznaczonego właśnie na te dni (przynajmniej w niektórych miastach tak jest). Myślę, że ciężko byłoby zrobić coś takiego, żeby skrypty ściągające rozkłady same rozpoznawały, jakie kursy obowiązują w takie szczególne dni. Natomiast prościej byłoby wprowadzić funkcję po prostu przypominającą przy wyświetlaniu rozkładu w wybranych dniach, że wtedy obowiązuje specjalny rozkład (czasem można sobie o tym zapomnieć i iść na przystanek według zwykłego rozkładu z mMPK).
[link:http://mobilempk.uservoice.com/forums/160035-nowe-miasta-w-mobilempk/suggestions/3115581-gop-rybnik-tychy-jaworzno-olkusz-chrzan%C3%B3w-jastrz%C4%99]Propozycja dodania do mMPK połączonego rozkładu miast: GOP, Rybnik, Tychy, Jaworzno, Olkusz, Chrzanów, Jastrzębie-Zdrój, Racibórz, Czechowice-Dziedzice, Zawiercie (miasta obsługiwane przez dawne WPK Katowice)[/link]
user1
 
Posty: 427
Dołączenie: Pią Lut 05, 2010 12:58 pm


Powróć do Zmiany

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron