Płatności za wersję PRO

Komentarze i opinie o zmianach wprowadzonych na stronie i w aplikacji.

Płatności za wersję PRO

Postprzez adas w Nie Wrz 05, 2010 9:07 pm

No więc tak. 4,88zł za miesiąc aktualizacji aplikacji może to mało, może to dużo. Każdy zdecyduje sam.

Ale może warto by było umożliwić płatności w inny sposób: paypalem/przelewem/płatnościami internetowymi. Szczególnie, że wiem, że z SMS-ów ma się tylko koło 50% pieniędzy.
Przy innych kanałach płatności, wy byście dostali więcej, użytkownicy zapłacili mniej. I wszyscy bylibi szczęśliwsi :)
No i może ważność na 1 miesiąc to jednak za mało? Może chociaż 2-3?
Ostatnio edytowany przez adas, Nie Wrz 05, 2010 9:15 pm, edytowano w sumie 1 raz
adas | [link:http://adas.jogger.pl]adas@dziugger[/link] | Wyślij list: [link:http://kolej.wikidot.com/blog:piszemy-listy-w-sprawie-wspolnego-biletu]wspólny bilet w GOP-ie[/link]
adas

Dołączenie: Czw Lip 09, 2009 11:01 pm
Miejscowość: Tarnowskie Góry

Re: Płatności za wersję PRO

Postprzez dissault w Nie Wrz 05, 2010 9:13 pm

jw
dissault

Dołączenie: Pią Lip 02, 2010 12:38 pm

Postprzez tomek.smalej w Nie Wrz 05, 2010 9:30 pm

Całkowicie zgadzam się z przedmówcami.
Jestem gotów zapłacić 3zł za miesiąc przelewem.
Ale 4,88 SMSem, gdzi i tak dostaniecie połowę nie ma sensu.
Ktoś kupi - ktoś inny wystawi na P2P.
tomek.smalej

Dołączenie: Nie Wrz 05, 2010 9:25 pm

Postprzez pawelooss w Nie Wrz 05, 2010 9:36 pm

50% to bardzo optymistyczna stawka. :) Zwykle jest to ok. 35%, max 40%. Pamiętajcie jeszcze o VAT-cie, który na dodatek ma być podniesiony. :P

Tak więc ja również uważam, że mikropłatności SMS-y to taki średni pomysł i możliwość przynajmniej zwykłego przelewu powinna być dostępna.

Proponuję także różne hurtowe ryczałty, np. półroczny za 12 zł oraz roczny za 20 zł. Dla autora zysk taki sam, a dla użytkowników oszczędność. :)
pawelooss

Dołączenie: Czw Lis 20, 2008 6:34 pm
Miejscowość: Ruda Śląska

Postprzez DK576 w Nie Wrz 05, 2010 9:39 pm

A ja jestem zdegustowany obowiązkiem płacenia :/
DK576

Dołączenie: Nie Wrz 05, 2010 9:38 pm

Postprzez greece w Nie Wrz 05, 2010 9:44 pm

DK576 napisał(a):A ja jestem zdegustowany obowiązkiem płacenia :/

ja szczerze mówiąc dziwiłam się do tej pory że program jest za darmo, to jednak sporo roboty. i nie przesadzajmy, najważniejsza część czyli same rozkłady są za darmo a tylko dodatkowe 'bajery' płatne! ;)
greece

Dołączenie: Nie Wrz 05, 2010 9:41 pm

Postprzez flejp w Nie Wrz 05, 2010 9:45 pm

Też jestem tym zdegustowany, szczególnie że rozkłady zmieniają się nawet kilka razy w miesiącu, a w Lublinie tak będzie przynajmniej do listopada z racji np. wchodzenia na linie nowych przewoźników.
flejp

Dołączenie: Śro Kwi 01, 2009 4:23 pm

Postprzez adas w Nie Wrz 05, 2010 9:48 pm

DK576 napisał(a):A ja jestem zdegustowany obowiązkiem płacenia :/

E tam ;) Się chłopaki/dziewczyny namęczyli - niech maja na piwo/dwa ;) Szczególnie, że te 4zł to jest bilet na 3 miasta w GOP-ie (lub godzinę).

Poza tym jest np. itiner.pl lub rozkłady internetowe przewoźników.

Mnie jeszcze ciekawi jak będzie rozwiązana aktualizacja bezpośrednio z komórki - jeżeli ktoś pobrał to ma przez miesiąc gratis pobieranie? A jeżeli przez stronę i bez logowania to za każdym razem ma miejsce na wpisanie kodu?
adas | [link:http://adas.jogger.pl]adas@dziugger[/link] | Wyślij list: [link:http://kolej.wikidot.com/blog:piszemy-listy-w-sprawie-wspolnego-biletu]wspólny bilet w GOP-ie[/link]
adas

Dołączenie: Czw Lip 09, 2009 11:01 pm
Miejscowość: Tarnowskie Góry

Postprzez DK576 w Nie Wrz 05, 2010 9:50 pm

greece napisał(a):ja szczerze mówiąc dziwiłam się do tej pory że program jest za darmo, to jednak sporo roboty. i nie przesadzajmy, najważniejsza część czyli same rozkłady są za darmo a tylko dodatkowe 'bajery' płatne! ;)

Ale te bajery to 50 jak nie więcej % wartości rozkładu...
DK576

Postprzez greece w Nie Wrz 05, 2010 10:00 pm

tak ale chodziło mi bardziej o to, że większość ludzi (a przynajmniej moich znajomych i ja) korzysta głównie z samego rozkładu, wyszukiwarki połączeń użyłam może ze 2 razy. o wiele łatwiej jest np. zgrać sobie na telefon mapę komunikacji miejskiej
greece

Dołączenie: Nie Wrz 05, 2010 9:41 pm

Postprzez peczek804 w Nie Wrz 05, 2010 10:04 pm

W Warszawie bez wyszukiwarki można zginąć (a przynajmniej jechać kilka razy dłużej).
Jako, że znam połączenia w swoim mieście to najbardziej brakuje śledzenia kursów bo wyszukiwać mogę sobie sam.
Jednak jeśli jadę do obcego miasta to wyszukiwarka jest obowiązkowym elementem.

Rozumiem chęć zysku, ale nie taką formą. Roczna opłata była by najlepsza i sugerowane 20zł jestem gotów wydać.
Jeśli jedyną formą pozostaną sms-y to nie zdziwcie się, ale niedługo mmpk pewnie zagości na peb.pl...
peczek804

Dołączenie: Nie Wrz 05, 2010 9:35 pm

Postprzez DK576 w Nie Wrz 05, 2010 10:08 pm

greece napisał(a):tak ale chodziło mi bardziej o to, że większość ludzi (a przynajmniej moich znajomych i ja) korzysta głównie z samego rozkładu, wyszukiwarki połączeń użyłam może ze 2 razy. o wiele łatwiej jest np. zgrać sobie na telefon mapę komunikacji miejskiej

Ja tez nie używam wyszukiwarki połączeń, ale np jak jadę na / z uczelni to korzystam z ustawionych połączeń, bo mam dwa przystanki do wyboru z zupełnie innymi liniami ale w tym samym kierunku. Albo ulubione przystanki, wgląd w odjazdy z każdego przystanku danego kursu...
DK576

Postprzez pennguin w Nie Wrz 05, 2010 10:13 pm

Też się dołączam do prośby o jakąkolwiek inną formę płatności, 4.88zł z których mniej niż połowa idzie do was to zdzierstwo i niestety głównie biznes dla telekomów. Udostępnijcie choćby możliwość zwykłego przelewu, wtedy 5zł na dwa miesiące, dla was wyjdzie bez wielkiej różnicy dla nas więcej za mniej, dla operatorów nic za nic jak powinno być.

I jeszcze dokładając mój grosik, wprowadzenie płatności za wersję pro bez jakiegokolwiek uprzedzenia wcześniejszego i opóźnienie w ostatniej aktualizacji rozkładów (tego się czepiam tylko ze względu na wprowadzoną płatność), nie było nazbyt miłe.
pennguin

Dołączenie: Pią Wrz 18, 2009 11:28 am

Postprzez zigi w Nie Wrz 05, 2010 10:25 pm

Płatność smsem może pozostać - smsy premium schodzą z abonamentu a przeważnie nie wykorzystuję całego, więc pozostałości można "ulokować" w mmpk. Płatność przelewem/kartą/paypal/itp. może być jako alternatywa, myślę że nikt się nie obrazi.
zigi

Dołączenie: Nie Maj 03, 2009 10:59 am

Postprzez flejp w Nie Wrz 05, 2010 11:00 pm

No ale zamiast płacić 4,88 za sms to można nie wiem przelać im 3 złote a i tak więcej dostaną niż za smsa
flejp

Dołączenie: Śro Kwi 01, 2009 4:23 pm

Następna

Powróć do Zmiany

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość