Płatności za wersję PRO

avatar
adas | 2010-09-05 22:07

No więc tak. 4,88zł za miesiąc aktualizacji aplikacji może to mało, może to dużo. Każdy zdecyduje sam.

Ale może warto by było umożliwić płatności w inny sposób: paypalem/przelewem/płatnościami internetowymi. Szczególnie, że wiem, że z SMS-ów ma się tylko koło 50% pieniędzy.
Przy innych kanałach płatności, wy byście dostali więcej, użytkownicy zapłacili mniej. I wszyscy bylibi szczęśliwsi :)
No i może ważność na 1 miesiąc to jednak za mało? Może chociaż 2-3?

avatar
dissault | 2010-09-05 22:13

jw

avatar
tomek.smalej | 2010-09-05 22:30

Całkowicie zgadzam się z przedmówcami.
Jestem gotów zapłacić 3zł za miesiąc przelewem.
Ale 4,88 SMSem, gdzi i tak dostaniecie połowę nie ma sensu.
Ktoś kupi - ktoś inny wystawi na P2P.

avatar
pawelooss | 2010-09-05 22:36

50% to bardzo optymistyczna stawka. :) Zwykle jest to ok. 35%, max 40%. Pamiętajcie jeszcze o VAT-cie, który na dodatek ma być podniesiony. :P

Tak więc ja również uważam, że mikropłatności SMS-y to taki średni pomysł i możliwość przynajmniej zwykłego przelewu powinna być dostępna.

Proponuję także różne hurtowe ryczałty, np. półroczny za 12 zł oraz roczny za 20 zł. Dla autora zysk taki sam, a dla użytkowników oszczędność. :)

avatar
DK576 | 2010-09-05 22:39

A ja jestem zdegustowany obowiązkiem płacenia :/

avatar
greece | 2010-09-05 22:44

A ja jestem zdegustowany obowiązkiem płacenia :/

ja szczerze mówiąc dziwiłam się do tej pory że program jest za darmo, to jednak sporo roboty. i nie przesadzajmy, najważniejsza część czyli same rozkłady są za darmo a tylko dodatkowe 'bajery' płatne! ;)

avatar
flejp | 2010-09-05 22:45

Też jestem tym zdegustowany, szczególnie że rozkłady zmieniają się nawet kilka razy w miesiącu, a w Lublinie tak będzie przynajmniej do listopada z racji np. wchodzenia na linie nowych przewoźników.

avatar
adas | 2010-09-05 22:48

A ja jestem zdegustowany obowiązkiem płacenia :/
E tam ;) Się chłopaki/dziewczyny namęczyli - niech maja na piwo/dwa ;) Szczególnie, że te 4zł to jest bilet na 3 miasta w GOP-ie (lub godzinę).

Poza tym jest np. itiner.pl lub rozkłady internetowe przewoźników.

Mnie jeszcze ciekawi jak będzie rozwiązana aktualizacja bezpośrednio z komórki - jeżeli ktoś pobrał to ma przez miesiąc gratis pobieranie? A jeżeli przez stronę i bez logowania to za każdym razem ma miejsce na wpisanie kodu?

avatar
DK576 | 2010-09-05 22:50

ja szczerze mówiąc dziwiłam się do tej pory że program jest za darmo, to jednak sporo roboty. i nie przesadzajmy, najważniejsza część czyli same rozkłady są za darmo a tylko dodatkowe 'bajery' płatne! ;)
Ale te bajery to 50 jak nie więcej % wartości rozkładu...

avatar
greece | 2010-09-05 23:00

tak ale chodziło mi bardziej o to, że większość ludzi (a przynajmniej moich znajomych i ja) korzysta głównie z samego rozkładu, wyszukiwarki połączeń użyłam może ze 2 razy. o wiele łatwiej jest np. zgrać sobie na telefon mapę komunikacji miejskiej

avatar
peczek804 | 2010-09-05 23:04

W Warszawie bez wyszukiwarki można zginąć (a przynajmniej jechać kilka razy dłużej).
Jako, że znam połączenia w swoim mieście to najbardziej brakuje śledzenia kursów bo wyszukiwać mogę sobie sam.
Jednak jeśli jadę do obcego miasta to wyszukiwarka jest obowiązkowym elementem.

Rozumiem chęć zysku, ale nie taką formą. Roczna opłata była by najlepsza i sugerowane 20zł jestem gotów wydać.
Jeśli jedyną formą pozostaną sms-y to nie zdziwcie się, ale niedługo mmpk pewnie zagości na peb.pl...

avatar
DK576 | 2010-09-05 23:08

tak ale chodziło mi bardziej o to, że większość ludzi (a przynajmniej moich znajomych i ja) korzysta głównie z samego rozkładu, wyszukiwarki połączeń użyłam może ze 2 razy. o wiele łatwiej jest np. zgrać sobie na telefon mapę komunikacji miejskiej
Ja tez nie używam wyszukiwarki połączeń, ale np jak jadę na / z uczelni to korzystam z ustawionych połączeń, bo mam dwa przystanki do wyboru z zupełnie innymi liniami ale w tym samym kierunku. Albo ulubione przystanki, wgląd w odjazdy z każdego przystanku danego kursu...

avatar
pennguin | 2010-09-05 23:13

Też się dołączam do prośby o jakąkolwiek inną formę płatności, 4.88zł z których mniej niż połowa idzie do was to zdzierstwo i niestety głównie biznes dla telekomów. Udostępnijcie choćby możliwość zwykłego przelewu, wtedy 5zł na dwa miesiące, dla was wyjdzie bez wielkiej różnicy dla nas więcej za mniej, dla operatorów nic za nic jak powinno być.

I jeszcze dokładając mój grosik, wprowadzenie płatności za wersję pro bez jakiegokolwiek uprzedzenia wcześniejszego i opóźnienie w ostatniej aktualizacji rozkładów (tego się czepiam tylko ze względu na wprowadzoną płatność), nie było nazbyt miłe.

avatar
zigi | 2010-09-05 23:25

Płatność smsem może pozostać - smsy premium schodzą z abonamentu a przeważnie nie wykorzystuję całego, więc pozostałości można "ulokować" w mmpk. Płatność przelewem/kartą/paypal/itp. może być jako alternatywa, myślę że nikt się nie obrazi.

avatar
flejp | 2010-09-06 00:00

No ale zamiast płacić 4,88 za sms to można nie wiem przelać im 3 złote a i tak więcej dostaną niż za smsa

avatar
adas | 2010-09-06 00:03

Ale też nie wiemy jak takie płatności wyglądają od strony podatkowej (ja w sumie nie wiem :D ). A to może dużo zmieniać.

avatar
damianwk | 2010-09-06 03:51

Jak sobie tak policzyć to rocznie wychodzi 58,56zł. Moim zdaniem sporo użytkowników spojrzy 4,88zł na miesiąc to sobie podaruje i wybierze wersję litle. Nie lepiej by było dać smsa o mniejszej wartości np 2 +VAT ale za to więcej osób zdecydowało by się na wersję pro i co za tym idzie większy zysk na koszty i rozwój? Wiadomo z takiego smsa, który proponuję realnego zysku byłoby niecałe 1zł. Zgadzam się z przedmówcami można by dodać opcję przelewu np 2 zł za miesiąc i by wyszło na to samo co teraz dostajecie. Popieram też pomysł z upustami np abonamenty np na 3,6,12msc z jakimś procentem zniżki. Najlepiej wybrać takią firmę która obsługuje te obie formy płatności. Przy przelewach prowizja jest rzędu do 3% to chyba lepiej niż 50% przy płatności sms. Zysk jest po obu stronach

avatar
Ostry | 2010-09-06 06:50

Witam!
A ja mam takie zasadnicze pytanie. Jestem uzytkownikiem ktory pobiera wszystkie rozklady jazdy. Czy jesli oplace abonament miesieczny to bede mogl pobierac wszystkie rozklady jazdy w wersji pro ze wszystkich miast bez ograniczen czy tylko jedno miasto? A druga kwestia to rowniez zgadzam sie i popieram przedmowcow a mianowicie sklaniam sie za inna forma platnosci jak rowniez wprowadzenie oplaty za kwartal, pol roku, rok oczywiscie proporcjonalnie taniej w stosunku do 1 miesiaca. Pozdrawiam!

avatar
patryn2 | 2010-09-06 07:33

Tak, możesz pobierać wszystkie rozkłady przez okres jednego miesiąca.

Ja też wolałbym zapłacić nawet 50zł rocznie, ale przelewem. Płatność sms-en to dla Was ogromna strata dużej części tych pieniędzy! Chłopaki!
Z niecierpliwością oczekuję opcji płatność przelewem.
Nie rozumiem ludzi, którzy bulwersują się koniecznością płacenia za aplikację, jaką jest mMPK. Korzystam z niej od kiedy raczkuje w internecie i nie potrafię już bez niej żyć :P
A stworzenie i bieżąca aktualizacja tego typu programów zawiera sporo czasu, za który do tej pory twórcy nie pobierali wynagrodzenia, a ewidentnie się im należy.
Dla narzekających - zawsze macie bezpłatny rozkład w wersji light, albo alternatywę w postaci itiner-beznadziejnego, nieczytelnego programu, który zresztą ma sporo błędów i kretyńską szatę graficzną. A mMPK jest czytelne, nie zawiesza się i nie resetuje samoczynnie. No. Koniec peanu. Miłego dnia, drodzy Twórcy!

Patryk z Krakowa

avatar
DK576 | 2010-09-06 09:13

50 zł to IMO za dużo, tak 25 zł rocznie to bym dał.

A co na to wszystko administracja?

avatar
user1 | 2010-09-06 09:21

W Jaworznie rozkłady zmieniają się raczej rzadziej niż raz na miesiąc. Chyba prędzej będzie się opłacało korzystać z opłat jednorazowych. Opłaty półroczne, roczne - to co innego.

avatar
LDevil | 2010-09-06 10:14

Dołączam się do pytania o możliwość płatności przelewem. Jeżeli głównym powodem nie wprowadzenia tej wersji płatności były ewentualne uciążliwości związane z księgowaniem tysięcy przelewów na kilka zeta, to można by umożliwić płacenie przelewami tylko za powiedzmy 4 i więcej miesięcy z góry.

avatar
pasqal | 2010-09-06 10:17

Cóż, ja też szczerze powiedziawszy się dziwiłem, że taki kawał dobrej roboty jest dawany za darmo, dlatego niezwłocznie po przetestowaniu wsparłem Was kwotą niewielką, ale wyższą od miesięcznego abonamentu ;-) i trochę mnie zdziwiło, jak wczoraj po wejściu na stronę znikła zakładka "Wsparli nas" - nie chodzi o to, że chcę być uwielbiany czy w jakiś inny sposób wywyższany, ale to jest trochę nie fair. Moglibyście chociaż zostawić zakładkę, kto kiedyś docenił Wasz wkład w pracę. A kwestia opłat - jak wiadomo, jest dość dyskusyjna.

avatar
elena | 2010-09-06 10:23

Mnie tam płatność nie przeszkadza bo nie potrzebuje abonamentu ale jedno mnie dziwi skoro jest płatne to dlaczego administratorzy pozwalają sobie na błędy ???

avatar
user1 | 2010-09-06 10:44

Błędy każdemu się mogą zdarzyć, ale nie chodzi o jakieś zwykłe pomyłki, które ujawniają się w trakcie użytkowania. Chodzi o poważniejsze rzeczy. Wam należą się pieniądze, ale użytkownikom należy się to, za co płacą, a więc:
- poprawne rozkłady przystanków i połączenia, a więc z symbolami;
- poprawne wyszukiwanie połączeń, a więc również uwzględniające przystanki "wariantowo-końcowowe".

Jeśli z jakichś powodów nie jesteście w stanie zapewnić poprawności tych funkcji, powinniście o tym poinformować użytkowników (np. przy pobieraniu aplikacji).

avatar
krassus | 2010-09-06 11:10

5zł za miesiąc, gdzie w Lublinie na pewno będę musiał zmienić rozkład w październiku i listopadzie, bo wchodzą nowi przewoźnicy do rozkładów. Nie wiem muszę to przemyśleć, trochę to nie opłacalne... w pełni rozumiem, że twórcy stworzyli super aplikacje z której dużo ludzi korzysta, ale 5zł miesięcznie... Też przykładam się do pomysłu płatności przelewem, może być nawet za jakiś okres większy niż miesiąc i cena niższa. Przelew 0zł i mogę dzień nawet poczekać na zaksięgowanie, a tutaj i Vat płacić państwu i tak z tych niecałych 5zł zostanie wam może 2 ;)

avatar
elena | 2010-09-06 11:33

Chciała bym się też dowiedzieć czy inni też mają problemy z zainstalowanie nowej aktualizacji bo mnie wyskakuje ze "atrybuty JAD i manifestu są niezgodne". Ja już nie wiem przecież nie będę co dziennie wysyłała sms za 3,66 po to aby sprawdzić czy już usterka została usunięta a abonament mi nie jest potrzebny chyba że można go po pewnym czasie wyłączyć to wtedy by się to opłacało.

avatar
adas | 2010-09-06 11:46

Chciała bym się też dowiedzieć czy inni też mają problemy z zainstalowanie nowej aktualizacji bo mnie wyskakuje ze "atrybuty JAD i manifestu są niezgodne". Ja już nie wiem przecież nie będę co dziennie wysyłała sms za 3,66 po to aby sprawdzić czy już usterka została usunięta a abonament mi nie jest potrzebny chyba że można go po pewnym czasie wyłączyć to wtedy by się to opłacało.
Elena: trzeba było to pytanie w nowym wątku zadać bo inaczej się twój post zgubi w tej dyskusji. Ja nie miałem problemu z wersją dla GOP-u. Napisz jeszcze w jaki sposób instalowałaś: kablem, ściągnięciem przez internet komórkowy itp...

avatar
user1 | 2010-09-06 12:02

Czy zaznaczyłaś wsparcie dla telefonów z obrotowym/dotykowym ekranem i dlaczego zaznaczyłaś? :)
P. S. Na wszelki wypadek napisz jeszcze jaki masz model telefonu.
EDIT: W takim razie sprawa nie jest taka prosta, rzeczywiście trzeba by założyć nowy wątek (najlepiej na tym forum.

avatar
elena | 2010-09-06 12:19

Tak jak to robiłam poprzednim razem najpierw na kompa a potem kablem USB na telefon, mam samsunga j700 więc opcji do dotyku czy obrotu ekranu nie potrzebuję.

avatar
admin | 2010-09-06 13:50

Odnośnie płatności SMS'a to też nam się nie podoba, że operator zabiera ponad 50% wartości SMS'a.
Płatność SMS była najprostsza do wprowadzenia i chcieliśmy sprawdzić czy znajdzie się ktoś kto będzie chciał zapłacić za naszą aplikację. Jeśli projekt będzie w stanie się otrzymać to na pewno dodamy nowe (bardziej opłacalne) kanały płatności.

Ale też nie wiemy jak takie płatności wyglądają od strony podatkowej (ja w sumie nie wiem :D ). A to może dużo zmieniać.

Zgadłeś, problem tkwi w biurokracji :)

avatar
adas | 2010-09-06 14:08

Odnośnie płatności SMS'a to też nam się nie podoba, że operator zabiera ponad 50% wartości SMS'a.
Płatność SMS była najprostsza do wprowadzenia i chcieliśmy sprawdzić czy znajdzie się ktoś kto będzie chciał zapłacić za naszą aplikację. Jeśli projekt będzie w stanie się otrzymać to na pewno dodamy nowe (bardziej opłacalne) kanały płatności.
Tylko teraz musicie mieć mniejsze opóźnienie ze wprowadzaniem rozkładu - bo ludzie płacą.
Ale też nie wiemy jak takie płatności wyglądają od strony podatkowej (ja w sumie nie wiem :D ). A to może dużo zmieniać.

Zgadłeś, problem tkwi w biurokracji :)
A to biurokracji nie można ominąć w taki sposób, że to nie jest opłata za aplikację tylko "darowizna"?
Czyli SMS - opłata za korzystanie
Przelew/Paypal/Sth else - darowizna.

A osoby, które podarują dostaną bonusik - czyli abonament. :)

avatar
admin | 2010-09-06 15:08


A to biurokracji nie można ominąć w taki sposób, że to nie jest opłata za aplikację tylko "darowizna"?
Czyli SMS - opłata za korzystanie
Przelew/Paypal/Sth else - darowizna.

A osoby, które podarują dostaną bonusik - czyli abonament. :)

Będziemy musieli sprawdzić te formę, ale nie wiem czy to jest w pełni zgodne z prawem podatkowym:)

avatar
admin | 2010-09-06 15:09

Cóż, ja też szczerze powiedziawszy się dziwiłem, że taki kawał dobrej roboty jest dawany za darmo, dlatego niezwłocznie po przetestowaniu wsparłem Was kwotą niewielką, ale wyższą od miesięcznego abonamentu ;-) i trochę mnie zdziwiło, jak wczoraj po wejściu na stronę znikła zakładka "Wsparli nas" - nie chodzi o to, że chcę być uwielbiany czy w jakiś inny sposób wywyższany, ale to jest trochę nie fair. Moglibyście chociaż zostawić zakładkę, kto kiedyś docenił Wasz wkład w pracę. A kwestia opłat - jak wiadomo, jest dość dyskusyjna.

Masz rację. Nie powinniśmy usuwać listy naszych dobroczyńców :)
Chcieliśmy trochę skrócić menu bo za bardzo się rozrosło.
Dodamy listę darczyńców do strony "O aplikacji mMPK"

avatar
snoopy | 2010-09-06 15:47

Czy jeśli zapłacę 3,66 zł za pojedyncze ściągnięcie programu to będę miał możliwość zapisania plików .jar i .jad, czy też wyłącznie sciągnięcia programu przez internet w telefonie? Pytam bo internet mi nie działa i interesuje mnie tylko ściągnięcie plików na kompa i dalej przez karte na telefon. Zawsze tak robiłem, a nie będąc pewny tej opcji w ciemno nie zapłacę. Będę wdzieczny za odpowiedź bo na programie mocno mi zależy.

avatar
kuba_bed | 2010-09-06 16:01

Ja też z chęcią zapłacę za taki rozkład, ale nie 5 zł na miesiąc... To lekka przesada, ale rozumiem, że cena taka ze względu na opłatę pobieraną przez operatora :) Jeśli będzie możliwość płacenia przelewem to będzie super ;)
i dzięki za zrobienie dzisiaj już drugiej aktualizacji dla Łodzi ;)

avatar
dissault | 2010-09-06 16:05

Czy jeśli zapłacę 3,66 zł za pojedyncze ściągnięcie programu to będę miał możliwość zapisania plików .jar i .jad, czy też wyłącznie sciągnięcia programu przez internet w telefonie? Pytam bo internet mi nie działa i interesuje mnie tylko ściągnięcie plików na kompa i dalej przez karte na telefon. Zawsze tak robiłem, a nie będąc pewny tej opcji w ciemno nie zapłacę. Będę wdzieczny za odpowiedź bo na programie mocno mi zależy.


Będziesz miał możliwość zapisania plików na komputerze itp tak jak do tej pory, sam też tak robie.

avatar
mielonka5 | 2010-09-06 17:40

Długo nie trzeba było czekać, już jest na pebie.

avatar
Polak14 | 2010-09-06 17:50

Witam. Mam pewne sprzeczności co do zapłaty za wersje PRO. Rozumiem że, chcielibyście coś zarobić i serwis utrzymać to nie jest tania sprawa ( i muszę przyznać że serwis bez problemu chodzi) ale nie trzeba było robić takiej opłaty za wersje pro.

Darmowa wersja light rożni się od spisanego rozkładu na kartce tym że można zobaczyć o której autobus ( czy też tramwaj) jedzie z danego przystanku ( tzn tego którego nie mamy spisanego) i ile będzie jechał. Oczywiście jest to pomocne aczkolwiek osobie która korzysta często z usług transportu powyższe różnice między kartką a apliacją są niepotrzebne.

Wracając do wersji PRO. Żeby zarobić na hosting i na swoje potrzeby można by umieścić w serwisie reklamy ( żadnej na razie nie ma) oraz dać coś typu dotacje tzn np na głównej stronie numer do wysłania sms, numer konta bankowego itp ( a jest dużo ludzi którym zostaje abonament i nie mają co z nim zrobić a widząc taki komunikat wysłałby ktoś tego sms'a albo np. gdy kupuje pakiet sms za 6 zł musi kupić kartę za 10 zł więc mu 4 zł a np na siłę nigdzie nie będzie dzwonił ). Można by też jakiegoś sponsora poszukać.

Dochodzi do tego zachęcanie znajomych do korzystania z aplikacji gdyż wątpię aby teraz to było łatwiejsze oczywiście z powodu kupna aplikacji. Myślę że jedynym sposobem (teraz) żeby przekonać znajomych do tej aplikacji będzie wysłanie znajomym aplikacji np. przez Bluetooth i może ktoś "uczciwy" jak mu się spodoba aplikacja zapłaci za nią.

Widziałem że jakieś dotacje miały miejsce ale ci którzy takiego czynu dokonani :) są ukryci w " o aplikacji mmpk" ( gdzie z reguły mało osób wchodzi) na głównej stronie projektu. Wiem że z tą aplikacją jest dużo pracy i sam się zdziwiłem że ta aplikacja jest tak rozbudowana i zawiera dużo rozkładów i na dodatek wszystko za darmo.

A na pewno znajdą się tacy ludzie co kupili tą aplikacje i roześlą ją dalej a potem kolejni dalej itd.

Teraz tak od siebie:
Nie wiem dlaczego ( i się dziwiłem) ludzie pisali z 100 razy że nie ma aktualizacji rozkładu choć mieli ją za darmo i pełna wersje :).
Teraz bym ich zrozumiał bo zapłacili za nią i oczekują tego za co zapłacili.
Wydaje mi się to absurdalne że jedno pobranie kosztuje 3,66 zł a na cały miesiąc abonament 4,88 zł. Moglibyście zrobić pojedyncze pobieranie za 1,22 zł. Chociaż ludziom by bardziej pasował wariant drugi ponieważ rozkłady co chwile się zmieniają. A zrobienie konta specjalnie aby wykupić abonament mogło by się wiązać z poznaniem nowych funkcji np nudów lub ciekawości. ( chodzi mi o np edytor połączeń)
Zamierzam kupić/zapłacić za aplikacje ponieważ bardzo mi się podoba i przydała. Nie zamierzam tej aplikacji nikomu rozsyłać dałem tylko taki przykład.
I się zapytam tak z ciekawości. Tą aplikacje robi jedna osoba czy więcej?

Ps. Starałem napisać gramatycznie i bez błędów ale każdy chyba rozumie :)

Pozdrawiam

avatar
kamzyw | 2010-09-06 20:44

żal mi was po prostu. mMPK wydawało się być fajną aplikacją - głównie przez wyszukiwanie połączeń. jednak delikatnie mówiąc "zeszliście na psy".
ja odchodzę znów do mojego ulubionego programu - Ginger (na razie jest wersja tylko dla kilku miast) - http://ginger.pasjagsm.pl/pl/download/

w takim razie do widzenia, żegnam się z państwem i usuwam reklamy na moich serwisach (a reklamowałem, bo była spoko aplikacja...), ale sory bardzo prawie 5zł miesięcznie za taką aplikację to ja dziękuję...

avatar
kuba_bed | 2010-09-06 22:33

Nikt przecież nie każe Ci korzystać z tej aplikacji... Ja jej nadal używam ale teraz tylko w okrojonej wersji. Poczekam chyba aż coś się ruszy z tymi płatnościami :)

avatar
sindbad1947 | 2010-09-06 23:44

:idea: Proponuję opłatę roczną w wys do 30 zł. ale płatną przelewem na konto. :idea:

avatar
superfly86 | 2010-09-07 01:52

Nie przesadzajcie z wysokością tych płatności na rok (30zł ? przesada)
Przez ostatni rok chyba nie wyszła nowa wersja aplikacji która by coś dodawała - tylko aktualizowały się rozkłady.
Nowe miasta nie są dodawane mimo, że też o jakieś dodatkowe prosiłem.
Brak przelewów, te 2zł miesięcznie można by b yło przelać.
Założylibyście jakieś konto w mBanku i zrobilibyście jakiś automat do obsługi, w tytule przelewu wpisywałoby się jakiś wygenerowany kod dla danego konta na stronie.
10zł to maxymalna kwota jaka powinna byc za tą aplikację rocznie
Powinna być też wersja z reklamą, tzn znajdujecie sobie reklamodawce i przy uruchamianiu aplikacji wyświetla się grafika z reklamą (nie jest nic pobierane z neta). I taki reklamodawca może wam placic za kilkatysięcy odsłon ;)
Reklama zmieniała by się z każdą aktualizacją aplikacji lub przy sprawdzaniu aktualizacji.

Zachowaliście się troche nie fair strzelając z grubej rury z opłatami, jest to trochę chamskie :/
Zbieracie na serwer a w żaden inny sposób sobie nie potraficie poradzić ?!
Google Adsense, Trade Doubler, no wklejajcie reklamy na stronę!
Ta wasza aplikacja niedługo będzie rozpowszechniana na forach z każdą nową wersją i tyle będziecie mieli ze swoich płatności sms zwłaszcza że pewnie ze 20% macie z każdego smsa.
Zaprzestancie tych płatności, zróbcie "wsparcie" i każdy user który wpłaci dowolna kwotę np. nie mniejszą niż 3zł otrzyma kod do aplikacji który pozwoli na ściąganie aktualizacji przez rok. (trzeba to zaimplementować)
Dodatkowo mozecie wrzucić ta reklamę o której pisałem.
Wrzucacie reklamy na strone, kto będzie chciał dorzuci więcej, można też tą aplikację rozreklamować po różnych serwisach GSM.
Nie powiem, wkurzyłem się jak to dzisiaj zobaczyłem, takiego numeru się nie spodziewałem.
Załatwcie to jakoś po "ludzku", pamiętajcie że rzeczy po "chamsku" zawsze odbijają się potem czkawką.

Rozkłady powinniście dać także do tworzenia użytkownikom (poprzez stronę), aby mogło powstać więcej miast, i żeby aplikacja miała większy "zasięg".
To chyba tyle, jak coś to jeszcze dopiszę to o czym zapomniałem.
Pozdro

avatar
snoopy | 2010-09-07 14:14

@dissault

Dzięki za pomoc

avatar
user1 | 2010-09-07 15:04


Teraz tak od siebie:
Nie wiem dlaczego ( i się dziwiłem) ludzie pisali z 100 razy że nie ma aktualizacji rozkładu choć mieli ją za darmo i pełna wersje :).
Teraz bym ich zrozumiał bo zapłacili za nią i oczekują tego za co zapłacili.

Uważam, że w tej sprawie nie masz racji. Autorzy mMPK powinni sprzedawać to, co mówią, że sprzedają - a nikomu nie obiecują, że zawsze aktualizacje będą od razu. Za to przy pobieraniu rozkładu wyświetla się data, z której można wywnioskować, czy rozkład jest aktualny, czy nie. Nawet jak ktoś zapłacił z góry abonament, to będzie miał prawo do pobierania rozkładów takich, jakie będą - to już jego ryzyko. Każdy zdecyduje sam, czy mu się opłaca.

A tak poza tym, to pewnie nie każdy przewoźnik wysyła maile z powiadomieniami o zmianach, publikuje rozkłady z dużym wyprzedzeniem itp. - w wielu przypadkach szybka aktualizacja może być nierealna i nikt wam może nie zaktualizować szybciej niż mMPK.

Rozkłady powinniście dać także do tworzenia użytkownikom (poprzez stronę), aby mogło powstać więcej miast, i żeby aplikacja miała większy "zasięg".

Użytkownicy mogą tworzyć rozkłady, pisząc xml-e:
http://www.mmpk.info/forum/viewtopic.php?f=9&t=178&p=1020
<???>
Nie mogę znaleźć pewnego posta :wink: , ale to nie jest żadna tajemnica, że można sobie "krzyżować aplikacje", podmieniając pliki (pisał o tym kiedyś admin - no dobrze, nie będę podawał linku :wink: ). W każdym razie teraz rozwiązaniem byłoby, żeby stosować inne pliki do wersji light niż pro - tak, żeby aplikacja w wersji pro odmawiała współpracy z plikami w wer. light.

avatar
slav | 2010-09-07 15:37

Tylko dlaczego jest tak, że po zmianach pomimo, że zaplaciłem za aktualizaję nie mam z niej pożytku, bo w trakcie aktualizacji nic z tego nie wychodzi i nie wiem gdzie tkwi błąd ( choć do tej pory było wszyszystko oki i nie było problemów z aktualizacjami ). A chyba w tym przypadku ( wysłanie sms-a ) jest to równiez rodzaj umowy kupna-sprzedaży, tak samo jak sprzedaż biletu na przejazd :?

avatar
vegeta | 2010-09-07 16:02

Witajcie!

Chciałem tylko powiedzieć (wbrew narzekaniu co poniektórych), że płatność za używane oprogramowanie to normalna rzecz. Kilkadziesiąt zł za rok to śmieszne pieniądze. Nawet w świecie Wolnego Oprogramowania za niektóre dodatki trzeba płacić (płatne dystrybucje RHEL czy SUSE). Tak więc pomysł wprowadzenia opłat popieram! Natomiast *oczekuję* od płatnej aplikacji szybszej aktualizacji rozkładów, bo ostatnia 2 tygodniowa obsuwa przy krakowskich rozkładach (zmiana z rozkładów letnich na zwykłe) była bardzo kłopotliwa i czyniła aplikację bezużyteczną.

avatar
jeryw | 2010-09-07 16:44

Witam, o płatności za rozkłady dowiedziałem się przeglądając fora internetowe poświęcone telefonii komórkowej, znalazły się na wielu z nich już linki do wersji pro z rozkładami wszystkich miast, nie wiem czy uda się wam walczyć z tym procederem, bo do tego trzeba by zatrudnić prawników, a opłaty wprowadziliście aby mieć na utrzymanie strony, a nie prawników. Część osób pewnie zacznie korzystać z wersji light tak jak ja, inni pobiorą wersję pro za darmo na forach, a tylko nieliczni zapewne zapłacą. Ja nie płacę za nic obecnie przez sms-premium, kiedyś płaciłem w ten sposób za różne usługi, ale spam sms-owy jaki po tych płatnościach otrzymywałem skutecznie mnie z tego wyleczył i teraz po interwencjach u operatora i zaprzestaniu takich płatności nareszcie telefon odzywa się wtedy gdy ktoś do mnie dzwoni lub sms-uje, a nie wtedy gdy dostaję reklamy. Wielu operatorów usług sms-premium traktuje wysłanie sms-a z płatnością jako zgodę na wysyłanie reklam na numer telefonu z którego wysłaliśmy sms-premium. Jeśli mam za coś płacić to nie chcę przy okazji otrzymywać reklam. Popieram płatność z program ale nie w takiej formie, lepszy byłby przelew i abonamenty np. 12 miesięczne tak jak za inne oprogramowanie się płaci, aby nie trzeba było pamiętać co miesiąc o płatności. Pozdrawiam.

avatar
lukaszg84 | 2010-09-07 16:54

No chyba was pogięło! Nie chodzi mi o sam fakt opłat ale o kwotę - 58zł rocznie to jakaś przesada. No i sposób wprowadzenia opłaty.

Dla porównania mogę podać świetny program na Androida - Transportoid. Działanie podobne, wyszukiwanie połączeń itp. Również ostatnio wprowadzono opłaty, ale w sposób dużo zgrabniejszy:
- opłata wynosi 10zł/rok!
- 20% z tej kwoty będzie przekazane na cele dobroczynne
- opłata została wprowadzona przy okazji dodania nowych funkcji, tzn to co było do tej pory zostało darmowe, pojawiła się nowa wersja aplikacji, która posiada: wyznaczanie najbliższego przystanku na podstawie GPSa, prezentacja trasy na google maps, grupowanie przystanków. I tylko te nowe opcje są płatne.

Można było kulturalnie? Można. Żegnam.

avatar
raflos | 2010-09-07 18:36

Uważam, że wersja PRO powinna kosztować 9 zł + vat i przy tym możliwość nieograniczonej aktualizacji przez okres jednego roku. Przyznam się, ze w chwili obecnej, żeby zaoszczędzić przerobiłem sobie ostatnią darmową wersję pro (przedwakacyjną) zamieniając pliki z nowej wersji (wszystkie linie oraz kilka plików bazowych programu itp.) i dzięki temu uzyskałem "darmową wersję" pro. Gotów jestem zapłacić za program kwotę, którą wymieniłem, bez zbędnych przeróbek i ingerencji w pliki aplikacji, myślę, że rozsądnym byłoby obniżyć opłatę do sugerowanej przeze mnie rocznej subskrypcji, a zyski byłyby na pewno większe dla twórców programu. Osobiście nie spotkałem się z żadną aplikacją ani grą na komórkę w wersji java za którą musiałbym zapłacić więcej niż 9zł + vat. A przypominam, że obecnie podobny funkcjonalnie, ale darmowym programem jest aplikacja konkurencji - Itiner i zapewne zyska teraz szerokie grono użytkowników.

avatar
bastriks | 2010-09-07 20:13

Jestem za. Też wolę zwykły przelew, lub PayPal. SMS za 4.88zł, jest zdecydowanie za drogi. Jeszcze jak by to było na 2-3 miesiące, to bym chętniej zapłacił. Ale tak szczerze, to bardzo przydatna aplikacja jak się podróżuje po Krakowie i okolicach.

avatar
Kot789 | 2010-09-07 20:33

Powiem tak: mam Internet w telefonie w Play. Płacę za niego 15 zł na miesiąc za 500 mb i wykorzystuję go do tysiąca różnych rzeczy. Wykosztowałem się na ciut lepsiejszy telefon, mam GPS i WiFi, ale teraz te technologie są w telefonach za złotówkę przy średnim abonamencie (chociażby Nokia 5800 XM). Google maps w telefonie się rozwija, w większych miastach zaznaczone są przystanki komunikacji miejskiej wraz z rozkładami jazdy. API Google'a potrafi sobie automatycznie sczytać nowe rozkłady, o ile są przygotowywane w odpowiedni sposób. Google z MPK Łódź sobie radzi. Google jeszcze słabo planuje przejazdy komunikacją miejską, ale to się w końcu zmieni. Położenie przystanków i godziny odjazdów też są przecież od niedawna. No i jest jeszcze jakdojade.pl - serwis ma specjalną wersję na mobilne przeglądarki, jeśli telefon ma GPS to potrafi pobrać aktualną pozycję i wykorzystać ją do planowania podróży. Algorytm planowania trasy na jakdojade.pl jest dużo lepszy niż w mmpk. Główna różnica w algorytmie tkwi w tym, że mmpk nie wie, jak zlokalizowane są przystanki względem siebie, więc nie potrafi planować przejść pieszych. Dzięki jakdojade.pl jestem w stanie poruszać się komunikacją miejską w obcym mi mieście. Do mmpk pewna podstawowa znajomość miasta jest jednak niezbędna.

mmpk jest fajne dlatego, że klikając trzy razy mówię programowi, że chcę jechać na uczelnię (trasę mam już wgraną), a on mi odpowiada, o której mam autobus. Bez zbędnego myślenia typu gdzie się przesiąść i w który ze 150 rozkładów kliknąć, nie pomylić piątku z sobotą itd itp. Wszystko jest małe, lekkie i działa szybko. Na chwilę obecną konkurencja wymaga kilku więcej kliknięć. Chociażby dlatego, że mmpk mam już opracowane, a dane do serwisów konkurencji wpisuję z ręki; musiałbym założyć kolejne konto itd itp. A że jakdojade.pl i googlemaps wymagają połączenia z netem? No cóż, z reguły tam gdzie nie łapie Play, to nie dociera też komunikacja miejska. Ryczałt za transfer danych i tak bym opłacał.

Podsumowując, na Wasz rynek brutalnie wdziera się Google, jakdojade.pl już to w dużej mierze zrobiło. Bez skorzystania z API z jakimiś mapami (chociażby darmowe API Google'a) mmpk zostanie wyprzedzone. Zaryzykuję stwierdzenie, że jakdojade.pl już oferuje lepszą jakość usług niż mmpk. Z mmpk korzystałem siłą rozpędu, a poza tym dobrze spełniał swoje zadanie na już rozpracowanych trasach. Gdy jadę w jakieś nowe miejsce to jednak korzystam z jakdojade.pl.

Sorry, konkurencja już na Waszym niszowym rynku jest i rozpycha się łokciami. Wiele rzeczy robi lepiej od mmpk pro. Konkurencja jest za darmo i darmowa pozostanie (przynajmniej Google). Nie zapłacę za mmpk pro, niezależnie od tego ile by kosztował. Konkurencja oferuje więcej, lepiej i za darmo. Muszę tylko przyzwyczaić się do innej obsługi i założyć konto. mmpk jest deficytowy i musicie dopłacać z własnej kieszeni? To może przenieście się na sourceforge, zmieńcie model działalności na open source itd itp. Jeśli chcecie zarabiać na życie pisaniem softu, to lepiej zmieńcie branżę.

avatar
ixen | 2010-09-08 11:19

Rzeczywiście wysokość opłat rozłożyła mnie na łopatki. Biorąc pod uwagę koszt internetu w Playu (5zł za 100MB na miesiąc) oraz dostępność serwisów gdzie mogę wyszukać połączenia - mpk.krakow.pl (zawsze aktualne rozkłady), jakdojade.pl (bardzo dobre wyszukiwanie połączeń) - płatna (w takiej wysokości) aplikacja mmpk nie ma dla mnie racji bytu.

Chciałbym się też odnieść do kwestii płatności z innej strony - próba podciągnięcia tych płatności pod coś innego niż działalność gospodarcza może być sporym problemem. Niestety jest to regularnie prowadzona działalność zarobkowa. To, co do zasady, oznacza zakładanie działalności gospodarczej razem z szeregiem problemów i kosztów z tym związanych (jeśli nie ma jakichś kruczków prawnych do wykorzystania).

Alternatywą są właśnie darowizny (dobrowolne) i reklamy na stronie. Tu z kolei z mojego doświadczenia wynika, że pieniądze jakie się pojawiają być może wystarczą na opłacenie hostingu, chyba, że znajdzie się jakiś stały sponsor (co i tak nie pozwoli w całości uniknąć US).

Ale ponieważ głosujemy portfelami, to czas zweryfikuje opłacalność takiej decyzji. Ja za to oprogramowanie raczej nie zapłacę (a przynajmniej nie tak wysokiej kwoty).

avatar
dtarc | 2010-09-08 12:33

Napisze tak: z aplikacji korzystam 3-4 razy w miesiacu. Zeby byc na biezaco, musialbym aktualizowac aplikacje co 3-4 dni /co mniej wiecej tyle potrafi sie zmieniac rozklad w Krk/. Nigdy tez nie mialem pewnosci, czy aby rozklad ktory sciagam, jest tym aktualnym /zwlaszcza jak zmiany u przewoznika wchodza dzien po dniu/. Wyszukiwarka w mmpk tak naprawde pozwalala sie tylko zorientowac, czy jest szansa na zlapanie przesiadki, a nie sluzy tak naprawde do planowania trasy w duzych miastach. Do tego ostatnio czesciej korzystalem z 'jak dojade' niz z mmpk. Jezeli autor chce za ten program 5 zeta MIESIECZNIE to za ta cene, mam calkiem sporo transferu, ktory I TAK WYKUPUJE. W wersji light nie ma nawet wersji rozkladow z danego przystanku, czyli ilosc klikniec w celu poszukania dojazdu gdziekolwiek, niewiele bedzie sie roznic od skorzystania z np 'jak dojade'. Wiec aplikacja w zasadzie pojdzie w odstawke, bo placic srednio /w moim przypadku/ 1 zeta za sprawdzenie czy sie zdaze sie przesiasc czy nie, mnie nie bawi.

Chytry 2 razy traci. Ja tylko zycze powodzenia w 'sprzedazy'... Jednego uzytkownika macie mniej.

Pozdrawiam.


PS dzis jest juz 8 wrzesnia. mmpk ma ostatnia aktualizacje rozkladu z Krk z dnia 5 wrzesnia, niestety rozklad w Krk zostal zmieniony 6 wrzesnia. Jak na platna aplikacje, to jest zenujace.

avatar
cat | 2010-09-08 13:49

Kompletnie nie rozumiem narzekających po wprowadzeniu płatności. Krótko:
1. Autor 4 lata za friko dostarczał programu z którego tysiące ludzie korzystali - czy nie należy mu się coś za tę prace?
2. Nikt nikogo nie zmusza do korzystania z wersji płatnej mmpk, aplikacji tego typu jest sporo na rynku: jakdojade (dla tych z ryczałtowym dostępem do netu), ginger i itiner (za darmo i działające offline), tranportoid (symbolicznie płatny, na androida) i pewnie trochę mniej popularnych.
3. Koszt wersji PRO - dużo/mało to zależy, rynek zweryfikuje. Jeśli kogoś stać to super, ty masz program z którego zakładam chcesz korzystać, a autor kasę, czyli wszyscy powinni być zadowoleni.

Tak więc, skończcie marudzenie!

avatar
ixen | 2010-09-08 14:11

Wolę myśleć o tym "marudzeniu" raczej jako o konstruktywnej krytyce decyzji autora/ów. Zwykle jest to lepsze niż ciche wycofanie się z używania bez jakiejkolwiek informacji zwrotnej. Zresztą jest to forum dyskusyjne a nie forum kiwania potakująco głowami :)

avatar
was38 | 2010-09-08 14:54


1. Autor 4 lata za friko dostarczał programu z którego tysiące ludzie korzystali - czy nie należy mu się coś za tę prace?


Cztery lata programu i małe postępy w rozwoju względem konkurencji. Brak lokalizacji GPS, map z przystankami, itp. Ponadto zespoły przystankowe nie są rozdzielone na konkretne numery. Zechciawszy sprawdzić rozkład jazdy z przystanku Centrum w Warszawie w kierunku Dworca Centralnego wyświetlą się wszystkie linie jadące w różnych kierunkach. Nie jest to w żadnym stopniu udogodnienie a wręcz utrudnienie.
Twórcy powinni zacząć od zarobku z reklam na swojej stronie, a dopiero później pobierać niewielkie opłaty od użytkowników. Zapłata 5zł / m-c jest niepoważna, tym bardziej że konkurencja jest o krok dalej.

Ja na pewno nie zapłacę takiej kwoty.

avatar
pies | 2010-09-08 20:55

złodzieje!!!!!!!!!!!

avatar
pies | 2010-09-08 20:57

5 zł na miesiac to lekka przesada!!!!!!

avatar
-=tex=- | 2010-09-08 21:43

5 zł na miesiac to lekka przesada!!!!!!
a nie mogłeś tych dwóch postów dać razem, a nie robić spam?

avatar
Wllie Trombone | 2010-09-08 23:04

I ja podpisuję się pod tym, że kwota jest nieco za wysoka. Mam też wrażenie, że mogliście lepiej wprowadzić opłaty - przeprowadzić jakąś sondę, może uprzedzić użytkowników, może znaleźć inne sposoby finansowania projektu. Bo tak to wyszła z tego kiepska akcja.

avatar
spazm | 2010-09-09 01:58

Na chleb pewnie nie starczało. Rozumiem. Sam miewam podobnie.
Nie elegancko to jednak wszystko wyszło. Zaskoczono mnie dzisiaj przy próbie pobrania. Brak słów.
Brawa za inicjatywę. Zdaje mi się jednak, że nie tędy droga.
Na pewno kiedyś się uda. Kombinujcie dalej.

Dziękuję za lata dostarczania produktu użytecznego nad wyraz. Zaoszczędził mi on dotąd sporo czasu.
Wdzięczny jestem za pracę, którą w projekt włożono do tej pory.

Z zasady jednak pojawia się we mnie niekontrolowany wewnętrzny opór przed próbą narzucenia mi w sposób niespodziewany obcej woli.
Wybieram zatem spokój ducha i rozkłady z przystanków lub oficjalnej strony przewoźnika.

Pożegnanie pragnę zakończyć życzeniami miłej i owocnej dalszej pracy na programem oraz szczęścia i radości z dnia codziennego.

avatar
Nowy Pasazer | 2010-09-09 17:15

Rozumiem, że nikt nie chce pracować za darmo, ale tu zwyciężyła zwykła chciwość bo ceny zabójcze.
Doradzam szybko wprowadzić możliwość płatność przelewem, bo SMSy sztucznie windują cenę.

Jeśli to ma mieć sens to wprowadzcie dłuższe abonamenty. Np. rok za 30 zł. Chętnie zapłacę. Bo póki co to jednak z lekka przy drogo.

avatar
kalmar | 2010-09-09 21:44

Z przykrością widzę, że twórcy programu olewają swoich użytkowników. Bo nie było żadnego ostrzeżenia o wprowadzeniu opłat, potem nagle brak aktualizacji rozkładów właśńie wtedy, kiedy są potrzebne najbardziej = w momencie zmian powakacyjnych. I to przez ponad tydzień... A potem nagle zamiast aktualizacji, informacja o wygaśnięciu abonamentu...

A więc chcecie, żeby wam płacić. Oczywiście. Ale dlaczego tylko tyle? przecież opłata w wysokości 500 złotych miesięcznie byłaby ciekawszą propozycją. Użytkownicy mogli by się poczuć znacznie lepiej wiedząc, że są w grupie tych 0,01 % którzy są idiotami. Inny sposób płatności - jak wnioskuję w innych postów nie jest dla was do przyjęcia. OK. małą łyżeczką łatwiej się najeść, używając chochli można się zachłysnąć.

Nadal chcecie, by wam zapłacić... Proszę o odpowiedź, czy na dokonaną wpłatę za towar jakim ma być aplikacja wystawiacie faktury, czy też jest to lewizna...

I, skoro miałbym płacić - Klient płaci, Klient wymaga. Proszę zatem o informację - najlepiej w postaci oficjalnego regulaminu, jakie zobowiązania podejmujecie z Waszej strony. Bo wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuację: ja płącę mioesięczny abonament, a w tym czasie Wam się nie chce zrobić aktualizacji. I tak macie bez kiwnięcia palcem kasę, a ja mam gó... I wyobraźmy sobie, że ta sytuacja nie jest hipitetyczna - do czego przygotowujecie użytkowników od jakiegoś czasu (wspomniany brak aktualizacji przez kilkanaście dni).

Do aplikacji byłem mocno przywiązany - nawet stojąc pod wiatą na przystanku częściej korzystałem z Waszej aplikacji, niż z wiszących rozkładów. Ale właśnie dzięki Wam zaczynam wychodzić z tego uzależnienia.


Jak to mówią - pożyjemy - zobaczymy - może po głębszym namyśle przedstawicie rozsądne warunki korzystania z aplikacji. Jeśli nie, to trudno. Było miło... Bye

avatar
Kot789 | 2010-09-09 22:31

Jak już zdzieracie zludzi kasę, to warto by było dać na siebie namiary, dane KRS itd itp, wystawiać rachuneczki, faktureczki, płacić podatki. Wbrew pozorom pod tym względem wiele się zmienia gdy zaczynamy pobierać (nawet symboliczne) opłaty

avatar
mpiatko | 2010-09-10 14:13

Oj widać ze Panowie nie przemyśleli dokładnie wprowadzenia opłat i nie zrobili zbyt dobrej kalkulacji ekonomicznej. Pragnę dodać, że świadczenie płatnych usług drogą internetową obliguje Was do podania podstawowych danych przedsiębiorstwa włącznie z adresem i numerem NIP. Bo nie wiadomo komu się płaci i gdzie regulamin świadczenia usług. US nie będzie pocieszony gdy się o tym dowie.

Jestem ciekaw ile osób przy Was pozostanie a ile zniechęciliście.

BTW jak już w wersji light jest tylko rozkład linii to moglibyście pozostawić chociaż opcję pokazania czasu dojazdu tramwaju/autobusu na kolejne przystanki od wybranej godziny.

Do tej pory nie korzystałem z tej aplikacji (a użytkowałem ją tylko 2 miesiące) i sobie radziłem i żyję, więc wracam do tego co było. Może to i cofanie się w rozwoju ale kwota i sposób płatności poraża, poza tym nie wiem komu płace.

Życzę powodzenia.

avatar
wacek0608 | 2010-09-10 16:24

Nie no bez jaj taka cena :roll: . A jeżeli płacę to chcę wiedzieć komu płace. Kolejna rzecz jeżeli płace to mam pytanie kiedy wyjdzie wersja na symbiana, bo java zamula, kiedy będzie wersja na androida, na Windows Mobile. Tylko proszę mi nie gadać o jakiś tam emulatorach ponieważ ta aplikacja jest płatna i to sporo, więc mamy prawo się tego domagać. "...oraz dalszy rozwój aplikacji" jaki kurde rozwój stoicie w miejscu od długiego czasu. Teraz kolejne na komórkach których działa ta aplikacja, ma internet i w 99% przypadków przewoźników można sprawdzić rozkład jazdy w necie i to się o wiele bardziej opłaca. Po któreś tam na pewnych serwisach, pojawią się na pewno metody uzyskanie wersji pro za darmo. Oj te opłaty to był niezły samobój, miej więcej taki jakby sobie strzelić do podczas finału euro.
Sam się zaczynam przesiadać na konkurencje np. itiner, może ma trochę skopany interfejs, ale ma o wiele więcej funkcji(nie będę wymieniał), i jest darmowy ! Szkoda,że tylko powoli działa, ale się nie domagam poprawy tego w aplikacji, bo jest za darmo!

avatar
grzechot | 2010-09-10 17:44

Za takie rozkłady powinno płacić MPK a my ewentualnie jakieś drobne kwoty a nie 4,80/mc to jest istne zdzierstwo. Zamiast zarobić to stracą wielu użytkowników przez swoją zachłanność. Tak jak wielu przedmówców mógłbym zapłacić jakieś 20 zł ale na rok.Rozkłady można wrzucić na telefon w pliku graficznym i tez nieźle będzie.nie pozdrawiam bo już u mnie straciliście. :?

avatar
tomekz | 2010-09-10 22:07

Witam na tym forum, tu mówi autor Transportoida (http://transportoid.com/)

Chciałbym podzielić się z Wami obrzydzeniem, jakie wezbrało we mnie po przeczytaniu niektórych wypowiedzi na niniejszym forum. Drodzy Państwo, gdy dobro, które było Wam dane za darmo, staje się płatne, są tylko dwie możliwości przyzwoitego zachowania: 1. zapłacić ile wołają i nadal cieszyć się tym dobrem; 2. grzecznie podziękować i pożegnać się. Przy drugiej możliwości można pozwolić sobie na podanie kwoty, która skłoni do zakupu, bo przyczyny odejścia i tak są oczywiste. Opluwanie osób, które przez lata pracowały dla Waszej przyjemności, jest nikczemne.

Nie jestem użytkownikiem mmpk więc nie będę wnikał, czy aplikacja się rozwijała, w jakim tempie itd. Od siebie powiem, że aktualizowanie rozkładów to proces ciągły, wymagający stałego nadzoru i uwagi. W większych miastach aktualizacje mają miejsce kilka razy w miesiącu, co któraś aktualizacja wymaga zmian w skryptach, poważniejsze zmiany wymagają wielu godzin pracy i tak dalej. Przychodzi lipiec albo wrzesień, KAŻDY przewoźnik zmienia rozkłady, w połowie przypadków trzeba coś zmienić w konwerterach... Jeśli cieszycie się aktualnymi rozkładami w dziesiątkach miast, wiedzcie że ktoś okupił to wieloma godzinami pracy. To nie jest dziedzina, w której można zrobić raz i mieć załatwione.

Ktoś przez wiele LAT utrzymywał aktualne rozkłady, rozwijał aplikację, udostępniał efekty swojej pracy za darmo i gdy dłużej nie może do tego dokładać, czyta "zeszliście na psy". Rzygać się chce.

Swoim użytkownikom nie daję żadnych gwarancji aktualności rozkładów. Płacą za dostęp do funkcji premium (mapy, grupowanie przystanków) zaś kwestia aktualności zamyka się hasłem "autor przykłada starań".

Wy, użytkownicy mmpk, macie dwa wyjścia: albo współdziałać z twórcami na rzecz tego, by cena była niższa a warunki płatności bardziej przyjazne, albo kpiąco pytać "w żaden inny sposób sobie nie potraficie poradzić?". Nie trzeba być przesadnie bystrym by zgadnąć, dokąd prowadzi druga możliwość.

Tomek Z.

avatar
sindbad1947 | 2010-09-10 22:55

:D 10 zł i płatność na konto to przystępna cena.

avatar
kalmar | 2010-09-10 23:20

Witam na tym forum, tu mówi autor Transportoida (http://transportoid.com/)

Swoim użytkownikom nie daję żadnych gwarancji aktualności rozkładów. Płacą za dostęp do funkcji premium (mapy, grupowanie przystanków) zaś kwestia aktualności zamyka się hasłem "autor przykłada starań".

Wy, użytkownicy mmpk, macie dwa wyjścia: albo współdziałać z twórcami na rzecz tego, by cena była niższa a warunki płatności bardziej przyjazne, albo kpiąco pytać "w żaden inny sposób sobie nie potraficie poradzić?". Nie trzeba być przesadnie bystrym by zgadnąć, dokąd prowadzi druga możliwość.

Tomek Z.

W cytacie twoim tylko tyle wydaje się z sensem.

Jaką mam gwarancję, że - biorąc pieniądze - autor aplikacji zagwarantuje - a nie "przyłoży starań" by rozkłady były aktualne? I kto to jest w ogóle. Wysyłanie pieniędzy za nic i d,a nieznanych osób to jest łatwowierne. Po zobowiązaniu (formalnym) autora - możemy rozmawiać o opłacie. Bo na razie jest tak: zapłaćcie, a ja wam dam aktualizacje, jak mi się bedzie chciało. a jak nie, to piszcie na Berdyczów.. Tego tu brakuje. Rozumiem, że autor nie robi tego na czarno, więc może się ujawnić.

avatar
tomekz | 2010-09-10 23:43

Jaką mam gwarancję, że - biorąc pieniądze - autor aplikacji zagwarantuje - a nie "przyłoży starań" by rozkłady były aktualne? /.../ Po zobowiązaniu (formalnym) autora - możemy rozmawiać o opłacie.W branży IT gwarancje i zobowiązania o których piszesz kosztują grube tysiące. Jeśli mówimy o pozostawaniu w gotowości do interwencji w ustalonym czasie, w przypadku specjalistycznych produktów mogą to być tysiące euro dziennie, w przypadku masówy w rodzaju "kadry płace" można zejść i do tysiąca złotych rocznie. Pięć złotych to napiwek dla dostawcy pizzy, nie kwota za którą kupisz support oprogramowania.

avatar
artificialog | 2010-09-11 13:24

Witam,
ja rozumiem dlaczego wprowadziliscie platnosci i w ogólę :) jest to ciezka praca i na pewno meczaca.
Mysle, ze uzytkownicy nie powinni tak najezdzac na autorow, tylko jak tak czuja sie zdegustowani to powinni przestac korzystac, a nie wsciekac się...
Kwestia alternatywnych rodzajów płatności to tylko kwestia czasu rozumiem, ale dlaczego teraz wychodzi tak drogo?
Skoro wiekszosc pieniedzy z sms'ow nie trafia do Was to po co w ogóle zaczynaliscie cos takiego?

Poza tym, nawet jesli dostajecie 2 zł z miesiecznego abonamentu to przy założeniu, że korzysta z tego serwisu na pewno o wiele więcej jak 1000 osób, bo sam znam prawie 100 w jednym Krakowie, to dostajecie miesiecznie przynajmniej 2000 zł, co na pewno nie pokrywa się ze słowami: "Pozwoli ona nam na opłacenie hostingu strony i domen oraz dalszy rozwój aplikacji ", bo sam zarządzam paroma stronami i wiem jakie są opłaty za hosting i domenę...

Opłata za stronę jest raz w roku, więc przez 11 miesięcy pieniądze nie idą na rozwój aplikacji, tylko widocznie na inne cele, na jakie- nie chce wnikać :)

Więc zgodnie z Waszymi słowami licze albo na szczerość, albo na obniżenie opłat, bo ja na pewno nie będę płacić aż tyle, bo wiele podobnych z innymi uslugami serwisów pobiera mniejsze oplaty od Waszego.
Zwłaszcza jak nie wie się za co tak naprawde placimy...

Pozdrawiam

avatar
sdsi | 2010-09-11 18:12

witam,

to, ze autor wprowadził płatność na jedną z wersji mmpk (light zostaje darmowa), nie upoważnia nas do agresywnego i często przykrego, a przy tym niesprawiedliwego osądu.

Mamy proste wybory - kupić lub używać wersji bezpłatnej. Lub zrezygnować grzecznie z używania programu. Autorowi należy się szacunek za wieloletnią darmową pracę nad programem.

Osobną sprawą jest koszt za program, wersje płatności, etc.. Tutaj możemy i powinniśmy - również grzecznie - dyskutować.

Moim zdaniem autor programu powinien szukać finansowania za ten program poza kieszenią użytkownika końcowego. Taka jego istota; poza tym autor musi sobie określić kto i z czym jest dla niego konkurentem.

Co do pierwszej kwestii - bannery reklamowe; poza tym powinien szukać dojścia do operatorów, którzy mogliby (wzorem gadu-gadu czy naviexperta) dodawać program do sprzedawanych przez siebie telefonów. Nie wiem czy jest to prosta sprawa - można sprawdzić i może uda się nawiązać jakąś współpracę.

Co do konkurencji - tutaj macie niestety ciężko. Google Was niestety zmiecie z rynku. Poza tym - jakdojade.pl ma wsparcie w postaci funduszy i jest to serwis bardziej bogaty i do tego darmowy. Parę dni temu nawigacja NaviExpert dodała ten serwis - zapewne w wyniku współpracy - do swojej nowej wersji programu. Zabiera Wam to użytkowników.

Moim zdaniem - jedyną zaletą mmpk jest to, iż może działać na każdej wersji telefonu z java; a jeżeli tak nie jest - to powinniście do tego dążyć. Jest cała masa telefonów z java; bez systemów typu WM, Android, Symbian czy iOS. To jest Wasz target. Dla takich telefonów Opera Mini jest wybawieniem (jak ktoś korzysta z sieci); tak samo może być i z mmpk. Systemowcy wybiorą niestety chyba inne rozwiązanie, a jakdojade.pl załatwia sprawę praktycznie od zaraz.

I na koniec - tego typu programy chyba zawsze padają prędzej czy później bez zastrzyku funduszy. Tak było ze słynnym i dla wielu niedoścignionym Przewodasem dla systemu PalmOS; potrem był RAID dla WM...

Życzę powodzenia - niech jednak autor odpowie sobie na kilka kluczowych pytań.

Pozdrawiam,

avatar
shalashaska | 2010-09-11 21:02

Ja na pewno już nie skorzystam z płatnej wersji. Pozdrawiam i życzę powodzenia :wink:

avatar
japuma | 2010-09-12 09:35

Płatność smsem może pozostać - smsy premium schodzą z abonamentu a przeważnie nie wykorzystuję całego, więc pozostałości można "ulokować" w mmpk. Płatność przelewem/kartą/paypal/itp. może być jako alternatywa, myślę że nikt się nie obrazi.
Nie wiem jakiego masz operatora kom. ale z tego co ja zauważyłem to wszyscy kasują sms premium poza abonamentem.
A swoją drogą jeśli program ma być płatny to autorzy powinni szybciej reagować na komunikaty o błędach.W wersji dla Trójmiasta a także dla poszczególnych miast "składowych" wciąż jest problem z dublującymi się nazwami przystanków.
Może warto jeszcze przemyśleć to wprowadzenie opłaty a przynajmniej jej wysokość i formy płatności.

avatar
grzyweczka | 2010-09-12 13:46

wszyscy kasują sms premium poza abonamentem
Całkowita prawda. Nikt nie bierze pieniędzy z abonamentu za esemesy 7xxx.

Co do aplikacji - wersja płatna mnie zniechęca do korzystania z serwisu. Długi czas robiliście kawałek porządnej roboty. Waszą aplikację polecało się znajomym, a jako, iż mieszkam w Krakowie, ułatwiała jazdę autobusami i trajkami. Wiele osób znało Wasz twór i chwaliło go, regularnie pobierając uaktualnienia. Bywało, że ktoś pobrał pierwszy, i kilkunastą osobą musiał ją wysyłać poprze Bluetooth'a. Czasem, jak ktoś już napisał, patrzyło się na nią, będąc nawet na przystanku - z przyzwyczajenia. Warto też zauważyć, że w godzinach 10-18 Wasza aplikacja się nie sprawdzała w ogóle, pomijając początki trasy, gdyż korki robią u nas swoje, i ciężko by coś przyjechało o danej godzinie. Jednak wieczorami, w weekendy była niezastąpionym udogodnieniem.

Chwała na jaką sobie zapracowaliście powodowała, że mogliście rozwiązać to w znacznie inny sposób. Wystarczyło dorzucić kilka reklam i spokojnie zarobili byście przyzwoite pieniążki, które pokryły by straty i wymagane koszty. Kto wie, czy nie więcej byście na tym zarobili. Fakt, przyjmując reklamy trzeba założyć jakąś działalność, ale gdy pobieracie pieniążki sms'em też ową, przynajmniej w założeniu, powinniście mieć. Według mnie dużo lepiej wyszli byście na reklamach. Dla użytkowników kilka kliknięć więcej w "X", dla Was możliwość dalszej, DARMOWEJ, aktualizacji aplikacji.
Wprowadzenie opłat przymusowych, skutkuje tylko znacznym spadkiem poparcia dla Was i co się z tym wiąże - coraz słabszym zainteresowaniem Waszą stroną. Kto wie, czy nie wbijacie sobie przysłowiowego gwoździa tymi posunięciami.

Z mojej strony na pewno nie będzie płatnego sms'a. Tym bardziej, że aplikacja u mnie sprawdza się w wieczory i weekendy. Prędzej poszukam po prostu gdzieś na torrentach wersji powakacyjnej, która na 10 miesięcy będzie się nadawać. A jeśli wprowadzą wielkie zmiany znów poszukam na jakimś forum aplikacji. Na Waszą stronę wchodzić, jak dla mnie, nie ma już po co, jeśli nie chce się wydawać pieniążków. Nie będzie również kolejnych odwiedzin po aktualizację, ani nie będę już proponował innym Waszego, płatnego, serwisu. Kilka osób odpadło. Przemyślcie to sobie.

Było miło, się skończyło, nie zamierzam więcej do was wracać, bo mnie na to nie stać..:)

avatar
tomekz | 2010-09-12 14:31

Wystarczyło dorzucić kilka reklam i spokojnie zarobili byście przyzwoite pieniążkiDla J2ME nie ma infrastruktury reklamowej takiej, jak AdMob czy iAd, ponadto telefony z Javą znacznie rzadziej niż smartfony połączone są z internetem, więc możliwości rotacji reklam i raportowania na dobrą sprawę brak. Ponadto mmpk jest kierowany na rynek polski, a mobilne reklamy w naszym kraju to rynek praktycznie nieistniejący. Z kolei reklamy na WWW mają tragicznie niski wskaźnik klikalności i przy dziesiątkach tysięcy odwiedzin miesięcznie (a witryna mmpk raczej nie odnotuje więcej) przychody mogą iść w dziesiątki groszy, być może pojedyncze złotówki miesięcznie. Dla ułatwienia dodam, że zazwyczaj kasę można wypłacić po przekroczeniu jakiejś kwoty (np. 100 USD), z czego wynika, że ten projekt tak naprawdę nie ma szans zarobić czegokolwiek na reklamach.

Z wyświetlania reklam można utrzymać rozwój aplikacji na smarfonach, jeśli ma ona setki tysięcy aktywnych użytkowników - którzy nie tylko popatrzą ale i czasem klikną.

avatar
adas | 2010-09-12 14:39

Może sensowne by było też zaproponowanie organizatorom komunikacji jakiegoś dofinansowania aplikacji. Tzn. organizator płaci, a użytkownicy mogą wersję PRO ściągnąć za darmo (czyli wersja pro byłaby darmowa dla miast, które by tego chciały/chciały by zapłacić).

avatar
zimmer_hans | 2010-09-13 23:09

Popieram pytanie/pomysł @adas - organizator mógłby wspomóc rozwój programu przez dotację dla serwisu na utrzymanie strony oraz koszty poniesione na update oprogramowania. Jednorazowy/roczny wydatek w postaci 1000-2000 zł znacząco mógłby wspomóc mmpk.info a jednocześnie nie stanowiłby dużego obciążenia dla przewoźnika.

Tak więc, może rozpoczęcie rozmów z operatorami w danych miastach na temat dofinansowania takiego rozwiązania?

PS. Przydałby się nowy wątek z ankietą dot. możliwych rozwiązań. Wówczas moglibyśmy poznać zdanie większości z nas, użytkowników.

avatar
tomekz | 2010-09-13 23:29

PS. Przydałby się nowy wątek z ankietą dot. możliwych rozwiązań
"Drodzy użytkownicy, oto ankieta:
a/ użytkownicy płacą
b/ użytkownicy nie płacą"

avatar
mpiatko | 2010-09-14 00:07

a potem dowiemy się w wiadomościach że już nikt nie aktualizuje rozkładów na mmpk a pieniądze były przelewane na konta zlokalizowane w rajach podatkowych, a wszystko dzięki sprytnym licealistom ;)

avatar
koko | 2010-09-14 11:54

Ja nie mam problemy z płaceniem za rozkład mmpk, który do niedawna działa świetnie (dot. Krakowa). Ale teraz kiedy coraz częściej ma błędy w rozkładzie, kiedy po tygodniu wprowadzenia nowego rozkładu powakacyjnego na stronie nadal jest dostępny wakacyjny - to już mnie nie zachęca do płacenia.

Kolejna sprawa, podczas instalacji w żadnym miejsc nie dostaję wersji aplikacji oraz rozkładu. Skąd mam wiedzieć czy przypadkiem nie wysyłam SMSa na rozkład którego już dawno mam w komórce.
Oczywiście podajecie jakie linie zostały zaktualizowane, ale co z tego kiedy w innych jest dużo błędów.

Popieram także przedmówców, że płatność SMSem to opcja nieekonomiczna dla was i trochę archaiczna :P

avatar
adas | 2010-09-14 13:38

Ja nie mam problemy z płaceniem za rozkład mmpk, który do niedawna działa świetnie (dot. Krakowa). Ale teraz kiedy coraz częściej ma błędy w rozkładzie, kiedy po tygodniu wprowadzenia nowego rozkładu powakacyjnego na stronie nadal jest dostępny wakacyjny - to już mnie nie zachęca do płacenia.
To podaj autorom, które linie są nieaktualne - a nuż poprawią. Nie mam rozkładu Krakowa więc nie sprawdzę...

avatar
fafik | 2010-09-14 16:58

Gdybym miał płacić to był bym wstanie wydać za pojedynczą aktualizację nie więcej niż 1zł... i za miesiąc nie więcej niż 3zł i rocznie do ok. 15-20zł.
Jedyna funkcja z jakiej korzystam mając wersję PRO to tylko "Ulubione przystanki" oraz sprawdzanie rozkładu na danym przystanku i to też nie za często..
Może jak bym jechał do innego miasta to bym korzystał z wyszukiwarki ale u siebie nie muszę bo znam wszystkie trasy na pamięć;)
Samo wprawdzenie płatności było dla mnie totalnym zaskoczeniem. Można było o tym wcześniej uprzedzić.

avatar
filgood | 2010-09-14 21:29

Jeśli wam zależy to nie będziecie marudzić, człowiek zawsze ma skłonność do kombinowania itd. A jeśli chodzi o serwis to miejmy nadziej, że płatności pomogą mu w rozwijaniu się.

avatar
cat | 2010-09-14 21:34

Jak masz w miarę nowy telefon, to zadziała ci itiner za darmo. Ostatnio się do niego przekonuję. Ma ulubione przystanki i połączenia, obsługę GPS-a, mapę, można mieć kilka rozkładów na raz. U znajomego pod symbianem muli (Nokia E51), ale u mnie na SE K800i śmiga. Szkoda, że jeszcze aktualizacje nie zawsze są na czas, np. Trójmiasto z lutego, nie mówiąc o Rzeszowie czy Białymstoku ostatnia aktualizacja 2009! - wygląda że już nie wspierają tych miast, ale pozostałe miasta są OK. Po wprowadzeniu płatności w mmpk główna zaleta itinera to że jest za free... zobaczymy tylko jak długo.

avatar
Krzysiek1312 | 2010-09-14 23:32

@tomekz

Tylko widzisz Tomku, że tak pozwolę sobie bezpośrednio, Ty widzisz to z perspektywy twórcy oprogramowania.

Postaw się także w sytuacji zwykłych użytkowników. Którzy nie chcą płacić chociażby z jednego powodu, pod którym ja się podpisuję.

Nie chęć wynika z błędów jakie aplikacja posiada. Tak jak widać na tych + stronach.
Nie działa to, nie działa tamto. Nie ma aktualnego rozkładu dla tego miasta, dla tamtego.
Sądzę, że 5zł za powiedzmy kwartał użytkowania nie jestem kwotą wygórowaną.

Problem w tym, że konkurencja daje wiele tych rzeczy i więcej za mniejszą sumę lub na dłuższy okres czasu. Tymczasem mamy tu do czynienia z produktem niestabilnym, zawierającym błędy i w zasadzie nie posiadającym niczego specjalnego.

Pozdrawiam

avatar
grzetom | 2010-09-15 14:09

Po piewrwsze płatność za rok z opustem przelewem
Po drugie jak zauważyłem w aplikacji brak rozkładu w : WIELKANOC, BOŻE NARODZENIE I NOWY ROK dla Szczecina przynajmniej - chyba że się mylę

avatar
Exus1pl | 2010-09-15 17:40

Płacenie jest jak najbardziej ok, ale drogi adminie daj możliwość inną niż sms. Toż to największe zdzierstwo, dodatkowo spamujące zwykle smsami. Patrząc na to ,że mam przez minimum 3 najbliższe lata wydawać co miesiąc 5zł średnio mi się to uśmiecha.

avatar
S. P. | 2010-09-15 19:48

5 zł to internet w Erze bez limitu danych (po przekroczeniu 5 MB jest spowalniany) - wiec wole sobie go wykupić i w necie na stronach ZTMów sprawdzać rozkłady - zawsze aktualne i bez błędów!

avatar
sdsi | 2010-09-15 20:56

Mili Państwo - obejrzyjcie sobie te dwa linki:

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/int ... oogle.aspx
http://www.google.com/mobile/goggles/#text

Jeszcze chwila i Google załatwi nam rozkłady mpk po wszystko po swojemu - ładnie, skutecznie, wygodnie, kompleksowo i darmowo. I zmiecie wszystkich.

Warunek jeden - Android lub ew. iPhone.

Pozdrawiam,

avatar
Krakus51 | 2010-09-16 13:16

Ponieważ wiele już o tym napisano nie mam zamiaru się powtarzać. Sposób płacenia i cena za każdą aktualizacje jest nie do przyjęcia dla mnie. Dlatego tez odpuściłem sobie tą aplikacje. Szukałem czegoś innego i znalazłem :) to Itiner ( http://www.itiner.pl/pl/welcome/index ) bije na głowę tą aplikację, jest darmowy, o wiele bardziej rozbudowany. Można też aktualizować przez Wi-Fi (o ile jest w telefonie) Jedyna wada to że dość wolno działa u mnie na Noki N95 8GB kilkanaście sekund muszę czekać na uruchomienie aplikacji. Ale za to możliwość ustalenia miejsca za pomocą GPS i szukania połączeń z tego miejsca jest super :)

avatar
fafik | 2010-09-17 12:46

Niestety nie jest ona dobra dla każdego...
Jak dla mnie brakuje Lublina tam.

avatar
m_duke | 2010-09-17 13:34

Witam.

RAZ) Musicie mieć teraz niezły stres w firmie, chyba jednak aż takiej reakcji się nie spodziewaliście...jeszcze ktoś chyba robi dobrą minę do złej gry i uspokaja że to chwilowe :) Jasne...

DWA) Dodajcie w widocznym miejscu na stronie numer SMSa na który trzeba płacić, bo szukanie go jeszcze po całej stronie to już gruba przesada i zakrawa na upokorzenie.

TRZY) Zrobiliście świetną reklamę dla ITinera i rozpoczęliście im jeszcze taki marketing szeptany że pozazdrościć... Już się nie zastanawiajcie tylko kupujcie moduł do płatności na konta i wrzucajcie go na serwer. Zróbcie promocje roczne, półroczne i kwartalne i zróbcie to dzisiaj zanim zepsujecie taki świetny projekt do reszty.

Pozdrawiam , życzę najlepszego i DO ROBOTY Panowie

avatar
adas | 2010-09-17 13:45

W innym wątku admin napisał takie coś:
Otrzymujemy wiele maili w sprawie wprowadzenia innych kanałów płatności. Chcielibyśmy wszystkich poinformować, że nowe kanały zostaną wprowadzone. Z przyczyn formalnych trochę to potrwa, ale na pewno będą.
viewtopic.php?f=16&t=1169

avatar
txiki | 2010-09-17 23:29

Dla mnie Itiner nie jest ŻADNĄ konkurencją dla mMPK, ponieważ nie ma wsparcia dla telefonów z dotykowym i obrotowym ekranem, przez co aplikacja zajmuje 1/3 ekranu a resztę wirtualne przyciski. Kompletnie bezużyteczna na mojej Nokii 5800 XM...

avatar
Krakus51 | 2010-09-18 10:06

Dla mnie Itiner nie jest ŻADNĄ konkurencją dla mMPK, ponieważ nie ma wsparcia dla telefonów z dotykowym i obrotowym ekranem, przez co aplikacja zajmuje 1/3 ekranu a resztę wirtualne przyciski. Kompletnie bezużyteczna na mojej Nokii 5800 XM...
Ale przecież nikt nie namawia Cie na zmianę programu, to tylko alternatywa. Płać za mMPK i po sprawie .... a swoja drogą to za co się płaci ? za aplikację ? zgoda za to mogę zapłacić jednorazowo, ale dlaczego mam płacić za każdą aktualizację rozkładu ?? Czy za aktualizacje Windowsa się płaci ? a za np. programy do nawigacji ? tu masz na rok bezpłatne uaktualnienia. A przy okazji to chyba rozkłady jazdy są własnością MPK i pobieranie za to opłat chyba nie jest na miejscu. Powtarzam za aplikację powinna być opłata ale nie przez SMS tylko przelew za pół roku lub rok. Same rozkłady bezpłatne.

avatar
tobi919 | 2010-09-23 08:55

Ja uważam, że popełniacie błąd. Owszem możecie zrobić płatności ale w formie "dla chętnych " w ramach pomocy dla serwisu bo uwazam ze jest najlepszy jesli chodzi o mobilny rozklad jazdy. Sciagam od Was od samego początku i zaskoczyliscie mnie jak chcialem zaktualizowac i nagle pojawila mi sie platność. Nie wszyscy mogą placic tym bardziej ze niektorzy sa w trudnych sytuacjach takich jak - dziecko, komornik, sąd itp.... Bardzo mi sie to sie spodobalo i napewno wieluchetnych już straciliście i sam sie zastanawiam czy oplaca mi sie placic prawie 4 zł miesiecznie za aplikacje... :!: :cry:

avatar
aguska | 2010-09-23 10:29

Też jestem zawiedziona wprowadzeniem opłaty... i niestety w http://www.itiner.pl/pl/welcome/index nie ma rozkładu dla mojego miasta:( ale cóż buntuje się przeciwko wprowadzonym zmianom i rezygnuje:) z resztą chyba nie ja jedyna :P
pozdrawiam:)

avatar
blinnk2 | 2010-09-26 14:35

Witam

Z aplikacji korzystam od roku. To co zrobił w ostatnim czasie twórca to ździerstwo (bez urazy). Nie wiem czy autor wziął pod uwagę to, że z aplikacji korzystają osoby które używają publicznych środków transportu (to chyba oczywiste :)), osoby które korzystają z publicznych środków transportu to w dużej mierze osoby uczące się (bez stałych dochodów). Wracając do meritum... biorąc pod uwagę polskie standardy to cena jest po prostu z kosmosu. 4PLN za pobranie aplikacji i comiesięcznie 5PLN za aktualizacje!? o_O To jest śmieszne... I nawet nie mówcie mi o wersji light (która jest darmowa), bo jest okrojona z podstawowych funkcji więc właściwie jest bezużyteczna. Innymi słowy wersja light jest swego rodzaju wersją DEMO nakłaniającą ludzi do zakupu wersji płatnej. Rozumiem, że twórca chce zarobić w końcu włożył w ten projekt sporo pracy, ale przy tych obecnych cenach on zarabia kilka tyś miesięcznie przychodu z samej durnej aplikacji. Jak na coś co zajmuje mu kilka minut dziennie to chyba trochę pazerne z jego strony.10 zł rocznie ok, ale 50??? :(. Tak więc kończę ze swoją przygodą programem mMPK i wam też radzę.

Pozdrawiam
blinnk

avatar
filgood | 2010-09-27 14:03

Jeśli wam zależy to nie będziecie marudzić, człowiek zawsze ma skłonność do kombinowania itd. A jeśli chodzi o serwis to miejmy nadziej, że płatności pomogą mu w rozwijaniu się;)

avatar
Kot789 | 2010-09-27 14:40

Dwa tygodnie korzystania z mobilnej wersji jakdojade.pl i muszę przyznać, że jest równie funkcjonalna co mmpk. I za darmo



BTW panowie, skarbówka się jeszcze wami nie zainteresowała?

avatar
spazm | 2010-10-01 11:43

Dziękuję bardzo za informację na temat aplikacji itiner.pl

Pragnę życzyć twórcom mmpk.info osiągnięcia w przyszłości funkcjonalności chociażby zbliżonej do konkurencji, wiele sukcesów w życiu osobistym i zawodowym, oraz wora pieniędzy z SMS'ów.

avatar
michalpoznan | 2010-10-02 18:22

Ja myślę że mMPK mogło by sobie dołożyć reklamy na stronie internetowej, a wyciąganie od użytkowników opłat za abonament to już porażka. :cry: :oops:

avatar
k3rnell | 2010-10-07 11:27

Gratuluję twórcom udanego oprogramowania które wkrótce będą mogli stosować wyłącznie do własnego użytku. Serwis pada panowie, przez te 5zł miesięcznie... Reklamy są bardziej dochodowe.
Życzę sukcesów w dalszych pracach, ale sądzę że już nie przy mmpk.

avatar
tomekz | 2010-10-07 11:33

Reklamy są bardziej dochodowe.Ja bym się chętnie dowiedział, ile mogę wyciągnąć z reklam w przeliczeniu na jeden tysiąc regularnych użytkowników aplikacji mobilnej. Bo mi wychodzi, że optymistycznie rzecz biorąc jakąś złotówkę miesięcznie.

avatar
sk2011 | 2010-10-08 06:45

Rozumiem raz zapłacić i mieć dożywotnio rozkład od Was, ale żeby co miesiąc płacić? Tracicie użytkowników przez to zdzierstwo. Lepiej pomyślcie nad wsparciem finansowanym od MPK/ZTM za współpracę. Dzisiaj oświadczam że jeśli nic nie zmienicie to ostatni raz pobrałem dzisiaj aplikację w wersji PRO bo co miesiąc nie będę płacił. Już taniej wyjdzie sprawdzając na stronie ZTM. Szkoda że tak robicie, bo lubiłem Waszą aplikację.

avatar
PaYo | 2010-10-13 00:55

@tomekz

Niestety w tym przypadku użytkownicy mają absolutną rację. Narzekasz z naszego punktu widzenia pracowników branży. Ale prawda leży po stronie użytkownika. Ich nie obchodzi i słusznie sprawa supportu, jego ceny, utrzymania aplikacji. Tym w takich projektach zajmuje się tym odpowiednia osoba, dział. W omawianym przypadku zapewne twórca. Prawo polskie mimo, że kulawe chroni użyszkodników przed kupowaniem czegoś w ciemno. Tym bardziej sprawa supportu i UA, to jest Twoja broszka. Użytkownik odpowiada za sprzęt po swojej stronie. Trochę się wygłupiłeś, ale to czy osiągniesz zysk z projektu to jest Twój problem a nie użytkownika. Świętym prawem kupującego jest narzekać i oczekiwać. Tym bardziej gdy nie ma jasno określonego regulaminu.


Pozdrawiam i życzę powodzenia przy projektach.

add

Jeszcze jedna rzecz. IMHO śliska sprawa ze słowami abonament, reklamacja, wykup. Bardzo śliska.

avatar
zimmer_hans | 2010-10-18 20:43

Ja już zmieniłem, Itiner jest naprawdę świetny! I do tego jest za darmo, co chyba ma największe znaczenie ;)

avatar
pawelooss | 2010-11-07 11:05

Że skwituję: Lead, follow or get the f*ck out of the way!

Polacy... Zero poszanowania dla czyjejś wieloletniej pracy. "Zrób coś niezwykłego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków." ;]
Nic nie zrobili, ale mimo to wiedzą lepiej, ile co kosztuje. Nawet jakby było 5 groszy na kwartał, byłyby te same narzekania.

avatar
-=tex=- | 2010-11-08 15:47

Że skwituję: Lead, follow or get the f*ck out of the way!

Polacy... Zero poszanowania dla czyjejś wieloletniej pracy. "Zrób coś niezwykłego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków." ;]
Nic nie zrobili, ale mimo to wiedzą lepiej, ile co kosztuje. Nawet jakby było 5 groszy na kwartał, byłyby te same narzekania.

nic nie trzeba dodawać do tego komentarza.
Peace...

avatar
bocian500 | 2010-11-10 20:43

Witam,
Czy warto wydać 4,88 zł za 1 m-c, chyba nie bo zawsze i taniej mogę to sprawdzić dzięki przeglądarce (zwłaszcza gdzie teraz każdy ma neta i komp chodzi przeważnie non stop). Gdyby abonament wynosił 1,22 zł za 1 m-c to wtedy by się opłacało a ta strona by więcej zarobiła, ponieważ większa ilość osób jest chętna zapłacić 1,22 a nie 4,88 ( łatwiej zgubić 1 zł niż 5 zł szybciej zapominamy ;-p ). Także proponuje adminom pójść na ilość sprzedaży niż cenę troszkę wygórowaną a sami zobaczycie że warto ( wieści w pracy szybko się rozchodzą ). Ponieważ to dzięki naszym uwagom i komentarzom na forum jesteście wstanie dopracować i poprawiać swoją aplikację coś vice wersa musi być czyli cena za 1,22zł za 1 m-c jest OK. wtedy na pewno wszyscy będą zadowoleni.

Pozdrawiam,
Marketing

avatar
sindbad1947 | 2010-11-10 22:58

:D Zgadzam się z przedmówcą i dodam, że w innej formie niż SMS. :D

avatar
Nettii | 2010-12-07 11:28

Sam rozkład jazdy to można sobie sprawdzić na przystanku a w dzisiejszych czasach przez internet w telefonie. Więc wersja light do niczego się nikomu nie przyda gdyby wersja light zawierała taką banalną rzecz jak choćby informację o czasie po którym autobus dojedzie na kolejne przystanki. W ten sposób aplikacja ani się nie rozpowszechni ani nie zachęci do używania potencjalnych klientów. Znam kilka osób które przestały korzystać z aplikacji po wprowadzeniu zmian. Proponuję zmianę podejścia... Pozdrawiam.

avatar
pawelooss | 2011-01-16 12:06

Proponuję także różne hurtowe ryczałty, np. półroczny za 12 zł oraz roczny za 20 zł. Dla autora zysk taki sam, a dla użytkowników oszczędność. :)
Heh, dziękuję, że moja propozycja co do joty się przyjęła. :D

avatar
pele512 | 2011-01-22 13:33

jak tak mozna zeby bylo trzeba płacić 4,88 powinno być przynajmniej 2,44 albo nawet 1,22 :(

avatar
zielak | 2011-01-22 18:39

@pele512: Otóż nie można. Zmienił się i cennik i VAT.
4,88 spełnia warunek przynajmniej 2,44. Miałeś chyba na myśli co najwyżej 2,44.

avatar
sindbad1947 | 2011-01-22 21:12

:idea: :D Obecne warunki płatności są w pełni do przyjęcia. 20 zł na rok to suma w sam raz i bez złodziejskiego pośrednictwa. :D

avatar
pawelooss | 2011-01-24 01:21

bez złodziejskiego pośrednictwa
Gdzie tu widzisz złodziei? Wszak różne SMS-paye to umowy całkowicie dobrowolne, więc "chcącemu nie dzieje się krzywda".
Propaganda "złodziei-prywaciarzy" to była za czasów PRL-u, ale pora już przestawić się na zdroworozsądkowe myślenie. :P

avatar
sindbad1947 | 2011-01-24 17:09

:evil: Wiele osób wysyłających SMS-paye nie wie jak są dzielone pieniądze. Nawet na cele dobroczynne. :evil:

avatar
pawelooss | 2011-02-27 00:46

To prawda i może nam się to nie podobać, ale na pewno nie powinno się stać na stanowisku, że są to złodzieje, bo przecież nikt nie każe korzystać z ich usług. A jeśli już korzysta, to dobrowolnie zgadza się na te prowizje. ;)

avatar
filu | 2012-08-13 16:58

A ja mam pytanko.

Pobrałem apkę z google play, używam Wroclawia i Trójmiasta. Nic nie zapłaciłem i nic takiego mi się nie pokazało. Nawet nie wiedziałem że można :-)

Działają mi wszystkie aktualizacje i wyszukiwanie połączeń między przystankami.

Tylko rozkładu SKM-ki 3miejskiej nie mam :-)

O co chodzi? :-)

avatar
user1 | 2012-08-13 20:37

Wer. na Androida jest jeszcze darmowa, dla Javy jest płatna.

avatar
tomekz | 2012-08-14 14:30

Dzisiejsza wesja na Androida jest już płatna.

avatar
irmena | 2012-08-14 17:56

Witam,
Jeśli korzystam z wersji na Androida i nie zapłaciłam za wersję Pro -> program sam nie pobierze mi pieniędzy z telefonu jeśli np przez przypadek coś włączę?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

avatar
admin | 2012-08-15 16:09

Witam,
Jeśli korzystam z wersji na Androida i nie zapłaciłam za wersję Pro -> program sam nie pobierze mi pieniędzy z telefonu jeśli np przez przypadek coś włączę?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

Aplikacja sama nie jest w stanie pobrać pieniędzy.
Użytkownik sam musi wykupić abonament.

avatar
michalpoznan | 2013-09-30 21:24

Może warto by było dodać możliwości zapłaty poprzez sms na dłuższy okres - 3 miesiące czy nawet 6 miesięcy.
Nawet jeśli miało by być droższe niż poprzez przelew.

avatar
admin | 2013-10-01 10:50

Może warto by było dodać możliwości zapłaty poprzez sms na dłuższy okres - 3 miesiące czy nawet 6 miesięcy.
Nawet jeśli miało by być droższe niż poprzez przelew.

Jest taka możliwość. Wystarczy wysłać kilka SMSów. Każdy kolejny przedłuża ważność konta o miesiąc.

avatar
michalpoznan | 2013-10-01 18:09

Zgadza się tyle że taka opcja była by bardzo droga.

Ale np na 3 miesiące 9 zł/ netto było by do przyjęcia.