rozkład jazdy GOP

avatar
dylong | 2014-10-28 18:01

Witam

Zgłaszam brak n/w linii autobusowych KZK GOP, obsługiwanych przez mzkp, (wcześniej też były na stronie KZK GOP i nadal jeżdżą. Nie wiem dla czego ktoś je usunął [http://www.mzkp.pl/rozklad-jazdy] ) :
1, 129, 134, 143, 145, 151, 174, 180, 189, 191, 203, 204, 205, 206, 614, 670, 671, 712, 736, 737, 742, 743, 747, 748.

avatar
nemo333 | 2014-10-30 05:00

https://www.facebook.com/kzkgop.oficjal ... tif_t=like

nie ma i nie będzie, żelbetonu w KZK nie ruszysz...

avatar
dylong | 2014-10-31 20:47

Napisałem do MZKP, może coś zdziałają. Ale Admin by mógł być dobry i dodać brakujące linie kursujące w MZKP do rozkładu GOP.

Z KZK GOP odpisali mi taki tekst:
"W odpowiedzi na Pana wiadomość e-mail KZK GOP informuje, iż wymienione przez Pana linie są organizowane przez MZKP w Tarnowskich Górach. Aktualne rozkłady znajdują się na stronie internetowej tamtejszego Związku.
Na naszej stronie znajdują się wyłącznie rozkłady linii autobusowych organizowanych na zlecenie KZK GOP oraz linii MZKP wjeżdżających na teren KZK GOP."

avatar
manticore | 2014-12-02 21:29

Miło, że do rozkładu wróciły linie MZKP. Jednak zauważyłem, że przy okazji wkradły się błędy w rozkładach - w niektórych liniach nazwy przystanków są niepoprawne. Przykłady:

1. Linie 20, 132, 184 - przystanki na terenie Rokitnicy mają nazwy: Zabrze Andersa, Zabrze Pomorska, Zabrze Pętla, Zabrze Szyb Ignacy, zamiast Rokitnica Andersa, Rokitnica Pomorska itp. Przystanki na terenie Bytomia również mają niepoprawne nazwy: Bytom Dom Pomocy, Bytom Francuska itp. aż do Bytom Warszawska - w nazwach powinny być "Miechowice" zamiast "Bytom", dalej przystanek Karb jest nazwany po prostu "Bytom". Nie jestem pewny co do przystanków na terenie Zbrosławic, bo nigdy nie przejeżdżałem przez tamten obszar. Co ciekawe, w przypadku innych linii jadących tą trasą (14, 92, 169) przystanki mają poprawne nazwy. Również przystanki w liniach 1, 83 (możliwe, że również w innych) mają niepoprawne nazwy, przeinaczone w ten sam sposób (nazwa miasta zamiast nazwy dzielnicy) - np. "Zabrze Chopina" zamiast "Mikulczyce Chopina", "Tarnowskie Góry Szpital" zamiast "Stare Tarnowice Szpital" itd.

2. Przystanek "Bytom Dworzec" w MobileMPK występuje też pod nazwą "Bytom Dworzec PKP" (dotyczy to wymienionych wyżej linii, możliwe, że innych też); podobnie ma się sprawa z "Zabrze Goethego", który w rozkładzie linii 83 występuje jako "Zabrze dw. Goethego". O ile się orientuję, poprawne nazwy to "Bytom Dworzec" i "Zabrze Goethego". Niby niewielkie różnice, ale po co wprowadzać pasażerów w błąd?

avatar
nemo333 | 2014-12-08 18:28

Całość wynika z różnego nazewnictwa przystanków przez KZK GOP i MZKP. Trzeba męczyć MZKP o poprawę i unifikację z listą KZK GOP, jakoś mają chyba w przyszłym miesiącu robić solidną aktualizację systemu jak czytałem na innym forum więc może i to poprawią.

avatar
arek85 | 2014-12-10 16:03

witam ostatnio po aktualizacji zauważyłem że linia kzk gop 677 ma błędy np to że ta linia jezdzi do "Trynek Toruńska" a nie tylko do Żwirki i Wigóry, 2 razy przystanek Gliwice Kąpielisko I 2 razy przystanek o nazwie Gliwice zamiast pełna nazwa przystanku ,brak oznaczeń typu autobus niskopodłogowy,i brak lini 677 jak np dam przystanek Gliwice dworzec Pkp w kierunku łabęd wcześniej tam był proszę o poprawę.

avatar
admin | 2014-12-12 13:12

Ręcznie dostosowaliśmy nazwy przystanków z MZKP do standardów KZK GOP.
Jakby ktoś znalazł jeszcze jakiś błąd proszę o info.

avatar
marcin12122 | 2014-12-29 16:24

Nie wiedzieć czemu po ostatnich aktualizacjach zniknął przystanek (dość ważny) Katowice Sokolska. Zamiast tego na trasie autobusy zamiast przez Sokolską jadą PONOĆ przez Aleję Korfantego, co nie jest zgodne z prawdą w żadnym stopniu.

avatar
admin | 2014-12-29 17:02

Nie wiedzieć czemu po ostatnich aktualizacjach zniknął przystanek (dość ważny) Katowice Sokolska. Zamiast tego na trasie autobusy zamiast przez Sokolską jadą PONOĆ przez Aleję Korfantego, co nie jest zgodne z prawdą w żadnym stopniu.

Dziękujemy za informację.
Przy najbliższej aktualizacji błąd zostanie poprawiony.

avatar
arek85 | 2015-03-21 12:37

Znów ten sam błąd jak dam np linie 677 z przystanku "Gliwice dworzec pkp" w kierunku łabęd,własnie brakuję tej lini i jest dodana jako osobna czy można to poprawić ?

avatar
marcelo | 2015-07-16 19:43

Witam.
Proszę poprawić linię 830.
Jest tam wiele błędów m.in przystanek Koszutka Dworzec PKP albo Koszutka al.Korfantego których w/w linia nie obsługuje.
Pozdrawiam.

avatar
nemo333 | 2015-12-29 18:39

Od poniedziałku do jutra obowiązuje rozkład na ferie a mmpk ma cały czas rozkład na dni szkolne ;)

avatar
nemo333 | 2015-12-31 08:38

Brawo! Brawo!
Mamy sylwester a mmpk pokazuje rozkład na dni robocze. Kurs 622 którym właśnie jade w mmpk nie istnieje :)
Nie wiem czy jest sens dalej korzystać z aplikacji skoro lejecie od jakiegoś czasu na zmiany, poprawki itp.

avatar
zielak | 2016-04-09 14:48

@admin: Dlaczego w rozkładzie GOP dla linii KS brakuje połączeń Lubliniec - Częstochowa, Racibórz - Bohumin, Rybnik - Bielsko-Biała czy Cieszyn - Czechowice-Dziedzice? Możliwe jednak, że tych braków jest więcej. Wygląda tak, jakby linie, które nie przejeżdżają przez Katowice nie istniały.

avatar
felekmis | 2017-07-10 21:07

Dołączam się do pytania mojego poprzednika