Gdańsk- błąd

avatar
gdansk | 2010-05-10 10:56

Dla linii 207 i 232 w Gdańsku jest poważny błąd.
Obie linie dojeżdżają od Pruszcza do przystanku Dworzec główny http://ztm.gda.pl/rozklady/linia-207.html ale w aplikacji, przy połączeniu chociażby Pruszcz Gd. - Chopina -> Dworzec Główny nie wyszukuje nic- ale po ustawieniu przystanku końcowego na wcześniejszy (Brama Wyżynna) działa dobrze- proszę o poprawienie, bo w przypadku planowania połączenia z przesiadką wiele kursów odpada :(


Ponadto można by zrobić coś z przystankami tramwajowymi w centrum- tramwaj jedzie albo nad dworcem głównym (linie 6 i 2- przystanek Dworzec PKS) lub dołem (8,10,12,13). W efekcie dodając połączenie z przykładowo Traugutta do Dworca głównego wyszuka mi tylko linie, które pojadą dołem. U siebie dodałem połączenie po prostu do przystanku przed rozłączeniem się tras- czyli trasa Traugutta-> Brama Oliwska, ale tutaj znowu występuje problem z przesiadkami. Inny przykład planując dojazd z przystanku Kołobrzeska do Dworca Głównego pokaże mi tylko linię 8, a zaznaczając jako przystanek końcowy Dworzec PKS tylko linię 2.
Zejście z Dworca PKS do Dworca Głównego to minutka- i większość (wszyscy?) właśnie tak jeżdżą- nie czekają np. 20 minut na następną 8 (jeśli uciekła) tylko jadą 2.
Proponuję dodanie po prostu za przystankiem Dworzec PKS przystanku Dworzec Główny (o tym samym czasie co Dworzec PKS lub minutę później [na zejście ;-)]).

avatar
wilczekpl | 2010-05-27 21:25

Jednak, patrząc teoretycznie, nie jest to błąd. Podając opisane przez Ciebie połączenie, wyszukiwarka znajduje najdokładniejszy punkt końcowy, czyli DWORZEC GŁÓWNY. Idąc Twoim tropem, można by stwierdzić, iż podając jako punkt końcowy WRZESZCZ PKP, wyszukiwarka mogłaby podawać jako punkt końcowy przystanek KLONOWA. Ja bym jednak nie dawał wyszukiwarce aż takiej swobody... Nie zapominajmy, że prócz mieszkańców, z aplikacji mogą korzystać turyści. Oni natomiast mogą kompletnie nie znać danego miasta.