[Gdańsk] Abrahama ? Abrahama

avatar
Kierowca_Bombowca | 2009-08-16 13:12

Witam!
Sprawa dotyczy gdańskiego rozkładu - przy próbach zestawień połączeń z przesiadką na przystanku Abrahama aplikacja błędnie "interpretuje" ten przystanek. Otóż wg aplikacji istnieje tylko jeden przystanek Abrahama, natomiast w rzeczywistości przystanki takie są dwa - RÓŻNE :!:
Jeden jest na ul. Grunwaldzkiej na wys. ul. Abrahama, natomiast drugi znajduje się na ul. Wita Stwosza / al. Wojska Polskiego na wys. ul. Drożyny (w pewnej odległości od ul. Abrahama) i zawsze figurował w nomeklaturze ZKM Gdańsk jako przystanek Ogrodowa - Pętla (jeśli tramwaj zawracał na pętli przy zajezdni Wrzeszcz) lub jako przystanek Drożyny (jeśli mówimy o liniach tramwajowych jadących dalej w kier. Oliwy lub w przeciwną stronę do Wrzeszcza). Oba przystanki (Abrahama i Drożyny / Ogrodowa - Pętla) są odległe od siebie o ok. pół kilometra. Takie błędne ujęcie ich w aplikacji powoduje zaskakujące zestawianie połączeń z przesiadką na w/w przystanku, np. z autobusu 199 na tramwaj nr 11 (zadając przejazd z Przymorza na Chełm). O wiele łatwiej jest się w takim przypadku przesiąść na rogu al. Wojska Polskiego i al. Grunwaldzkiej niż zasuwać wg aplikacji pół kilometra z kapcia (a i tak nie zdążymy przejść lub przebiec 500 metrów w półtorej minuty pomijając to, że jest to bez sensu).
Załączam schemat gdańskich linii autobusowych i tramwajowych:
http://i23.photobucket.com/albums/b384/QWERTY_QWERTY/tram/Abrahama.jpg
Proszę zwrócić uwagę na przebieg linii 122 i 199 oraz tramwajowych 6, 12, 15 oraz 11 na pętli w pobliżu ul. Abrahama.
Każdy teraz będzie wiedział o co mi chodzi.
Polecam poprawienie karygodnego błędu :!:
Dziękuję za uwagę. :mrgreen:

avatar
admin | 2009-08-24 11:55

Dziękuję za obszerny opis problemu.
Postaram się jak najszybciej to poprawić.
Mogę zmienić nazwę jednego z przystanków,
potrzebuję dokładną listę linii, dla których
mam zmienić nazwę przystanku Abrahama i sugerowaną nową nazwę.

avatar
wilczekpl | 2009-08-27 21:40

Do przystanków można chyba tylko dodać ich numery słupkowe... Czy ktoś ma lepszy pomysł?

I tak:
- dla linii 122, 199 (kierunek: Sopot Kamienny Potok, Oliwa PKP) nazwa przystanku to ABRAHAMA [1794]. Przystanek w kierunku przeciwnym dla tych linii to ABRAHAMA [1793].
- dla linii 11 (kierunek: Chełm Witosa) nazwa przystanku to ABRAHAMA [213].
- dla linii N5 (kierunek: Jelitkowo Kapliczna) nazwa to ABRAHAMA [1628]. Kierunek przeciwny to ABRAHAMA [1625].

Niestety nie mogę podać przystanków dla linii 12 i 15. ZTM zapomniało podać numerów... Jeśli ktoś je zna, proszę o dopisanie.

avatar
Kierowca_Bombowca | 2009-09-04 21:07

Dziękuję za obszerny opis problemu.
Postaram się jak najszybciej to poprawić.
Mogę zmienić nazwę jednego z przystanków,
potrzebuję dokładną listę linii, dla których
mam zmienić nazwę przystanku Abrahama i sugerowaną nową nazwę.
^^^^
Witam!
Moje propozycje co do zróżnicowania nazw dla obecnych przystanków określanych wspólną (błędną) nazwą "Abrahama":
- jeśli chodzi o linię tramwajową 11 to ten przystanek funkcjonował swego czasu pod nazwą "Ogrodowa-Pętla" - nb. jest to pętla gdzie tramwaj 11 zawraca;
- w przypadku linii tramwajowych 6, 12, 15 swego czasu ich przystanek (w obie strony) nosił nazwę "Drożyny". Nie mam pojęcia kto był taki genialny i prawdopodobnie zmienił na "Abrahama". Przystanki są vis a vis ul. Drożyny a do ul. Abrahama jest kawałek.
- co do przystanku autobusowego linii 122 i 199 które jeżdżą al. Grunwaldzką nazwa "Abrahama" może pozostać, bo przystanki są właśnie na wysokości ul. Abrahama.
Konkludując proponuję aby w aplikacji przemianować powyższe przystanki i wtedy problem opisany w mym pierwszym poście zniknie i wszystkie przesiadki będą działały ok.
Pzdr!

avatar
bronksiu | 2009-09-04 21:21

a moze dla 122 i 199 dac nazwe Abrahama [BUS], a dla linii 6, 11, 12, 15 Abrahama [TRAM]... bedzie aktualne nazewnictwo :)

avatar
admin | 2009-09-08 12:27

a moze dla 122 i 199 dac nazwe Abrahama [BUS], a dla linii 6, 11, 12, 15 Abrahama [TRAM]... bedzie aktualne nazewnictwo :)

Wczoraj naniosłem sugerowane zmiany.
Zdecydowałem się na tę propozycję ponieważ jest najbardziej intuicyjna
i mam nadzieje najbardziej oczywista dla użytkowników.

avatar
wilczekpl | 2009-09-17 21:17

Fakt, pomysł z dodaniem środka transportu jest najbardziej intuicyjny.

Moim zdaniem podobna sytuacja jest także z takimi przystankami jak BRAMA OLIWSKA czy DWORZEC GŁÓWNY PKP. Wprawdzie są one zlokalizowane na tej samej wysokości, lecz są to cztery różne przystanki. Jeśli mMPK ma służyć nam jako planner to może warto by przystanki, różnych środków komunikacji, o tych samych nazwach, były jakoś rozdzielone? Co o tym sądzicie?