Łódź

avatar
L_Owca | 2009-12-01 01:10

W Łodzi istnieją linie skrócone, które czasami pod koniec lub na początku trasy jadą inna trasą. Są one oznaczane dodatkowymi literami (A lub B) po numerze lini.
Aktualnie rozkłady jazdy nie uwzględniają tych tras i podają rozkład wg jazdy trasy zwyczajnej. Dochodzi do tego że zamiast dojechać do podłódzkiego Aleksandrowa (linia 78) dojeżdża się na Rojną (linia 78A) - szczególnie gdy jedzie się z przesiadką i liczy się czas oczekiwania i długości trasy, albo może się przytrafić "miła" sytuacja "upraszczająca" dojechanie na miejsce jaka mi się przytrafiła. Jadąc z centrum linią 86, dojeżdżając do dworca Kaliskiego (estakada) sprawdziłem sobie jak wygląda sytuacja z autobusem 68 który dojeżdża bliżej mojego domu niż 86 ale jeździ żadko. Na wyswietlaczu szybko pokazało, że autobus mam za 2 minuty, a ponieważ za nami jechał jakiś autobus stwierdziłem że zaryzykuję (by zmieścić sie w czasie biletu 30 min). Faktycznie po ok minucie podjechał autobus ale nie 68 a 68A jadący zamiast na lotnisko to na krańcówkę Nowe Sady. No ale by wyrobić się w czasie wsiadłem do niego by podjechać do ostatniej mojej szansy czyli autobusu 55. Sprawdziłem że odczekam 6 min ale dojadę w okolice lotniska, następnie okazało się że zamiast 55 podjechał 55A - jadący przez Nowe Sady (tak jak 6 min wcześniej 68A), a następnie do krańcówki nieco tylko blizej lotniska ale i tak kawał drogi od niego. Tak więc zamiast w 22 min (sam autobus 86)+10 min dojścia do domu, jechałem ok 40 min (oczywiście bez biletu bo nie miałem zapasu a mój 30-minutowy się skończył po ww. czasie) a nastepnie 15 min dochodziłem do domu. Zróbcie coś z tym by wyszukiwarka połączeń działała dla tras linii A i B uwzględniając ich faktyczne trasy. Inaczej rozkład jazdy może tylko zmylić i utrudnić życie.
Podsumowując: linie z końcówką A lub B to teoretycznie zupełnie inne linie niż linie bez literek, tyle że na pewnym odcinku jadą tą sama trasą.
Tak to aplikacja super, choć najnowsza wersja nie chce mi uwzględniać obrotu ekranu (akcelerator) choć wybierając wskazałem by taką mozliwość uwzględniło - mam Sony Ericssona C510.

pozdrawiam L_Owca

avatar
admin | 2009-12-01 15:06

Dziękujemy, że szczegółowy opis problemu.
Przykro nam, że miałeś tyle kłopotów, postaramy się jak najszybciej rozwiązać ten problem.

avatar
L_Owca | 2009-12-28 14:16

niestety z przykrością ponawiam apel o rozdzielenie autobusów z literkami od tras bez literek - nadal rozkład podaje połączenie liniami które nie dojeżdżają nawet do danego miejsca (np 78A->Łódź Rojna traktowane jest jak jak 78->Aleksandrów Łódzki)...

avatar
L_Owca | 2010-01-04 03:00

Kochani, widzę że zmiany linii 78A i 78 znowu wprowadzone ale... zajrzałem do rozkładu dla linii w programie, i tutaj widzę są wstawione poprawne informacje o tym która linia jest linią A a która zwykłą. Problem polega na czym innym. Gdy korzysta się z opcji Połączenia lub 'Wyszukaj połączenia' to tam są podawane błędne informacje o liniach. Przykład: jeżdżę z Jaracza/Kilińskiego do Krótka (Aleksandrów). Po wpisaniu tych punktów mam informację np. 5:02 [96]->Lutomierska, 5:22 [78] Lutomierska/Klonowa .... i już leżymy bo o tej godzinie mamy na Klonowej linię A. potem jest OK, aż do 6:07 (Jaracza) ->6:22 (na Klonowej) - tu znowu linia A traktowana jest jak zupełnie inna linia bez tej literki. itd. Czyli prawie dobra robota, potrzeba zaktualizować opcje wyszukiwania połączeń. bo to ona powoduje te błędy o których cały czas piszę (nie tylko z linią 78/78A ale wszystkimi typu A i bez A). Ale podziwiam za wytrwałość w aktualizowaniu bazy, łódzkie MPK naprawdę jest ciężkie przez te wszystkie roboty miejskie....

pozdrawiam