Częstochowa miejsca przesiadki

avatar
hydstaf | 2011-01-04 17:52

Witam,

Nie wiem czemu ale po aktualizacji do wersji z 28.12 wyznaczało mi zupełnie inne punkty przesiadek np:
Brzozowa -> Św. Barbary - Szpital
26 -> 11 z przesiadką na Cmentarz Św. Rocha lub Plac Biegańskiego
Potem po aktualizacji na wersję 03.01 już nie wyrzuca aż na Rocha, ale pl. Biegańskiego pozostał.

Poprzednia wersja zawsze wskazywała na II Aleje NMP (26,21 lub 27,34,12,32 itd z 11 i 33), co było dla mnie najbardziej optymalne ponieważ przystanki autobusów są obok siebie, a na pl. Biegańskiego muszę pokonać kawałek drogi i 2 sygnalizacje świetlne.

Moje pytanie brzmi: czy można jakoś nauczyć tego program lub dodać funkcję 'przez' w wyszukiwarce?

Pozdrawiam

avatar
user1 | 2011-01-04 21:06

Wydaje mi się, że aplikacja wyznacza miejsca przesiadek w najwcześniejszym przystanku, na którym spotykają się dane linie, a na którym czas na przesiadkę jest wystarczający.

Jeśli chcesz na sztywno ustalić miejsce przesiadki, to proponuję:
-utworzyć ręcznie połączenie z przesiadką, np. "Brzozowa->Szpital";
-wyszukać 2 połączenia: "Brzozowa->II Aleje NMP" i "II Aleje NMP->Szpital";
-dodać te połączenia do "Brzozowa->Szpital" (jako składowe)

Po wybraniu "Brzozowa->Szpital" powinieneś otrzymać wyłącznie połączenia z przesiadką na II Aleje NMP.

avatar
hydstaf | 2011-01-04 23:01

Właśnie chodzi o to że w tym wypadku nie wybiera najwcześniejszego przystanku, zresztą wcześniej się spotykają na I Aleja NMP potem II Aleja i Plac Biegańskiego. Spróbuje twoim sposobem i dam znać.