Błędy w rozkładzie dla Warszawy

avatar
paweld | 2013-02-17 12:41

Z przykrością to napiszę, ale od czasu, kiedy wersja programu stała się płatna (a płacę za jego użytkowanie - dla jasności), firma coraz mniej dba o swój program, a już wsłuchanie się a nawet skomentowanie próśb użytkowników jest rzadkością. Ale do rzeczy.
Wielokrotnie pisałem o błędzie ucinania ostatniego przystanku w przypadku kursu skróconego, a kończącego na przystanku o numerze innym niż trasa podstawowa. Nie udało się tego poprawić, choć to wprowadza w błąd użytkownika. Błąd nie tylko rozkładzie dla W-wy występuje.
W tej chwili (choć nie potrafię podać od której wersji) wszystkie kursy, które przebiegają przez godzinę 0:00 kończą trasę na ostatnim przystanku przed północą. Z programu wynika, że o północy w Warszawie kończą pracę wszystkie linie - nawet jeśli ruszyły na trasę kilka minut wcześniej. Sytuacja nie występuje dla pociągów - program prawidłowo pokazuje rozkład przed i po godz. 0:00.
Problem występuje także z widżetami. Moja prośba, aby usunąć usunąć trasę błędnie nazywaną kierunkiem nie spotkały się z jakimkolwiek odzewem. Dalej widzę kier. Cm. Północny choć rozkład odjazdów w drugą stronę - tylko, że właściwy kierunek (drugi kraniec) już na ekranie nie zmieścił. Pogodziłem się również z tym, że po północy godziny wyświetlają się jako -0:20 zamiast 23:40. Ale zauważyłem inny błąd. W przypadku ustawienia widżetu dla konkretnego przystanku kolejowego, który obsługuje np. dwóch przewoźników, odjazdy wyświetlają się tylko dla jednego. I np. jeśli pierwszy odjazd należy do Kolei Mazowieckich widżet pokaże kolejne odjazdy wyłącznie dla tej spółki - np. 12:10, 14:30. A w międzyczasie jest kilka odjazdów SKM. Po kliknięciu w widźet i wejściu do programu pokazują się już wszystkie odjazdy w miarę prawidłowo.
Prosiłem również o wprowadzenie na widżetach możliwości powiększenia czcionki, a przynajmniej wprowadzenia jej w opcjach czarno-białych. Poprawi to ich czytelność. Nie każdy ma sokoli wzrok.
Ucichła również sprawa wprowadzenia własnych linii w wersji dla Androida. Skoro jest to trudne, to prośba o dołączenie dla Warszawy rozkładu KM Łomianki - linii Ł i BIS od Parku Młocińskiego do Metra Marymont/Młociny. Honorowane są w nich bilety ZTM, więc... przydałby się.
Może przynajmniej komentarza do tych uwag i propozycji się doczekam. Pozdrawiam.

avatar
admin | 2013-02-19 16:40

Nie zawsze mamy czas odpisywać na forum na uwagi wszystkich użytkowników. Wychodzimy z założenia, że forum powinno służyć głównie do komunikacji pomiędzy użytkownikami. Do nas najlepiej wysłać mail.
Odnośnie błędów w rozkładach to zostaną one rozwiązane w przeciągu 2 najbliższych tygodni, ponieważ otrzymaliśmy od ZTM dostęp do pełnej bazy danych.

Nie zauważyliśmy problemu z wyświetlaniem ujemnych godzin. Oczywiście to poprawimy jeśli tylko podasz konkretny przykład na jakiej formatce i przy jakich parametrach występuje ten błąd. I oczywiście prosimy błąd z urywającymi się kursami o północy tez poprosimy o przykład.

Odnośnie pozostałych uwag to dodaliśmy je do naszej listy TODO. Jednak nie wszystko możemy zrobić od razu.

avatar
paweld | 2013-02-19 19:46

Po aktualizacji rozkładu problem kursów zniknął, są wyświetlane poprawie. Uznajmy, że to jednostkowy błąd w bazie. Jak tylko dotrwam któregoś dnia do północy, wkleję jak wyglądają te "ujemne" godziny.
Dziękuję za odpowiedź w każdym razie. Osobiście uważam, że forum jest dobrym miejscem gdzie i inni użytkownicy mogą się wypowiedzieć nt. propozycji zmian. Nigdy nie uważałem, że moje pomysły są najlepsze. Stąd napisałem na forum.
Zgodnie z obietnicą: http://naforum.zapodaj.net/thumbs/2d8ffbee8f9f.jpg
I komentarz: na prawym górnym widżecie dla 181 doskonale widać jak podanie "kier" z/do wprowadza w błąd - jest to właśnie rozkład w przeciwną stronę - nie "do" a "z" Cmentarza. W widżecie dla przystanku PKP Warszawa Toruńska pojawia się pociąg o 1:50. Pociągu takiego wg PLK SA nie ma. Po wejściu w program też go faktycznie nie ma, a się wyświetla. Ujemne godziny pojawiają się po przejściu przez północ.

avatar
user1 | 2013-02-20 11:38

Po aktualizacji rozkładu problem kursów zniknął, są wyświetlane poprawie. Uznajmy, że to jednostkowy błąd w bazie. Jak tylko dotrwam któregoś dnia do północy, wkleję jak wyglądają te "ujemne" godziny.
Możesz też skorzystać z ustawień czasu w aplikacji, ewentualnie przestawić zegar w telefonie :)

avatar
fafik | 2013-02-24 21:31

Nie aktualny jest rozkład Metra dla Warszawy. Można prosić o poprawkę?

avatar
admin | 2013-02-26 15:31

Nie aktualny jest rozkład Metra dla Warszawy. Można prosić o poprawkę?

Przy kolejnej aktualizacji rozkład zostanie poprawiony.

avatar
admin | 2013-02-26 15:32

Po aktualizacji rozkładu problem kursów zniknął, są wyświetlane poprawie. Uznajmy, że to jednostkowy błąd w bazie. Jak tylko dotrwam któregoś dnia do północy, wkleję jak wyglądają te "ujemne" godziny.
Dziękuję za odpowiedź w każdym razie. Osobiście uważam, że forum jest dobrym miejscem gdzie i inni użytkownicy mogą się wypowiedzieć nt. propozycji zmian. Nigdy nie uważałem, że moje pomysły są najlepsze. Stąd napisałem na forum.
Zgodnie z obietnicą: [img:nah43i2z]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/2d8ffbee8f9f.jpg[/img:nah43i2z]
I komentarz: na prawym górnym widżecie dla 181 doskonale widać jak podanie "kier" z/do wprowadza w błąd - jest to właśnie rozkład w przeciwną stronę - nie "do" a "z" Cmentarza. W widżecie dla przystanku PKP Warszawa Toruńska pojawia się pociąg o 1:50. Pociągu takiego wg PLK SA nie ma. Po wejściu w program też go faktycznie nie ma, a się wyświetla. Ujemne godziny pojawiają się po przejściu przez północ.

Dziękujemy za informacje, już się tym zajmujemy.

avatar
fafik | 2013-06-29 20:36

Najnowsze rozkłady dla Warszawy nie uwzględniają wyłączenia z kursowania metra stacji Centrum i Świętokrzyska. Prosiłbym o poprawienie tego.

avatar
fafik | 2013-07-01 19:30

Adminie co z moją prośbą się dzieje?
Poprawicie to?

avatar
admin | 2013-07-02 09:44

Adminie co z moją prośbą się dzieje?
Poprawicie to?

Wczoraj zostało to poprawione. Proszę zaktualizować rozkład.

avatar
fafik | 2013-07-03 21:06

Wg komuniatu na stronie ZTM Warszawa linia 520 zatrzymuje się na ZP Metro Świętokrzyska. Co prawda w rozkładach na stronie ZTM tego nie ma ale może dało by się to jakoś dodać do mmpk?
Czy może konieczne jest zwrócenie się z prośbą do ZTM o poprawkę?

avatar
admin | 2013-07-05 08:31

Wg komuniatu na stronie ZTM Warszawa linia 520 zatrzymuje się na ZP Metro Świętokrzyska. Co prawda w rozkładach na stronie ZTM tego nie ma ale może dało by się to jakoś dodać do mmpk?
Czy może konieczne jest zwrócenie się z prośbą do ZTM o poprawkę?

Błędy tego typu proszę zgłaszać bezpośrednio do przewoźnika.