aplikacja nie widzi dni swiatecznych

avatar
pakob | 2010-11-11 10:25

Witam- aplikacja wlączona 11.11.2010 w Święto Niepodległości w Lublinie pokazuje rozkład jak dla powszedniego dnia tj.czwartek.Identycznie było 1.11.2010 w Święto Wszystkich Świętych i to dziwne bo z aplikacji korzystam juz od roku i zawsze było ok.Pozdrawiam

avatar
-=tex=- | 2010-11-11 14:04

Dokładnie, wwa też tak ma. W dni świąteczne np 11.11.2010 zmienia się rozkład dla wielu autobusów i tramwajów. Na stronie ztm.waw.pl na pewno jest zmiana ale w aplikacji nic nie widać. Ostatnia zmiana jest z wczoraj tzn 10.11.2010.

avatar
user1 | 2010-11-11 14:10

Witam- aplikacja Twój wlączona 11.11.2010 w Święto Niepodległości w Lublinie pokazuje rozkład jak dla powszedniego dnia tj.czwartek.Identycznie było 1.11.2010 w Święto Wszystkich Świętych i to dziwne bo z aplikacji korzystam juz od roku i zawsze było ok.Pozdrawiam
W aplikacji (chyba) nigdy nie było funkcji rozpoznawania dni świątecznych (innych niż niedziele). Chociaż rzeczywiście bardzo przydatna byłaby taka funkcja, żeby użytkownik mógł definiować sobie takie dni i żeby w te dni wyświetlało się przypomnienie o nich. W ten sposób można byłoby sobie przy pomocy ustawień czasu odpowiednio przestawić dzień (jedne linie mogą kursować wg rozkładu niedzielnego, inne wg sobotniego itd.).

EDIT: Przy przypomnieniu mogloby być ew. pytanie, czy zmienić dzień na wcześniej zaprogramowany.

EDIT2: @-=tex=- Swój post wysłałeś w czasie, gdy ja pisałem swój.

avatar
-=tex=- | 2010-11-11 15:06

Dobre o tym przypominaniu, ale mi chodzi o coś innego. Najnowszy rozkład dla wwa jest z 10.11.2010, a na stronie ztm.waw.pl jest na 11.11.2010. I czy aplikacja nie może na bieżąco sprawdzać i robić uaktualnienia na stronie mmpk? Konkurencja częściej ma aktualizacje. Jedyne z czego od nich korzystam to Newsletter na pocztę e-mail i dość często dają znać że jest nowa wersja rozkładu.
Ale do tego dochodzi dodatkowy problem. Nie wiem jak w innych miastach ale w wwa w piątek będzie obowiązywał tez świąteczny rozkład. Mieszkańcy wwa są o takich zmianach informowani "kartkami" przyczepnymi pod tablicami z trasą w autobusie.
Czyli zamiast jednego dnia "świątecznego", będą dwa. Ale od tego jest funkcja która pozwala na zmianę dnia w ustawieniach.