Dodanie nowego dnia

avatar
anonymous | 2013-11-18 14:11

Dobrym pomysłem wydaje mi się dodanie dodatkowego (ewentualnie dwóch lub trzech jeżeli jest taka potrzeba) dni, oprócz standardowych poniedziałek-niedziela. Chodzi mi tutaj o dni specjalne jak ostatnio pierwszy listopada czy w niektórych miastach również drugi listopada, które maja zupełnie inne rozkłady jazdy. Za miesiąc będą specjalne rozkłady świąteczne i już wtedy takie dodatkowe dni bardzo by się przydały.

I prosiłbym jeszcze o szybsze aktualizacje, bo np. informacja o dzisiejszej zmianie w Lublinie była dostępna an stronie MPK już w piątek, a dzisiaj rano (w okolicach 8-9) jeszcze nie było aktualizacji MMPK.

avatar
anonymous | 2013-12-12 12:24

W Lublinie już są rozkłady świąteczne i Sylwestrowe.
Czy mój pomysł upadł, jest nie do zrealizowania, czy nawet nikt go nie rozpatrywał?

Nie jestem informatykiem, ale dopisanie do programu dni: 25, 26 i 31 grudnia poza standardowymi pon-nd chyba nie jest bardzo skomplikowane, a na pewno ułatwiłoby nam korzystanie z aplikacji, za którą przecież płacimy.

avatar
user1 | 2013-12-12 16:32

Akurat w dniach, o których mówisz, raczej pojawiają się aplikacje z wersją rozkładu przeznaczonego właśnie na te dni (przynajmniej w niektórych miastach tak jest). Myślę, że ciężko byłoby zrobić coś takiego, żeby skrypty ściągające rozkłady same rozpoznawały, jakie kursy obowiązują w takie szczególne dni. Natomiast prościej byłoby wprowadzić funkcję po prostu przypominającą przy wyświetlaniu rozkładu w wybranych dniach, że wtedy obowiązuje specjalny rozkład (czasem można sobie o tym zapomnieć i iść na przystanek według zwykłego rozkładu z mMPK).