PKM Jaworzno

avatar
user1 | 2010-02-09 16:21

Zaszła pomyłka w rozkładzie linii dla następującego kursu:

Linia: S
Kierunek: Sosnowiec Urząd Miasta
Przystanek: Obrońców Poczty Gdańskiej
Godzina: 16:25

Po wybraniu opcji "Pokaż cały kurs" wyświetla się coś takiego:

[...]
--:-- Wilkoszyn Rondo
--:-- Szpital
--:-- Obroncow Poczty Gdanskiej (tak, jakby na tym przystanku w ogóle się nie zatrzymywał)
--:-- Stojalowskiego
--:-- +Urzad Miasta
--:-- +Rogatka
12:10 +Krakowska
12:11 +Rogatka
12:12 +Urzad Miasta
[...]
12:57 Sosnowiec Dworzec Pkp
13:02 +Pogon Kosciol
13:05 +Pogon Akademiki
--:-- +Sosnowiec Sosnowiec Osiedle Piastow
[...]

Jest to po prostu skopiowany kurs z Krakowskiej o 12:10.
Testowałem na dwóch telefonach.

P.S. Próbowałem z innymi przystankami (np. Stojałowskiego) tego samego kursu i z innymi kursami z tego samego przystanku, ale wszystko było prawidłowo.

avatar
admin | 2010-02-09 17:11

Dziękujemy za informację.
Faktycznie wkradł się błąd.
Postaramy się go jak najszybciej poprawić.

avatar
user1 | 2010-02-09 17:28

Dzięki za superszybką odpowiedź, nawet nie wyłączyłem komputera :wink:

avatar
alkohq | 2010-02-09 23:33

Witam w pierwszym poście. Niestety, od kiedy pojawiła się druga i kolejna aktualizacja jaworznickiego rozkładu na komórkę, jej jakość gdzieś się zatraciła. Aktualnie, po przedłożeniu umowy u operatora, dysponuje telefonem Samsung Avila. Nie będę tu przynudzał na temat obsługi, bo to nie ten dział, ale napisze co mnie dziś zasmuciło przy wyszukiwaniu połączeń.

Zacznę od tego, że po wyszukaniu połączenia, które wymaga przesiadki, program nie pokazuje podziału gdzie i o której odjeżdża się i przesiada - w pierwszym tak było, na mojej starej Nokii 6233.

Druga sprawa to zaprogramowany rozkład autobusów. Jakie było moje zdziwienie jak program pokazał mi, że mogę bezpośrednio dojechać do Chrzanowa S-ką spod Centrum handlowego Sosnowca kursami o 21:28 i 22:45. Faktycznie pierwszy dojeżdża tylko do Koźmina, a drugi udaje się już "na spoczynek do domku" :) na Krakowską.

Pewnie jakieś kwiatuszki jeszcze znajdę, a tym proponuję się przyjrzeć...

PS Jednak wgram sobie jeszcze rozkład do Nokii i przetestuję...

avatar
admin | 2010-02-10 12:10

Odnośnie wyszukiwania połączeń to problem ten został już rozwiązany w nowej wersji aplikacji, która pojawi się już niebawem.
Co do informacji o przesiadkach to powinny się wyświetlać we wszystkich telefonach tak samo po wybraniu opcji 'Opis'.

avatar
user1 | 2010-02-11 12:48

Linia 367 nie ma uwzględnionego w rozkładzie przystanku Byczyna Rondo jako przystanku końcowego (pojawia się tylko jako przystanek początkowy przy wariantach trasy, a to co innego).

avatar
alkohq | 2010-02-28 12:40

Witam. Znalazłem kolejny błąd, można by rzec mega błąd. Dla połączenia Pechnik->Ciężkowice Bagienko program znajduje połączenia w kierunku do Centrum, do przesiadki, tylko autobusem linii 302. Inne linie nie uwzględnia. Zastanawia mnie też dlaczego nie szuka połączeń przez Szczakową PKP ? Wogóle niektóre linia przesiadkowe uwzględniają tylko przystanek Centrum do przesiadki...

avatar
user1 | 2010-04-06 10:32

Witam. Znalazłem kolejny błąd, można by rzec mega błąd. Dla połączenia Pechnik->Ciężkowice Bagienko program znajduje połączenia w kierunku do Centrum, do przesiadki, tylko autobusem linii 302.

To nie jest błąd - jeśli zostawiłeś domyślną maksymalną liczbę wyszukiwanych połączeń (20). Po wyszukaniu połączeń i wybraniu połączeń składowych wyświetla się coś takiego:

302 Pechnik->N Ciezkowice Bagienko
305 Pechnik->N Ciezkowice Bagienko
307 Pechnik->N Ciezkowice Bagienko
321 Pechnik->N Ciezkowice Bagienko
321BIS Pechnik->N Ciezkowice Bagienko
368 Pechnik->N Ciezkowice Bagienko
E Pechnik->N Ciezkowice Bagienko
J Pechnik->N Ciezkowice Bagienko
S Pechnik->N Ciezkowice Bagienko
302 Pechnik->N Ciezkowice Bagienko
305 Pechnik->N Ciezkowice Bagienko
307 Pechnik->N Ciezkowice Bagienko
321 Pechnik->N Ciezkowice Bagienko
321BIS Pechnik->N Ciezkowice Bagienko
368 Pechnik->N Ciezkowice Bagienko
369 Pechnik->N Ciezkowice Bagienko
E Pechnik->N Ciezkowice Bagienko
J Pechnik->N Ciezkowice Bagienko
S Pechnik->N Ciezkowice Bagienko
302 Pechnik->314 Ciezkowice Bagienko
N to linia nocna (połączenia wyglądają na zdublowane, ponieważ jest to linia okrężna, ale jedzie w dwóch kierunkach). Pierwsze 19 połączeń nie wyświetliło się więc, gdy sprawdzałeś to (jak przypuszczam) w dzień. Natomiast dwudzieste połączenie to jest właśnie to jedyne, które się wyświetliło. Wystarczy jednak ustawić np. max 30 połączeń, aby wyświetlały się połączenia do Centrum nie tylko linią 302.

Zastanawia mnie też dlaczego nie szuka połączeń przez Szczakową PKP ? Wogóle niektóre linia przesiadkowe uwzględniają tylko przystanek Centrum do przesiadki...
Myślę, że to może być spowodowane również zbyt małą liczbą wyszukiwanych połączeń. Możliwe nawet, że w niektórych przypadkach 99 połączeń to też za mało.

avatar
user1 | 2010-05-29 11:06

Dla linii J w kierunku "Katowice Dworzec Pks" nie ma rozkładu przystanku końcowego, w przeciwieństwie do linii E. Bardzo proszę o poprawienie, gdyż wyszukiwanie połączeń nie działa poprawnie (dawniej, gdy przystankiem końcowym był "Katowice Dworzec Pkp", wszystko było OK).

avatar
fraczek14 | 2010-05-29 17:47

ja rowniez znalazlem blad. Przystanek na osiedlu stalym ma dwie rozne nazwy...w rozkladzie lini A nazywa sie "Os. Stale" a w reszcie lini "Osiedle stałe". Nawet w najnowszej wersji nie dziala poprawnie wyszukiwanie połączeń...

avatar
admin | 2010-06-02 11:34

ja rowniez znalazlem blad. Przystanek na osiedlu stalym ma dwie rozne nazwy...w rozkladzie lini A nazywa sie "Os. Stale" a w reszcie lini "Osiedle stałe". Nawet w najnowszej wersji nie dziala poprawnie wyszukiwanie połączeń...

Błędy tego typu proszę zgłaszać bezpośrednio do przewoźnika ponieważ taki rozkład został przez niego opublikowany.

avatar
admin | 2010-06-02 11:36

Dla linii J w kierunku "Katowice Dworzec Pks" nie ma rozkładu przystanku końcowego, w przeciwieństwie do linii E. Bardzo proszę o poprawienie, gdyż wyszukiwanie połączeń nie działa poprawnie (dawniej, gdy przystankiem końcowym był "Katowice Dworzec Pkp", wszystko było OK).

Dziękujemy za informację.
Postaramy się jak najszybciej poprawić błąd.
Uprzedzamy, że może to trochę zająć ponieważ problem jest złożony.

avatar
user1 | 2010-06-04 16:53

ja rowniez znalazlem blad. Przystanek na osiedlu stalym ma dwie rozne nazwy...w rozkladzie lini A nazywa sie "Os. Stale" a w reszcie lini "Osiedle stałe". Nawet w najnowszej wersji nie dziala poprawnie wyszukiwanie połączeń...

Błędy tego typu proszę zgłaszać bezpośrednio do przewoźnika ponieważ taki rozkład został przez niego opublikowany.
Ja już napisałem o tym do PKM, ale dobrze by było, by zrobili to również inni:
http://www.mmpk.info/forum/viewtopic.php?f=7&t=982#p2665

avatar
user1 | 2010-11-01 12:14


linia 312 w oba dni kursować będzie jak w soboty; na pozostałych liniach obowiązywać będą niedzielne rozkłady jazdy

1 listopada (poniedziałek) dodatkowo uruchomiona zostanie linia okolicznościowa 381
Wynikałoby z tego, że na linii 381 też "obowiązuje niedzielny rozkład".
Jej rozkład powinien wyglądać tak:

Pn: Nie kursuje
Wt: Nie kursuje
Śr: Nie kursuje
Czw: Nie kursuje
Pt: Nie kursuje
Sob: Nie kursuje
Nd: 09:40 11:10 12:40 14:10 15:40

Tymczasem w mMPK jest:

Pn: 09:40 11:10 12:40 14:10 15:40
Wt: Nie kursuje
Śr: Nie kursuje
Czw: Nie kursuje
Pt: Nie kursuje
Sob: Nie kursuje
Nd: Nie kursuje

Może odpowiada to rzeczywistości, ale nie tylko nie zgadza się z całą tą teorią, ale też powoduje błędy w wyszukiwaniu połączeń.
Załóżmy, że linia 312 mnie nie interesuje. Jest 1 listopada (poniedziałek), ustawiam sobie czas na niedzielę i wyszukuję połączenia z przesiadką Centrum->Szczakowa Cmentarz. Wyniki:

13:16 [321] -76 min (1468)
Opis:
321 - 13:16 Centrum -> 13:26 Osiedle Stale
381 - 13:43 Osiedle Stale -> 13:54 Szczakowa Cmentarz (z rozkładu poniedziałkowego)
13:23 [321BIS] -1523 min (31)
Opis:
321BIS - 13:23 Centrum -> 13:33 Osiedle Stale (z rozkładu poniedziałkowego)
381 - 13:43 Osiedle Stale -> 13:54 Szczakowa Cmentarz (z rozkładu poniedziałkowego)

To tak na przyszły rok :D

avatar
user1 | 2011-05-27 19:22

Jest błąd w rozkładzie linii 304 dla przystanku "+Szczakowa Jaworowa" (chodzi o jego pierwsze wystąpienie na liście). W funkcji "Pokaż cały kurs" każdy kurs (a przynajmniej każdy w niedzielę) kończy się na przystanku "Szczakowa Dolomity" (jego drugie wystąpienie na liście), co jest niemożliwe - powinno być przynajmniej do "Stojałowskiego". Na stronie PKM wszystko wygląda prawidłowo:
http://www.pkm.jaworzno.pl/rozklady/kur ... 14-69.html

Proszę o poprawkę, bo uniemożliwia to wyszukiwanie wielu połączeń.

avatar
admin | 2011-05-30 10:18

Dziękujemy za informację.
Postaramy się jak najszybciej poprawić ten błąd.

avatar
admin | 2011-06-03 09:03

Rozkład został już poprawiony

avatar
user1 | 2011-06-03 14:25

Teraz wygląda OK, dzięki za szybkie usunięcie błędu :)

avatar
user1 | 2011-07-20 15:42

W rozkładzie linii 305 dla np. przystanku "Szczakowa Dworzec Pkp" i chyba wszystkich aż do "Hotel Brojan" z wyjątkiem "Cegielniana" wyświetla się "Bledne ID nazwy..." i nie można wyświetlić rozkładu.

avatar
admin | 2011-07-20 15:57

Rozumiem, że masz na myśli wersję BETA.
Prosiłbym o dodanie błędu do flyspray'a.

avatar
user1 | 2012-02-02 15:34

W mMPK dla linii A, 302, 312, 321, 328, 370 jest rozkład na "dni robocze szkolne". A teraz są ferie, dlatego obowiązuje rozkład na "dni robocze wolne od nauki szkolnej" (jest teraz taki podział na stronie PKM).
Właśnie wczoraj wyszukałem połączenia, po czym wyszedłem na przystanek i zacząłem czekać na linię 302 (która teraz nie kursuje). Trochę czasu upłynęło, zanim spojrzałem na rozkład na przystanku i doszedłem do wniosku, że trzeba pójść na inny przystanek. Na szczęście było tylko nieco poniżej -10 stopni :)

Dlatego na ferie oraz wakacje proponuję po prostu zastąpić godziny z "dni roboczych szkolnych" na godziny z "dni roboczych wolnych od nauki szkolnej".

Natomiast problem polega na tym, że rozkład na "dni robocze wolne od nauki szkolnej" obowiązuje również 5, 6, 10, 30 kwietnia, 2, 4 maja, 8 czerwca, 2, listopada, 24, 27, 28, 31 grudnia. Aby uniknąć konieczności aktualizowania rozkładu za każdym razem w te dni, proponuję:
- rozkład na dni robocze utworzyć jako sumę rozkładów na "dni robocze szkolne" i "dni robocze wolne od nauki szkolnej";
- do kursów, które znajdują się w rozkładzie na "dni robocze szkolne" a nie znajdują się w rozkładzie "dni robocze wolne od nauki szkolnej" dodać komentarz "kursuje tylko w dni robocze szkolne";
- analogicznie w przypadku odwrotnej sytuacji.
Podobne komentarze znajdują się już na stronie PKM w rozkładach linii 304, 311, 367.

Chociaż na razie przy wyświetlaniu połączeń nie ma funkcji opisów symboli, to można jednak skorzystać z przejścia Pokaż kurs->Pokaż rozkład i wyświetlić symbole z poziomu rozkładu linii.

avatar
admin | 2012-02-02 16:32

Dzięki za info, rozkład został już poprawiony.

Co do połączenia rozkładu wakacyjnego i szkolnego to główny problem jest związany z połączeniami.
Jak sam zauważyłeś nie widać tam opisów symboli i może to wprowadzać w błąd.
W przyszłości planujemy dodać opis symboli przy wyszukiwaniu, ale do tego czasu lepiej niech zostanie tak jak jest.

avatar
nemo333 | 2014-10-10 00:45

W rozkładzie linii S przy wyborze kierunku Sosnowiec Urząd Miasta nie ma na liście przystanku końcowego.
Kursy zwykłe kończą się według aplikacji na Sosnowiec Dworzec PKP. W pozostałych sytuacjach (w stronę Jaworzna, wariant do Szpital Wojewódzki) wyświetla wszystko poprawnie :p

Taka sama sytuacja jest w 311 w kursach do Osiedla Stałego które nie są okrężne, tam autobus kończy według programu na przystanku Szczakowska. Tylko że tutaj akurat przystanek Osiedle Stałe jest w tym kierunku ale nie są tam wpisane godziny przyjazdów, tylko pokazuje przejazdy przez ten przystanek w kursach okrężnych :D

314 również ma ten błąd w kierunku Podłęże Osiedle, pokazuje tylko kursy które przejeżdżają przez przystanek a nie które na nim kończą jazdę.

Także 326 dla wszystkich kursów z wariantem kończy przystanek wcześniej...

Cholera, zauważyłem błąd dla jednej linii, zacząłem sprawdzać rozkłady i okazuje się że połowa linii ma ten błąd :mrgreen:
Zapewne spowodowane jest to tym że na stronie z rozkładami PKMu nie da się bezpośrednio sprawdzić godziny przyjazdu na końcowy przystanek, da się to jedynie zrobić przez wejście w konkretny kurs wybierając go na innym przystanku