Śledzenie konkretnego autobusu?

avatar
WRonX | 2009-06-16 18:18

Czesc.

Nie wiem, czy temat byl juz poruszany, przynajmniej na pierwszej stronie listy tematow nie znalazlem niczego podobnego, jesli nie liczyc watku
viewtopic.php?f=5&t=473
Bardzo przydatna dla mnie funkcja byloby sledzenie konkretnego autobusu. Wybieram rozklad linii, godzine i minute, po czym przewijam kolejne przystanki linii dla tego kursu, uzyskujac informacje, o ktorej dokladnie bede na kolejnych przystankach, jesli wsiade o danej godzinie na wybranym przystanku.

Adminie, da sie? :)

avatar
andrzej52 | 2009-06-16 21:27

Popieram przydała by się taka opcja. Czy ją dodacie Adminie ? :D

avatar
pawelooss | 2009-06-16 23:02

Podbijam, popieram i bardzo proszę. :D

avatar
admin | 2009-06-17 10:10

Faktycznie, funkcja bardzo przydatna.
Postaram się ja w miarę szybko dodać.

avatar
-=tex=- | 2009-06-22 00:44

Popieram, czekam z niecierpliwością.

avatar
MarCo | 2009-06-23 23:17

I najlepiej jakby sie dało też przystanki "cofać" (na danym przystanku jest o tej godzinie to o której muszę wsiąść w niego na innym przystanku) ;)
A może najprościej byłoby zrobić całą listę przystanków z podanymi czasami?
...
10:15 przystanek -2
10:17 przystanek -1
10:18 przystanek bieżący (wybrany) najlepiej pogrubiony
10:21 przystanek +1
10:23 przystanek +2
...

avatar
admin | 2009-07-01 14:17

Zgodnie z prośbą dodałem funkcję pozwalająca wyświetlić godziny odjazdu z poszczególnych przystanków dla wybranego kursu. Aby je wyświetlić podczas przeglądania rozkładu jazdy na wybranym przystanku należy wybrać z menu polecenie 'Pokaż cały kurs'. Funkcja ta pozwoli sprawdzić o której godzinie dotrzemy do docelowego przystanku.

avatar
-=tex=- | 2009-07-02 13:47

Extra. Bardzo się ciesze że ta funkcja została dodana.
Peace...

avatar
pawelooss | 2009-07-02 19:43

Jeśli dałoby się to też sprawdzać z innych miejsc, np. Połączeń, to już byłby w ogóle wypas. <prosi> ;)

avatar
lynx | 2009-07-03 23:53

Opcja bardzo przydatna. Na emulatorze działa super, niestety nie wiadomo dlaczego (a właściwie wiadomo - bo to jest dziwny telefon) na LG KG800 w ogóle nie wyświetla się taka opcja. Na emulatorze mam "Pokaż cały kurs", "Rozkład przystanku", "Opis symboli" itd., w telefonie tylko "Rozkład przystanku", "Opis symboli" itd. Opcji "Pokaż cały kurs" brak na liście.
Pozdrawiam.

avatar
admin | 2009-07-04 12:54

Opcja "Pokaż cały kurs" jest przypisana do przycinku wyboru.
Proszę spróbować nacisnąć ten duży kwadratowy przycisk z napisem "OK".

avatar
lynx | 2009-07-04 14:48

W telefonie przycisk OK wybiera pierwszą z opcji czyli "Rozkład przystanku" (nie wiem dlaczego tak się dzieje). Na emulatorze wszystko normalnie - opcja "Pokaż cały kurs" jest dostępna na liście jako pierwsza i to ją wybiera przycisk OK. Nie wiem jak to dokładnie Pan zaprogramował w kodzie - czy do przycisku wyboru (OK) przypisana jest konkretnie opcja "Pokaż cały kurs", czy pierwsza opcja z listy. Zachowanie telefonu wskazywało by że pierwsza opcja z listy. Dlaczego KG800 nie wyświetla tej pozycji - nie mam pojęcia. Telefon ten (a napewno sztuka którą ja mam) przy javie zachowuje się bardzo dziwnie - np. podczas instalacji jakiejkolwiek aplikacji muszę mieć ustawiony język na angielski. Może być że w późniejszych wersjach firmwaru (jeśli istnieją) poprawiono jakieś błędy związane z obsługą javy - niestety nie znalazłem sposobu na zmianę oprogramowania w warunkach domowych.
(Dla jasności OK naciskam na planszy z godzinami odjazdów)
Pozdrawiam.

avatar
MarCo | 2009-07-11 09:43

Zgodnie z prośbą dodałem funkcję pozwalająca wyświetlić godziny odjazdu z poszczególnych przystanków dla wybranego kursu. Aby je wyświetlić podczas przeglądania rozkładu jazdy na wybranym przystanku należy wybrać z menu polecenie 'Pokaż cały kurs'. Funkcja ta pozwoli sprawdzić o której godzinie dotrzemy do docelowego przystanku.

No rewelacja! Wielkie dzięki! Tego naprawdę brakowało.
A tak sobie myślę, że skoro taka opcja już jest to może dałoby się jeszcze po wybraniu docelowego przystanku wyświetlić bezpośrednio odjazdy z niego? ;)