Nowy edytor połączeń

avatar
admin | 2011-08-10 16:40

Udostępniliśmy nową wersję edytora połączeń. Dodaliśmy w nim możliwość wczytywania linii udostępnionych wszystkim przez innych użytkowników.

Dodatkowo zmieniliśmy sposób obsługi błędów walidacji. Obecnie oznaczane kolorem czerwonym są wszystkie elementy zawierające błędy. Natomiast edytor nie pozwoli zapisać zmian tylko jeśli błąd występuje w zmodyfikowanej linia lub pakiecie. Jeśli błędy istnieją w obiektach których nie zmienialiśmy edytor pozwoli zapisać pozostałe zmiany.

avatar
krzysztofwostal | 2011-08-10 23:18

Szkoda tylko, że edytor dalej nie spełnia wymogów dostępności ? usability.
Korzystam z MMPK w pełnej wersji, ale z edytora nie mogę.
Może skoro nie da się utworzyć dostępnego edytora, dałoby się jednak w samym programie z poziomu telefonu tworzyć połączenia z 2 przesiadkami, a także grupy przystanków.

avatar
admin | 2011-08-11 09:46

Szkoda tylko, że edytor dalej nie spełnia wymogów dostępności ? usability.
Korzystam z MMPK w pełnej wersji, ale z edytora nie mogę.
Może skoro nie da się utworzyć dostępnego edytora, dałoby się jednak w samym programie z poziomu telefonu tworzyć połączenia z 2 przesiadkami, a także grupy przystanków.

Jaki dokładnie problem występuje podczas korzystania z edytora połączeń?

avatar
krzysztofwostal | 2011-08-11 22:34

Edytor w ogóle nie jest widoczny dla programów odczytu ekranu. Sprawdzałem Na Jaws i WE, czyli najpopularniejszych w Polsce.

avatar
krzysztofwostal | 2011-08-11 22:42

Szkoda tylko, że edytor dalej nie spełnia wymogów dostępności ? usability.

Ufff... Ale musiałem być zmęczony. Przepraszam.
Chodziło mi o Web Accessibility.

avatar
lyroy | 2011-09-21 10:42

Próbowałem dzisiaj kilkakrotnie otworzyć edytor połączeń i za każdym razem otrzymuję następujący komunikat:

Błąd edytora połączeń. Wygasła sesja. Proszę ponownie się zalogować.

Oczywiście cały czas jestem poprawnie zalogowany. Już kilkakrotnie korzystałem z nowego edytora bez przeszkód. Mam zainstalowaną najnowszą wersję Javy.
Korzystam z Win 7 i IE 8.

avatar
admin | 2011-09-21 11:50

Dokonaliśmy kilku zmian.
Proszę spróbować ponownie uruchomić edytor.

avatar
lyroy | 2011-09-21 21:12

Jest OK. Dzięki :)

avatar
user1 | 2011-09-22 16:09

@admin W takim razie chyba nie trzeba ponownie otwierać FS#102, mi też już działa Edytor.

A tak dla wiadomości użytkowników, to dzięki wprowadzonym zmianom sesja Edytora już nie powinna sama wygasać (aż do wylogowania ze strony), więc nie trzeba już się martwić o utratę danych.

avatar
user1 | 2011-09-24 17:19

Niestety, znowu problem wrócił. Ponowne logowanie nic nie dało.

avatar
admin | 2011-09-26 10:44

Jak dokładnie się objawia?
Czy ktoś jeszcze ma problem z edytorem?

avatar
user1 | 2011-09-26 12:05

Dokładnie w ten sposób:
Próbowałem dzisiaj kilkakrotnie otworzyć edytor połączeń i za każdym razem otrzymuję następujący komunikat:

Błąd edytora połączeń. Wygasła sesja. Proszę ponownie się zalogować.

Problem występuje też na innym testowym koncie (na którym są chyba jakieś pakiety/linie), ale nie występuje na innym koncie, w którym nie ma pakietów/linii.