Trójmiasto SKM udostepnione

avatar
zolwik1985 | 2012-03-15 17:20

Witam

Rozkład SKM od 1.04- 27.04 dodany. Zalecana wersja aplikacji to Pro ze wzgledu na brak oznaczeń kursu tylko wtedy mamy pewność wyboru odpowiedniego składu.

Pozdrawiam

avatar
kurka88 | 2012-04-06 13:35

Musisz trochę skorygować ten rozkład, bo są błędy. Chodzi głównie o to, że w rozkładzie są tzw. przejścia pociągu, których nie ująłeś. Przejście na rozkładzie oznacza zmianę numeru pociągu, a nie zmianę składu przez pasażerów. Dwa numery pociągów trzeba połączyć w jedno połączenie na danym odcinku. Poza tym podwójne nazwy stacji przydałoby się opisać np. Gdynia przyj. / Gdynia odj. Do tego dodałbym jeszcze podwójną Rumię, Redę, Gdynię Cisową oraz Gdynię Chylonię, gdyż w aplikacji nie widać np. czy skład jedzie do Chyloni czy może odjeżdża z Chyloni i jedzie do Cisowej.

Nie to żebym się czepiał, ale trzeba mieć świadomość, że z rozkładu może korzystać duża grupa osób, która chciałaby mieć do dyspozycji profesjonalny rozkład jazdy.

Osobiście nie korzystam z rozkładu SKM przez aplikację MPK, gdyż wiecznie są jakieś zmiany. Trudno też co tydzień siedzieć przed kompem i wgrywać rozkład na najbliższy weekend. Wolę bardziej dokładny SITKOL, w którym zmiany są z wyprzedzeniem co najmniej 2 tygodni przed korektą rozkładu. Troszkę wyższe koszty (połączenie z WAP), ale mam pewność, że będę na czas.

Jeśli masz czas to możesz to poprawić to zajmie w granicach 5 minut, bo mi już odeszła ochota robienia rozkładów na kilka dni. To taka syzyfowa praca. Myślę, że taka sytuacja utrzyma się do 2018-20 r., bo jeszcze tor z Rumi do Wejherowa jest w planach po E-65 no i modernizacja całej cieci SKM, pod zmodernizowane składy do prędkości 120 km/h obecnie jest max. 70 km/h w Trójmieście.
Wytrwałości wszystkim podróżnym życzę. :P

avatar
filu | 2012-08-13 16:49

Nie rozumiem ...

To jest ten rozkład SKM czy go nie ma ?

Chyba jestem ślepy. Pobrałem rozkład dla SKM trojmiasto, wpisuję np Politechnika SKM do Chylonia SKM i nie ma połączeń...