Toruń - same błedy

avatar
alwa | 2011-06-29 17:27

W aktualizacjach po 23 czerwca mnóstwo błędów, z programu nie da się korzystać. Brakuje linii lub rozkładu dla dni np 28 40 34 i wiele innych. Próba wyszukania połączeń daje np. czasy oczekiwań kilka tys. minut!

avatar
alwa | 2011-07-12 19:53

Wróciłem z wojaży i widzę, że problem nietknięty. Zapłaciłem, a korzystać się nie da. Dla chyba większości linii (po kilkunastu przestałem liczyć) próba wybrania rozkładu (już po wyborze kierunku i przystanku) kończy się komunikatem: Blad: brak rozkładu dla dnia... (tu nazwa aktualnego dnia)
Niektórych linii w ogóle nie ma np. 28 i innych. Oczywiście szukanie połączeń w tej sytuacji daje absurdalne wyniki - bo są rozkłady dla sob. niedz. a nie ma na pon. - piąt. Nie rozumiem, co się stało z tak dobrze do tej pory utrzymywaną aplikacją i dlaczego brak reakcji ze strony autorów.

avatar
user1 | 2011-07-12 21:11

W czasie twojej wojaży trochę się działo. Admin napisał tutaj posta, że na stronie (http://mzk-torun.pl/index.php/Linia_nr_28.html) są tylko rozkłady na Dni nauki szkolnej i Ferie. (Chodzi o to, czy w waszych stronach ferie rozumie się jako wakacje). Potem forum zostało zhakowane i admin musiał widocznie przywrócić kopię zapasową forum sprzed kilku dni, więc niektóre posty zniknęły (w tym np. jeden mój).

avatar
admin | 2011-07-13 12:10

Wspomniane linie posiadają tylko rozkład na dni Dni nauki szkolnej i Ferie. Skoro są wakacje to rozumiem, że podane linie nie kursują.

Proszę o informację jeśli tak nie jest w rzeczywistości.

Chętnie poprawimy rozkład tylko proszę o informację czy te linie w rzeczywistości kursują czy nie, ponieważ ze strony przewoźnika nie można tego wyczytać.

Przykładowo linia 40 w rozkładzie posiada dni tygodnia "Dni nauki szkolnej", "Ferie", "Sobota - Niedziela". Zakładam że skoro są wakacje to rozkład z dni "Dni nauki szkolnej", "Ferie" nie obowiązuje. Pozostaje jedynie rozkład "Sobota - Niedziela". Czy linie kursują tylko w dni "Sobota - Niedziela" czy w ogóle nie kursują?

avatar
user1 | 2011-07-13 13:34

Ja myślę, że po prostu w tym przypadku "Ferie"="Wakacje" (czasami używa się określenia "ferie letnie"). A więc od poniedziałku do piątku obowiązuje rozkład "Ferie". Pozostaje pytanie, czy w sobotę i niedzielę obowiązuje rozkład "Ferie" czy "Sobota - Niedziela". Ja obstawiam "Sobota - Niedziela". Ale najlepiej niech alwa się wypowie.

avatar
admin | 2011-07-13 15:06

Aby nie tracić czasu zaktualizowałem rozkład zgodnie z sugestią aby w dni powszednie obowiązywał rozkład na ferie.

Prosiłbym jeszcze alwa o potwierdzenie czy w rzeczywistości tak jest.

avatar
alwa | 2011-07-13 21:12

Rzeczywiście - taka jest logika przewoźnika... Wakacje to też ferie. Teraz rozkład już działa prawidłowo. Dziękuję.