Kraków - błędy dot. kursów wokół północy

avatar
vear | 2009-04-03 21:25

Witam!
Zaobserwowałem jakiś czas temu kilka błędów pojawiających się w krakowskich rozkładach odnośnie kursów wykonywanych po północy.
Przede wszystkim, dla niektórych linii jeden kurs pojawia się dwukrotnie - np. 604 (k. Azory) z Olszy II: 0.06 i to samo raz jeszcze, jako 24.06. Analogiczna sytuacja występuje np. na linii 609 (k. Stoki), od Dworca Głównego począwszy.

Innym, choć zbliżonym błędem jest przełamanie dnia roboczego z sobotą czy świętem. O ile dla linii nocnych nie zauważyłem rozbieżności między rozkładem a mmpk (godziny są logicznie interpretowane i dostosowane do interfejsu mmpk), to problem pojawia się np. przy linii 50 - ostatni kurs w stronę Kurdwanowa odjeżdża w weekendy 2 minuty później niż w dzień roboczy. I wszystko jest dobrze do przystanku Starowiślna. Na Miodowej tramwaj melduje się w nocy z piątku na sobotę o godzinie 23.58. I rozkład na piątek tak właśnie pokazuje. Niestety, gdy włączymy rozkład dla soboty - pokaże nam się 0.00 (notabene zdublowane z 24.00). No i niestety w sobotę o północy tramwaju już od dwóch minut tam nie będzie - natomiast pojawi się o tej porze, ale w niedzielę oraz poniedziałek. Rozkład dla niedzieli oczywiście jest już prawidłowy (co ciekawe, bez 24.00), ale dla poniedziałku już nie.
Domyślam się, skąd bierze się ten błąd - mimo że tramwaj na końcówkę dojeżdża już kilkanaście minut po północy, w rozkładach MPK nadal traktowane jest to jako kurs z dnia poprzedniego. O ile może faktycznie tak jest czytelniej na rozkładzie przystankowym, to w mmpk już nie (bo automatycznie dobiera się dzień, na który wyświetla się rozkład, stąd problem czytelności nie istnieje) - zresztą, linie nocne mają to wszystko dobrane tak, by było sprawnie (tzn. bez odwoływania się do poprzedniego dnia).

Uff, trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że dzięki temu w miarę jasno opisałem problem :)
Pozdrawiam!

avatar
admin | 2009-04-06 11:00

Faktycznie, problem bardzo jasno opisałeś i dzięki Ci za to.
Błąd powodujący dublowanie się godzin już poprawiłem - wgrałem nową wersję aplikacji na serwer i zapraszam do testowania.
Odnośnie błędu związanego z linią 50 postaram się poprawić go przy najbliższej aktualizacji rozkładu.

avatar
admin | 2009-04-11 13:54

Zaktualizowałem cały rozkład Krakowa i usunąłem błędy związane z godzinami wokół północy.
Zatem wszystko powinno być już prawidłowo.

avatar
vear | 2009-04-12 00:19

Z tego co widzę (a po małych poszukiwaniach znalazłem, że podobna sytuacja zachodziła m.in. na liniach 174 czy 278). I jest bez wątpienia dobrze.