Koleje Śląskie

avatar
adas | 2011-09-29 13:39

Utworzyłem rozkład linii S1 Kolei Ślaskich. I tak w sumie to sobie myślę czy go by ktoś nie sprawdził :) Udostępniłem wszystkim, ale chyba na razie nie ma tego dostępnego. To po jakimś tam czasie się pojawia?

avatar
adas | 2011-09-29 13:49

Hehe... W sumie zobaczyłem, że jestem spóźniony :) Już ktoś taki rozkład dodał.

avatar
user1 | 2011-09-29 17:46

Chyba właśnie dlatego się nie pojawiła (bo jest linia o identycznej nazwie). W przeciwnym wypadku pojawiłaby się od razu.

avatar
adas | 2011-09-29 19:44

Chyba właśnie dlatego się nie pojawiła (bo jest linia o identycznej nazwie). W przeciwnym wypadku pojawiłaby się od razu.
Chyba nie ;) Bo nazwałem ją KŚS1 (albo KSS1)

avatar
admin | 2011-09-30 12:20

Chyba właśnie dlatego się nie pojawiła (bo jest linia o identycznej nazwie). W przeciwnym wypadku pojawiłaby się od razu.
Chyba nie ;) Bo nazwałem ją KŚS1 (albo KSS1)

Dalej jest udostępniona?
Nie widzę jej wśród udostępnionych.

avatar
infernal92 | 2012-10-01 01:37

Ja wrzuciłem teraz rozkład KŚ (S1), na całym zasięgu GOPu czyli od Gliwic do Chruszczobrodu. Na początek tylko kilka kursów, żeby sprawdzić jak to wygląda z przesiadkami (w trybie wyszukiwania połączeń) itd. Jak wszystko będzie OK, to go zostawię! :)


PS. Adminowie - może pora dodać takie przystanki (stacje) jak Gliwice Główne, Zabrze, Ruda 1, Ruda Chebzie itd? :)

avatar
infernal92 | 2012-10-03 23:21

Mam problem. Pobrałem nowszą wersję rozkładu (udostępniłem nową KS-S1), ale na telefonie dalej jej nie mam :/ jakieś pomysły?

avatar
admin | 2012-10-09 10:47

Przed zainstalowaniem nowej wersji spróbuj odinstalować starą.
P.S. Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu udostępnimy oficjalny rozkład Kolei Śląskich i Przewozów regionalnych.

avatar
admin | 2012-10-10 09:15

Dodaliśmy testowo koleje śląskie i przewozy regionalne do aplikacji. Linie nazywają się KS i PR

avatar
zielak | 2012-10-10 16:07

Świetnie, że zostały dodane rozkłady pociągów. Jest jednak mały problem, bo w rozkładzie PR nie ma kierunku Katowice.

avatar
infernal92 | 2012-10-11 20:43

Linie nazywają się KS i PR.


Kawał dobrej roboty! :)

avatar
adas | 2012-10-23 22:57

Tylko trochę głupio wyglada tam kierunek Zawiercie i osobno Częstochowa.
W sumie to powinno być zrobione jakimiś wariantami tj. kursy skrócone do Zawiercia niech są w rozkładzie do Częstochowy oznaczone jakąś literką. Tak samo kursy z Wisły do Częstochowy. Na razie dziwnie jest. (mówię o KŚ - nie sprawdzalem PR).

avatar
adas | 2013-01-25 11:10

Parę dni temu podróżowałem KŚ i przy okazji próbowałem sie pobawić rozkładami KŚ. I podtrzymuję poprzednią uwagę, że obecnie zrobione kierunki: "Katowice, Katowice (1), Katowice (2)..." są bardzo niewygodne. Bo szukałem pociągu z Tarnowskich Gór do Katowic. W którym rozkładzie go znajdę - na chybił trafił trzeba. A jest wiele linii na których jeżdżą pociągi różnych linii, np. Katowice-Sosnowiec to są kursy z Tychów jak i do Częśtochowy i Zawiercia. A każdy taki to osobny "kierunek" w mmpk.

Druga sprawa: stacje kolejowe w nazwach przystanków można by oznaczać jakimś "Katowice (KŚ)" jako przystanek kolei. Bo juz kilka razy wybrałem stacje kolejową zamiast przystanku autobusowego.

avatar
user1 | 2013-01-25 18:27

Parę dni temu podróżowałem KŚ i przy okazji próbowałem sie pobawić rozkładami KŚ. I podtrzymuję poprzednią uwagę, że obecnie zrobione kierunki: "Katowice, Katowice (1), Katowice (2)..." są bardzo niewygodne. Bo szukałem pociągu z Tarnowskich Gór do Katowic. W którym rozkładzie go znajdę - na chybił trafił trzeba. A jest wiele linii na których jeżdżą pociągi różnych linii, np. Katowice-Sosnowiec to są kursy z Tychów jak i do Częśtochowy i Zawiercia. A każdy taki to osobny "kierunek" w mmpk.
Ale nie bardzo rozumiem - jeśli chcesz wyszukać pociąg Z punktu A DO punktu B, to do tego służy wyszukiwanie połączeń. Rozkład linii służy do tego, gdy znasz nr linii, kierunek, przystanek i chcesz sprawdzić dokładnie te kursy. Chyba, że mówimy o wersji light - no to na pewno łatwo nie jest.

avatar
adas | 2013-01-26 13:05

Parę dni temu podróżowałem KŚ i przy okazji próbowałem sie pobawić rozkładami KŚ. I podtrzymuję poprzednią uwagę, że obecnie zrobione kierunki: "Katowice, Katowice (1), Katowice (2)..." są bardzo niewygodne. Bo szukałem pociągu [b:1mivbipr]z[/b:1mivbipr] Tarnowskich Gór [b:1mivbipr]do[/b:1mivbipr] Katowic. W którym rozkładzie go znajdę - na chybił trafił trzeba. A jest wiele linii na których jeżdżą pociągi różnych linii, np. Katowice-Sosnowiec to są kursy z Tychów jak i do Częśtochowy i Zawiercia. A każdy taki to osobny "kierunek" w mmpk.
Ale nie bardzo rozumiem - jeśli chcesz wyszukać pociąg Z punktu A DO punktu B, to do tego służy wyszukiwanie połączeń. Rozkład linii służy do tego, gdy znasz nr linii, kierunek, przystanek i chcesz sprawdzić dokładnie te kursy. Chyba, że mówimy o wersji light - no to na pewno łatwo nie jest.
Hmm... Mi chodzi o wersję Pro Java. I o rozkład dla GOP-u i o "linię" KŚ która ma kilkanaście kierunków w sobie. O tym samym rozmawiamy?

avatar
user1 | 2013-01-26 18:30

No to o tym samym. Po co w takim razie szukać wśród tych kilkunastu kierunków, skoro prościej jest użyć wyszukiwania połączeń?

avatar
adas | 2013-01-26 23:06

Tylko że np. w przypadku niektórych stacji ciężko trafić na stację a nie przystanek (np. Nakło Śląskie). A w sumie na liście miast masz taki wybór, że chyba wolałbym właśnie rozkład linii przeglądać niż wyszukiwanie połączeń.

avatar
user1 | 2013-01-27 11:46

No tak, pewnie przydałoby się dopisać na końcu nazw stacji np. "KŚ", żeby łatwo ją było znaleźć.
P.S. Chyba czas zmienić swój podpis;)

avatar
adas | 2013-02-12 11:11

W rozkładzie KŚ chyba nie ma trasy z Tarnowskich Gór/Lublińca do Katowic (w przeciwną stronę są).