Błędy z GOPie

avatar
dula | 2009-01-23 12:40

Chciałem zauważyć, że odkąd w Chorzowie została zawieszona linia tramwajowa nr 12 to ciągle są komplikacje z numerami autobusów takich jak 663,74,974,665 i 664. Ciągle śledzę tą stronę, aby uzyskać aktualizacje na te linie w szczególności, ale bez przerwy od jakiegoś tygodnia piszecie, że są już nowe aktualizacje a tych linii ktore podałem po prostu nie ma. jak wpisuję na telefonie to mi pisze że brak rozkładu dla podanej linii. Prosze zróbcie coś z tym bo jednak te rozkłady sąbardoz ważne dla mieszkańców Chorzowa i nie tylko. Dziekuje

avatar
admin | 2009-01-25 21:49

Dziękuję za informacje.
Faktycznie w rozkładzie był błąd,
ale już go zaktualizowałem i wszystko powinno być OK.

avatar
adi1166 | 2009-04-24 12:50

Znalazłem drobny błąd w rozkładzie. Mianowicie chodzi o złą nazwę kierunku jazdy linii autobusowej 234. Aktualnie jest tak:
http://srv35.odsiebie.com/MTI0MDU2OTQ5OA==/MTI0MDU2OTk5ODE3LmpwZw==/FEscr(384).jpg

A powinno być: Zabrze Goethego
Niby nie wielki błąd, ale... no taka kosmetyka :)

Pozdrawiam,
adi1166

avatar
admin | 2009-04-24 18:57

Faktycznie autobus jeździ aż do przystanku Zabrze Goethego, ale na stornie KZK nazwa kierunku jest właśnie "Poremba Pyki".
Rzeczywiście może to być błąd, ale proszę go skierować do KZK.

avatar
rumuntg | 2009-05-16 22:46

Są błędy w rozkładzie na stronie kzkgop i dlatego niektóre linie są nieaktualne tak jak 780 lub 64 nowszy rozkład znajduje sie na http://www.mzkp.pn.pl ponieważ niektóre liniami zarządza mzkp

avatar
andrzej52 | 2009-05-18 14:25

Potwierdzam że występują i czekam na aktualizacje :D

avatar
admin | 2009-05-20 14:56

Proponuję zgłosić ten błąd do kzkgop.

avatar
adas | 2009-07-10 00:03

Nie wiem kiedy ostatnio była aktualizacja rozkładów, ale na pewno błędne rozkłady są linii T19 oraz T6. Reszty nie sprawdzałem dokładnie...

avatar
andrzej52 | 2009-07-10 14:23

ja dzisiaj pobralem nowa wersje 9.07.09 i rozklad dla linii "5" wybierz kierunek jest blad na jakies zaborze petla i bytom plac sikorskiego jest a Powinno byc na tarnowskie gory i katowice Prosze o poprawienie :) Pozdrawiam

avatar
admin | 2009-07-10 14:52

ja dzisiaj pobralem nowa wersje 9.07.09 i rozklad dla linii "5" wybierz kierunek jest blad na jakies zaborze petla i bytom plac sikorskiego jest a Powinno byc na tarnowskie gory i katowice Prosze o poprawienie :) Pozdrawiam

Prawdopodobnie wybrałeś linię T5 (tramwajową) zamiast 5 (autobusową).

avatar
admin | 2009-07-10 14:52

Nie wiem kiedy ostatnio była aktualizacja rozkładów, ale na pewno błędne rozkłady są linii T19 oraz T6. Reszty nie sprawdzałem dokładnie...

Czy możesz podać dokładnie na czym polegają błędy?

avatar
suchy | 2009-07-11 02:20

ja dzisiaj pobralem nowa wersje 9.07.09 i rozklad dla linii "5" wybierz kierunek jest blad na jakies zaborze petla i bytom plac sikorskiego jest a Powinno byc na tarnowskie gory i katowice Prosze o poprawienie :) Pozdrawiam

Prawdopodobnie wybrałeś linię T5 (tramwajową) zamiast 5 (autobusową).

Właśnie kolega dobrze wybrał, tylko wy pokręciliście wszystko. Błędy w najnowszej aktualizacji polegają na tym, że w rozkładzie GOP linie autobusowe są oznaczane samą cyfrą(liczbą), a linie tramwajowe literką T oraz cyfrą(liczbą), czyli np autobus jest oznaczany jako linia 5, a tramwaj jako T5. A wy poprostu namieszaliście w tym oznaczeniu i zlikwidowaliście literkę T. I w chwili obecnej jeżeli np chcę jechać tramwajem i wpiszę w wybór linii numer tramwaju "T5" (czy jakiegokolwiek innego tramwaju Txx), to wyświetla mi się, że "brak rozkładu dla podanej linii", a jak wpiszę w wybór linii numer linii autobusowej "5" - to wtedy właśnie pojawia się rozkład TRAMWAJU T5. A za to nigdzie nie ma rozkładu dla AUTOBUSU o numerze 5.

Czyli teraz poprostu wszystkie linie tramwajowe zamiast być oznaczone Txx są oznaczone jako xx, czyli jako autobusy, a za to brak rozkładów linii autobusowych xx. Czyli jak dałem przykład wyżej - tramwaj T5 jest teraz oznaczony jako 5, za to nie ma rozkładu autobusu 5, no bo tramwaj został oznaczony w ten sposób. I problem dotyczy wszystkich tramwajów w GOP. Zerknijcie sobie na stronie głównej, tam gdzie jest lista miast i daty najnowszych aktualizacji, to zobaczycie, co zostało namieszane i co przywrócić spowrotem, i to jak najszybciej, bo teraz burdel totalny jest w tym rozkładzie:>

Przy okazji - od dzisiaj z powodu zakończenia remontu, zmianie ulega trasa linii T17 na Chorzów Ratusz - Chebzie Pętla wraz ze zmianą rozkładu jazdy, zaś linia T10 ulega zawieszeniu.

avatar
adas | 2009-07-11 08:36

A ja się ucieszyłem, że jest wersja z poprawionymi rozkładami (ta z 9 lipca) a tu błąd taki jak osoba wcześniej zasygnalizowała. I aha... ściagałem wersję bez zmian z 9 lipca. No i rozkład po tych poprawkach jest już chyba aktualny (ale nie ma literek T dla Tramwajów :D - czyli i tak źle)

avatar
admin | 2009-07-11 20:24

Faktycznie zostały zmienione oznaczenia linii tramwajowych na stronie GOP co spowodowało błąd w aplikacji.
Problem został już naprawiony.

avatar
suchy | 2009-08-04 00:01

W rozkładzie linii T16, kierunek Koszutka Słoneczna, dla przystanków Katowice Rondo i Katowice Misjonarzy Oblatów zamiast rozkładu wyświetla się komunikat: "java.lang.ArrayIndexOutOfBoundsException". Dla pozostałych przystanków rozkład wyświetla się normalnie.

avatar
admin | 2009-08-04 19:03

Dzięki za informację.
Błąd już został poprawiony.

avatar
Adriannn91 | 2009-08-07 14:19

Nie wiem czy u wszystkich tak jest. Po wczorajszej aktualizacji T11 są tylko kursy nocne a tramwaj jeździ cały dzień.

avatar
suchy | 2009-08-16 00:12

Czy pojawi się aktualizacja linii t7, t17 i t20? Bo widzę że zatramwaj t-20 już się pojawił, a z powodu likwidacji mostu w Chorzowie oprócz wprowadzenia zatramwaju, zmianom ulegną również rozkłady w/w linii, z powodu konieczności koordynacji na odcinku jednotorowym.

avatar
myszak | 2009-08-19 22:53

Dodatkowo dla linii 48 brakuje przystanku 'Katowice Dworzec PKP'. Jest to główny przystanek docelowy, który w rozkładzie na stronie KZK-GOP widnieje - nie wiedzieć czemu zapodział się w mMPK ;)

avatar
suchy | 2009-08-20 14:04

Kolejna zmiana w GOP:

Zmiany rozkładów jazdy od 2009-08-20 r. KZK GOP informuje, że w ramach rozszerzania dostępności do komunikacji zbiorowej dla Śródmieścia Katowic od 20.08.2009 r. (czwartek) uruchomiony zostanie nowy przystanek autobusowy "Katowice Mariacka" z lokalizacją przy ul. Francuskiej (rejon skrzyżowania z ul. Mariacką). Przystanek obsługiwany będzie przez linie autobusowe nr 0, 10, 12, 50, 51, 154, 674, 910 i C-5.

Znajduje się on między przystankami Katowice Francuska i Katowice Szkolna.

Dodatkowo:
- od 1 września zmianie ulegnie rozkład linii 25 - od strony Żychcic do Będzina przyspieszone zostaną dwa poranne kursy - obecny o 5.16 zostanie zmieniony na 4.54, a obecny o 7.01 zmiana na 6.46. Z Będzina w stronę Żychcic rozkład nie ulega zmianie.

- na linii 806 w dni powszednie wszystkie kursy zostały oznaczone jako niskopodłogowe, w dodatku jako ciekawostkę - twórca rozkładu zasadził byka i z nocnego kursu o godz.2.36 stworzył kurs o godz 236.00 :D

- na linii 107 zmianie ulega kurs z Będzina w dni robocze i ferie z 14.24 na 14.27 oraz zmiana jednego z wariantów trasy, zaś z Sączowa zmieniony zostaje kurs z 15.19 na 15.22, zlikwidowanych zostaje kilka z wariantów trasy, zaś pozostałe warianty są inaczej rozlokowane w rozkładzie.

- pojawił się rozkład autobusu A4, który od 1 września zastąpi w Gliwicach tramwaj, zmiany rozkładów tramwaju T1 i T4 jeszcze nie ma, ale na dniach się powinny pojawić.

avatar
suchy | 2009-08-23 22:12

Oprócz wspomnianych wyżej zmian, od 1 września zmianom ulegną rozkłady tramwajów - w/w T1 oraz T4, dodatkowo T3, T5, T18, T30, T35.

A przy okazji mam pytanie - na stronie głównej wyświetla się, iż została wprowadzona zmiana dla linii T10, i zastanawia mnie o co chodzi, bo takowej linii na chwilę obecną w rozkładzie KZK nie ma, w telefonie również się nie wyświetla, ale mimo wszystko mnie intryguje 8)

avatar
admin | 2009-08-24 11:35

Czy pojawi się aktualizacja linii t7, t17 i t20? Bo widzę że zatramwaj t-20 już się pojawił, a z powodu likwidacji mostu w Chorzowie oprócz wprowadzenia zatramwaju, zmianom ulegną również rozkłady w/w linii, z powodu konieczności koordynacji na odcinku jednotorowym.

Rozkład rozkład został już zaktualizowany.

A co do linii T10 to pojawiła się ona na liście zmienionych dla tego, że została usunięta.

avatar
admin | 2009-08-24 12:05

Dodatkowo dla linii 48 brakuje przystanku 'Katowice Dworzec PKP'. Jest to główny przystanek docelowy, który w rozkładzie na stronie KZK-GOP widnieje - nie wiedzieć czemu zapodział się w mMPK ;)

Jest to spowodowane tym, że z przystanku Katowice Dworzec PKP nie są realizowane żadne odjazdy.

avatar
myszak | 2009-08-25 19:39

Dodatkowo dla linii 48 brakuje przystanku 'Katowice Dworzec PKP'. Jest to główny przystanek docelowy, który w rozkładzie na stronie KZK-GOP widnieje - nie wiedzieć czemu zapodział się w mMPK ;)

Jest to spowodowane tym, że z przystanku Katowice Dworzec PKP nie są realizowane żadne odjazdy.
Owszem nie są, ale tworząc połączenie z jakiegoś przystanku wcześniej np. z 'Brynów Kopalnia Wujek' do 'Katowice Dworzec PKP' aplikacja nie uwzględnia linii 48.

avatar
suchy | 2009-08-28 00:01

Dodatkowo dla linii 48 brakuje przystanku 'Katowice Dworzec PKP'. Jest to główny przystanek docelowy, który w rozkładzie na stronie KZK-GOP widnieje - nie wiedzieć czemu zapodział się w mMPK ;)
Jest to spowodowane tym, że z przystanku Katowice Dworzec PKP nie są realizowane żadne odjazdy.
Ale dla innych linii z dworca pkp też nie są realizowane żadne odjazdy, a mimo to dworzec pkp wyświetla się w rozkładzie - dajmy na to linia 13 jedzie z Bykowiny tylko do Dworca PKP i nigdzie dalej, a mimo to po wybraniu rozkładu dla konkretnego kursu wyświetla się ostatni przystanek Dworzec PKP - np kurs o godzinie 5.02 rano przyjeżdża na dworzec o 6.04. Więc skoro dla innych linii można dodać Dworzec PKP jako ostatni przystanek do rozkładu, to dlaczego by nie można zrobić tego dla 48? :wink:

avatar
krzysztofwostal | 2009-09-01 20:03

W rozkładzie na stronach "KZK GOP", a także w "MMPK" dla GOP, linia 104 ma prawidłowy rozkład. Jednak jeśli wybiorę połączenia na trasie "Szarlej Szpital - Tworzeń Huta Katowice", znajduje mi połączenia tegoż autobusu o godzinie 07:21. Takiej godziny odjazdu w ogóle nie ma i jak wcześniej napisałem, w aplikacji rozkład jest prawidłowy, a tylko to połączenie jest jakieś dziwne.:)

W aplikacji niema linii 264, która od dzisiaj kursuje w Piekarach Śląskich. Pewno dlatego, że na stronach "KZK" też jej jeszcze niema.:)

avatar
suchy | 2009-09-01 20:48

W rozkładzie na stronach "KZK GOP", a także w "MMPK" dla GOP, linia 104 ma prawidłowy rozkład. Jednak jeśli wybiorę połączenia na trasie "Szarlej Szpital - Tworzeń Huta Katowice", znajduje mi połączenia tegoż autobusu o godzinie 07:21. Takiej godziny odjazdu w ogóle nie ma i jak wcześniej napisałem, w aplikacji rozkład jest prawidłowy, a tylko to połączenie jest jakieś dziwne.:)

W aplikacji niema linii 264, która od dzisiaj kursuje w Piekarach Śląskich. Pewno dlatego, że na stronach "KZK" też jej jeszcze niema.:)
Nic nie jest dziwne, poprostu znalazło ci kurs linii 104 nie w kierunku Będzina, tylko Bytomia:
http://rozklady.kzkgop.pl/index.php?co= ... trasy=2750

I zapewne każe się przesiadać dalej w Bytomiu na jakiś inny kurs.

EDIT - jednak masz rację, jest jakiś błąd, bo mmpk wyświetla połączenie o 7.21 z Szarleju w kierunku przystanku Będzin Zamek, na który to przystanek przyjeżdża rzekomo o 8.00, i o tej samej 8.00 każe przesiadać się na tramwaj T21. A wg rozkładu KZK kurs linii 104 o godz.7.21 jest wykonywany z Szarleja Szpital ale w kierunku Bytomia a nie Będzina, a już napewno nie do przystanku Będzin Zamek, bo ten jest obsługiwany tylko w kursie nocnym, około godz. 0-1. Więc chyba w skrypcie wyszukiwania połączeń musi być jakiś błąd.

A co do linii 264 - to nie ma jej na stronie KZK, bo administrator strony jest leniwy i nie chce mu się ruszyć swoich 4 liter do pracy i wprowadzić zmian, wskutek czego linia 164 nie jest rozdzielona na 164/264 i dalej jeździ w obu kierunkach.

avatar
suchy | 2009-09-05 14:51

Proszę o kolejną aktualizację - od wczoraj w weekendy (pt,sob,nd) kursować będą dwie nowe linie nocne 905 Katowice - Mikołów oraz 906 Katowice - Giszowiec.

Dodatkowo z uwagi na rozpoczęcie remontu w Bytomiu Łagiewnikach zmianom ulegają trasy i rozkłady linii 92, 201 i 607 oraz nocny kurs 830 jadący przez Łagiewniki

avatar
adas | 2009-09-09 22:11

Proszę o sprawdzenie takiego błędu:

Połączenie z Katowice Rondo do Radzionków Dworzec PKP. Około godziny 10. Znajduje wtedy super połączenie: T7 z ronda do Bytomia Odrzańska jedzie 7 minut :D To jakiś lekki błąd pewnie.

avatar
admin | 2009-09-10 12:38

Ze względu na to, że w GOP'ie linie maja po kilka różnych wariantów aplikacja czasami źle liczy czas przejazdu,
ale już pracujemy nad poprawą algorytmu wyszukującego.

avatar
adas | 2009-09-12 12:29

OK. Liczę, że się to kiedyś poprawi ;) Bo czas dojazdu z ronda do radzionkowa mnie zdziwił ;)

Od 14 IX pojawiają się zmiany na kolejnych liniach.
http://www.kzkgop.com.pl/informacje/bie ... /index.php

avatar
adas | 2009-09-15 18:06

Połączenie: Chorzów Rynek - Stroszek Osiedle. Pokazuje 30 minut 820, potem 40 minut T19 oraz 53 minuty przez T6+T31. Problem w tym, że czas przejazdu tą ostatnią kombinacją jest krótszy. Rozkład pokazuje odjazd linii T31 a przyjazd pokazuje kolejnego kursu (czyli o kilka minut więcej).

avatar
krzysztofwostal | 2009-10-16 00:02

Od kilku aktualizacji rozkładu w GOP nie mogę w żaden sposób wpisać literki 'T' przy podawaniu numeru tramwaju i tylko da się wybrać z listy. Czy ktoś też tak ma?

avatar
pawelooss | 2009-10-16 18:10

Pewnie w ustawieniach aplikacji masz ustawioną opcję "Tylko cyfry".

avatar
L_E_O | 2009-11-03 18:27

Znalazłem błąd. Gdy wchodze w niedziele żeby sprawdzic rozklad lini 227 to pisze mi 'Błąd Brak rozkładu dla dnia Niedziela,, A linia 227 jezdzi w Niedziele.

avatar
adas | 2009-11-30 17:57

Na KZK GOP jest kilka zmian autobusów (o których poinformowali) oraz co najmniej jedna zmiana o której nie poinformowali (bo mieli rozkład zmieniony w czerwcu a na stronie go nie zaaktualizowali :D ) Chodzi o linię 179 - jak będziecie aktualizować to tę linię też.

Przy okazji: wiadomo co z tym błędem dotyczącym rozkładów z wariantami? Da radę w najbliższej przyszłości się tego błędu pozbyć?

ps http://www.mmsilesia.pl/8238/2009/11/20 ... anged=true - taki artykuł się jakiś czas temu pojawił ;) Może to was zainteresuje ;)

avatar
adas | 2009-12-15 21:11

Od 15 po Katowicach wreszcie jeżdżą tramwaje (na jednej z tras na której był remont). W związku z tym kilka linii ma zmienione rozkłady :) Liczę, że się pojawią w miarę szybko :D

avatar
zielak | 2009-12-16 18:55

Dla przystanku Klimontów Ogródki Działkowe brakuje rozkładu dla linii 221 oraz 260.

edit: thx ;)

avatar
suchy | 2009-12-21 19:41

W rozkładach późnowieczornych pojawia się błąd - chodzi o kursy wykonywane na przełomie godzin 23/0 - mianowicie po przekroczeniu północy w danym kursie godzina wyświetla się jako 24:xx a nie jako 00:xx. Błąd taki jest tylko w tych kursach, które rozpoczynają się przed północą, a kończą po północy - ot choćby linia 1, odjazd z Chebzia o godz.23:37, przyjazd do zajezdni Gliwice 24:03, albo linia 11 z Katowic - odjazd o 23:20, przyjazd na Chebzie - 24:06. Błąd jak zauważyłem dotyczy wszystkich linii, zarówno tramwajowych jak i autobusowych. Kursy rozpoczynające się już po północy wyświetlają się poprawnie jako 00:xx.

avatar
adas | 2009-12-21 23:57

No i cały czas jest problem z czasem jazdy dla wyszukanych połączeń (jeżeli dana linia posiada warianty tras...). Program dodaje kilkadziesiąt minut do czasu przejazdu czasami... :/

avatar
Tymek | 2010-01-04 11:02

Od 1 stycznia 2010 w sporej części zmienił się rozkład jazdy KZK GOP. Prosiłbym o w miarę możliwości sprawne uaktualnienie programu.
Dla ułatwienia we wprowadzaniu aktualizacji podaję link pod którym wypisane są wprowadzone zmiany i linie na których zostały dokonane:

http://www.kzkgop.com.pl/informacje/bie ... /index.php

Z góry pięknie dziękuję za sprawne dokonanie aktualizacji.

Pozdrawiam :)

avatar
adas | 2010-01-04 13:27

A od 5 stycznia kolejne zmiany...
http://www.kzkgop.com.pl/aktualnosci/stale/
Z dniem 5 stycznia 2009 r. wprowadzone zostają zmiany rozkładów jazdy na liniach autobusowych 67, 84, 97, 104, 107, 125, 723, 806, 813, 902 i 904.

avatar
suchy | 2010-01-04 18:53

A od 5 stycznia kolejne zmiany...
http://www.kzkgop.com.pl/aktualnosci/stale/
Z dniem 5 stycznia 2009 r. wprowadzone zostają zmiany rozkładów jazdy na liniach autobusowych 67, 84, 97, 104, 107, 125, 723, 806, 813, 902 i 904.

Którego roku??? 8)

avatar
adas | 2010-01-06 07:17

Cicho ;) Się żem pomylił ;)

Ale troszkę dziwi mnie, że kilku miastom w nowym roku zaaktualizowano rozkłady a Gopowi nie...

avatar
suchy | 2010-01-08 17:14

Widzę że nie naprawiono błędu który wskazałem - kursy rozpoczynające się po 23 a kończące po północy, w dalszym ciągu wyświetlają się po północy jako godzina 24 a nie jako 0. Przykład tramwaj T11 Katowice Dworzec 23:23 - Chebzie Pętla 24:06, a powinno być 0:06. Czy zostanie to poprawione?

avatar
suchy | 2010-01-12 14:24

Linia autobusowa T-7 (nie T7 bo to tramwaj) została zlikwidowana.

Dodatkowo zmiany rozkładu - za KZKGOP:

W związku z rozpoczęciem I etapu przebudowy ulicy Głównej w Gliwicach, KZK GOP od dnia 11 stycznia 2010r. (poniedziałek) dla linii nr 93, 178 i 186 wprowadza objazd trasą od ulicy Głównej, pod wiaduktem kolejowym, ulicami Strzelców Bytomskich i Nałkowskiej. Dla powyższych linii wprowadzona zostaje czasowa obsługa przystanku "Łabędy Strzelców Bytomskich" w obu kierunkach.

avatar
myszak | 2010-01-14 19:42

Kilkanaście postów wcześniej wspominałem o linii 48, w której nie ma przystanku Katowice Dworzec PKP. Trochę podobna sytuacja jest z linią 840 tyle, że dla linii 840 brak jest przystanku Gliwice Plac Piastów. Jest to o tyle dziwniejsza sytuacja, gdyż kierunkiem nazwijmy to docelowym jest właśnie ten przystanek (w sumie może i nie dziwniejsza - bo linia 48 ma tak samo przystanek docelowy odpowiednio Katowice Dworzec PKP). Część kursów owszem jest przez Gliwice Dworcowa ? Gliwice Teatr Muzyczny (wtedy linia nie obsługuje przystanku Gliwice Plac Piastów), ale choćby w weekend linia ta jeździ tylko do Placu Piastów. Tworząc połączenie "Katowice Stawowa -> Gliwice Plac Piastów" aplikacja w ogóle nie uwzględnia linii 840... Trzeba ją dodać w 'połączeniach składowych'.

Jest jakakolwiek szansa, żeby te dwie linie zostały poprawione? Bo błąd jest ewidentny...

avatar
adas | 2010-01-19 22:38

A mnie cały czas wkurza błąd zwiazany z błędnym wyliczaniem czasu przejazdu jeżeli dana linia posiada jakiś wariant trasy (a w GOP-ie warianty są chyba normą). No i błąd powoduje, że wybrane połączenia mogą czasami mieć czas jazdy o kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt minut dłuższy. Co wygodne nie jest...